Skocz do zawartości

Regeneracja głośników Tonsil


Recommended Posts

Witam. Zarejestrowałem się tutaj ponieważ mam pewien problem. Zabrałem się za regenerację Mildtonów 70. Z głośnika niskotonowego ściągnąłem już zawieszenie i membranę, ale mam problem z oczyszczeniem cewki. Jest na niej jakiś paskudny klej twardy jak kamień. Nie działa na niego rozpuszczalnik, a nie chce skrobać, albo rwać na siłę żeby nie uszkodzić dobrej cewki. Macie na to jakąś radę ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Załączam fotkę cewki:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ciężko powiedzieć. Mój znajomy poprosił mnie o naprawę jego kolumn (Altus 110) i zaproponowałem mu zakup zestawu naprawczego razem z cewkami. Właśnie tego się obawiałem z czym Ty teraz masz problem. Łatwej jest wymienić komplet. A różnica w cenie zestawu niewielka.
Nie wiem co Ci doradzić. Chyba tylko usuwanie mechaniczne pozostaje do wyboru, ale jest duże ryzyko uszkodzenia cewki jak się spodziewasz.
A nowa membrana nie pasuje na cewkę, pomimo że jest na niej stary klej ? Nie da się nasunąć na nią ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci poczekać na membrany i wtedy jak przymierzysz, to będziesz wiedział co robić dalej.
Ja dzisiaj zrobiłem jedną kolumnę, jutro biorę się za drugą. Muszę przyznać, że te zestawy naprawcze, to nie to samo, co oryginalne membrany. Jednak stan głośników mojego znajomego nie pozwalałby na wymianę samych membran. Póki co jedna sztuka zrobiona i działa poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...