Skocz do zawartości

Edifier R2600/R2730DB czy głośniki podstawkowe/monitory


Recommended Posts

Witam,
od jakiegoś czasu poszukuje głośników do komputera, zacznę od krótkiej historii sprzętu.

Genius SP-HF2000x
Yamaha PianoCraft MCR-750

Ostatnio zacząłem żałować sprzedaży Geniusów, poszły za psie pieniądze, a grały naprawde fajnie, szczególnie efekt był doskonały w grach i filmach.
Yamaha na podstawowych kolumnach jest bardzo muzykalna, do audio spisuje się świetnie, jednak filmy/gry słabo.

Początkowo chciałem kupić Edifier R2600, i sprzedać Pianocrafta. Jednak wraz z czytaniem kolejnych rad i tematów, pojawiło się pytanie czy nie warto zainwestować w monitory aktywne, albo wzmacniacz + kolumny pasywne. O ile w przypadku zestawów typowo komputerowych wybór jest dość ograniczony, to tutaj otwiera się taka szeroka gama możliwości że nie jestem w stanie tego ogarnąć, z tąd chciałbym skorzystać z doświadczenia starszych użytkowników.


Mam zamiar wydać do 1500zł, celuje głównie w sprzęt używany, lubię się bawić, zmieniać więc lepiej kupić używki bo i tak istnieje ryzyko/szansa że za rok lub dwa będę coś znowu mieszał w sprzęcie:)


PS: W komputerze siedzi na razie integra, myślałem o zmianie na Prodigy Cube.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...