Skocz do zawartości

Jaki pierwszy wzmacniacz do Canton Ergo RC-L


perygru

Recommended Posts

Zdobyłem wzmacniacz Pioneera, dość stary model i bez Pre Out.
Po włączeniu od razu spodobał mi się rodzaj brzmienia.
Taki zaokrąglony, bez piskliwych tonów i fajnym basem.
Jednak zdawało mi się, że brak było równowagi, coś jakby falowanie.

Ważne proszę o opinię czy warto kupić preamp Rotel RC-870 ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=5247846193



Mam dwa pytania (może głupie):
1. Czy kolumny mogą stać na kółkach ?(w celu odsuwania od ściany do odsłuchu)
2. Czym się różnią kable interkonekty analogowe i cyfrowe ( bo gniazda wyglądają identycznie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Mam dwa pytania (może głupie):
1. Czy kolumny mogą stać na kółkach ?(w celu odsuwania od ściany do odsłuchu)
2. Czym się różnią kable interkonekty analogowe i cyfrowe ( bo gniazda wyglądają identycznie)

1) Nie mogą stać na kółkach - ma być stabilnie!
Na kółkach (ale i tak lepiej po jednej stronie, a nie 4 kółka...) to możesz mieć kolumny estradowe.
2) Wtyki są takie same i wyglądają tak samo - różnią się impedancja (cyfrowe są 75omowe), co ma znaczenie przy sygnałach zmiennych (czyli jak to w audio...).


A przy okazji - zdecydowałeś się na jakiś DAC, czy nie?
Cytat

Pomożecie wybrać DACa ?

Kasa, Misiu, kasa ... icon_mrgreen.gif

Jak nie napiszesz ile możesz wydać - to skąd to mamy wiedzieć???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy kolumny mogą stać na kółkach ?(w celu odsuwania od ściany do odsłuchu)



Kolumny powinny stać na kolcach, całość można postawić na dużym kawałku panela podłogowego lub na płycie ceramicznej / gresowej podklejonej filcem. Tak osadzone kolumny bardzo łatwo można przesuwać bez ryzyka oszkodzenia podłoża ani zachwiania ich stabilności. Płyta gresowa obrócona gładką stroną do dołu sprawdza się nawet na grubym dywanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho coś tu ? icon_neutral.gif

Nie rozumiem tych kolców ( kolcy ? ) są metalowe i przenoszą drgania, nie lepsze podkładki z filcu ?

Czekam na wiadomość od pana co przerabia CD I DAC-i. Dwa urządzenia za 500 zł.
Może w międzyczasie polecicie jakiś odtwarzacz CD do 500 zł ?

Który DAC lepszy dla mnie Arcam rDAC czy Atoll DAC 100 ?

Czy jako źródło do DAC-a może być Blu-Ray Pioneer BDP- 170 ?

Pomoże ktoś ?
Inne propozycje też mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu zestawu Nad z innymi wzmacniaczami postanowiłem, że zostają na dłużej.
Brzmienie tego stereo poprawiło się po wygrzaniu i po "wyrównaniu elektrycznym" jak to nazwałem,
gdy sprzęt stoi połączonyze sobą.
Dźwięk z inych wzmacniaczy odczuwałem jako trochę milszy w odbiorze ale mniej szczegółowy, wyrazisty, jakbym watę włożył do uszu.

Więc chcę ocieplić dźwięk i chciałbym żeby "bas czuć było na klacie" jak napisał damian7110 w wątku: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry133537 Bo teraz wszystko drży tylko nie ja, a to fajne uczucie gdy przechodzą cię ciarki.

Co teraz ?

Może źródło ? Wprawdzie czekam na odpowiedź od jednej osoby zajmującej się DIY, ale na razie cisza.

Może w międzyczasie polecicie jakiś odtwarzacz CD do 500 zł ?

Który DAC lepszy dla mnie Arcam rDAC czy Atoll DAC 100 ?

Czy jako źródło do DAC-a może być Blu-Ray Pioneer BDP- 170 ?

Pomoże ktoś ?
Inne propozycje też mile widziane.

PS. Czy można już wybierać kable ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który DAC będzie dla Ciebie lepszy? Obydwa bardzo dobre. I grają chyba podobnie. Może Atoll mocniejszymi niskimi, ale za to Arcam lepszą dynamiką. Szczególnie jeśli zmieniłbyś zasilacz na taki dedykowany od Tomanka albo od Teddy Prado.
Musisz się zastanowić także nad funkcjonalnością. Czyli nad wejściami. Atoll ma ich więcej.

Dźwięk ocieplisz pewnie DACem, trochę kablami. Jak dla mnie te, które masz grają właśnie trochę chłodno a na pewno dość jasno.
Ale i tak kable polecam zmienić na końcu. Dużo nimi nie zwojujesz.
Jeśli się jednak bardzo uprzesz, to możesz poszukać naprawdę niedrogich a dobrych interkonektów Monster Interlink 400 (nieprzerysowana góra, ładna średnica, niespotykanie mocny jak na kable, mocny, napompowany wręcz bas) i głośnikowe Alphard daVinci (miękkie, z "lampowym" nalotem, soczyste w średnicy, łagodne ale o dobrej rozdzielczości na górze, z trochę poluzowanym ale dość przyzwoitym dołem). Za wszystko powinieneś dać ok. 200 zł. najwyżej będziesz miał do porównań, albo coś później sprzedasz.

Nie wiem na ile to wszystko się zmieni z DACem, bo zły dźwięk źródła też znacznie ogranicza możliwości systemu.
Tak, że na razie zdecydyj się na jeden z tych DACów. Nie wszystko naraz.

Jako źródło do DACa pewnie musi być na razie DVD. Ale rzecz jasna lepszy byłby dobry transport (napęd) czy choćby jakiś odtwarzacz CD z takim dobrym napędem i wyjściem cyfrowym coaxial (lepsze niż optyczne - moim zdaniem)

Bas masujący klatę jest na ogół wynikiem jego dużego ciśnienia akustycznego, choć nie tylko. Zastanawiam się czy nie masz wypaczonego wzorca jeśli idzie o niskie tony? Jak pisałem na razie doprowadź wszystko do końca a później gdyby było jeszcze nie tak, to się zastanowimy co jest tego przyczyną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję f1angel za odpowiedź.
Z tym DAC to mam problem bo duży wybór znalazłem jeszcze dwa czy warte zainteresowania ?
http://allegro.pl/dac-nostromo-5-obudowa-c...5261410407.html
http://allegro.pl/musical-fidelity-v90-dac...5245915414.html



To ja Ci jeszcze utrudnię wybór icon_smile.gif
Audio-gd
Firma chińska, mało znana na naszym rynku, ale warto się nią zainteresować icon_wink.gif Specjalistą w temacie nie jestem, mogę jedynie powiedzieć, że DACki oparte na Wolfsonie lekko ocieplają, a te na Sabre są bardziej neutralne i bez litosne dla słabej jakości nagrań.
Swego czasu zastanawiałem się nad rDackiem i właśnie Audio-gd. Wypożyczyłem na próbę NFB-15 i już u mnie został z tym, że rDaca nigdy nie słyszałem więc porównać nie mogę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Po przeczytaniu wątku skłaniam się do zakupu Canton ero RC-L lub SC-L . Nie wiem tylko czy nad 320 bee nie będzie za słaby? . Pokój ok 30 m2. CD to nad 541 BEE / oba NAD po modyfikacjach/. I jeszcze pytanie o to ile można zapłacić za rcl lub za sc-l żeby nie wyjść na jelenia icon_biggrin.gif

Muzyka której słucham raczej spokojna, trochę klasyki ale zdarzy się i trochę rocka. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swój post-zamiast pisać jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Rozsądne ceny podanych Ciebie kolumn w Niemczech to:

RC-L z kontrolerem w cenie do 550 euro:
LINK1
LINK2
LINK3
LINK4

SC-L z kontrolerem w cenie do 350 euro
LINK5
LINK6
LINK7
LINK8

(ceny zależą oczywiście od stanu kolumn i od tego czy możliwa jest wysyłka czy też tylko odbiór osobisty - w tym drugim przypadku cena z reguły jest niższa).

W Polsce ww. kolumny w sprzedaży pojawiają się rzadko.

Pytanie tylko czy dźwięk jaki oferują ww. kolumny Cię zadowoli? Byłoby korzystne gdybyś przed zakupem gdzieś tych kolumn posłuchał.
Zaletą ww. modeli jest ogólnie dość wysoka kultura grania i bardzo bogate barwy niskich tonów (stąd wybitnie się nadają do słuchania muzyki elektronicznej). Dla niektórych natomiast pewną wadą może być wycofanie średnicy oraz wysokie tony "niedające po uszach" (czyli RC-L czy SC-L grają odmiennie niż obecnie sprzedawane w salonach audio modele Cantonów, które grają metalicznie, ostro). Tym niemniej do takiego brzmienia można się przyzwyczaić (ja na RC-L słucham wszystkiego: rocka, muzyki symfonicznej i oczywiście electro, które odkryłem właśnie po zakupie kolumn).

Co do wzmacniacza NAD 320BEE nie wypowiem się, chociaż przypuszczam że może być za słaby jakościowo do takich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwań kolumn i dostałem taką wiadomość , nie za bardzo znam niemiecki a na sprawach technicznych jeszcze mniej:
Ein Paar Canton Ergo RCL. Komplett mit Mundoffrequenzweiche - keine Canton Bauteile mehr im Signalweg.Klanglich weit höher angesiedelt als das Original. Mit vergoldeten LS Klaemmen und Controller Unit. Alles in OVP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec napisał Ci mniej więcej tak:

"Para Cantonów RC-L. Komplet ze zwrotnicami Mundorf - żadnych elementów Cantona w torze audio. Dźwiękowo [kolumny] daleko wyżej ulokowane niż oryginalne. Złocone terminale kolumn oraz kontroler. Wszystko w oryginalnych opakowaniach".

Czyli masz kolumny z kontrolerem i kartonami czyli wszystko co powinno być.

Ile Niemiec chce za te kolumny? Jeżeli poniżej 550 euro to może być ciekawy zakup, bo z tego co czytam, to firma Mundorf produkuje audiofilskie (niejednokrotnie drogie) podzespoły więc przypuszczalnie zmodyfikowane Cantony powinny grać lepiej niż fabryczne. Ale o szczegóły dopytaj się kolegów z forum.

A może Niemiec Ci napisze jakie konkretnie podzespoły Mundorfa zamontował? (będzie można rzucić okiem w cenniki i sprawdzić ile zainwestował w modyfikację).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla Majtek2013 - dzięki jego wskazówkom zakupiłem Canton ergo RC-L/ razem z unit control -1/ w oryginalnym opakowaniu. Teraz tylko przewoźnik. Zobaczę jak to będzie współgrało z NAD-ami. Jak brzmienie będzie mi odpowiadało to mocniejszy nad 319 czy 352? lub coś z tego wątku. Zobaczę. Jakie kable wybrać do tego zestawienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Granie zestawu odbieram pozytywnie. IC qed grafite+ qed ruby. Nie jestem znawcą, więc nie będę się silił na opisy -może przyjdzie to z czasem/ jak dorosnę........muzycznie icon_smile.gif /. Zastanawiam się nad wzmacniaczem. Ten który posiadam/ c320 BEE/ jest niby trochę za słaby prądowo. Czytałem że przy głośnieszym słuchaniu można spalić głośniki wysokotonowe?/ Podawaliście propozycje Densena, Myryad i Adcom. Problem jest taki że musiałbym sprzedać to co mam / c320 bee+ 521 bee -modyfikowane/ - uzyskałbym ok.1500 zł . Zakup proponowanych wzmacniaczy to ok 2k zł, do tego cd następne 700 zł lub ok 1k zł. Czyli do dołożenia ok 1,5k zł. A gdyby dokupić jako końcówkę NAD 2200 PEE albo NAD 216 -wydatek ok. 700 zł? Co o tym sądzicie? Czy do takiego zestawu będzie można podłączyć control unit ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie uwagi: Po pierwsze nie sprzedawałbym na razie odtwarzacza CD NAD tylko grałbym na nim do momentu uzbierania na docelowy odtwarzacz (dobrany do kolumn i wzmacniacza).

Po drugie sprzedałbym wzmacniacz NADa i kupił przejściowo coś mocniejszego np. Rotela RA980BX (zakładając, że do dyspozycji będziesz mieć maksymalnie 1000zł). Sam go używałem z Cantonami RC-L i grał bardzo dobrze. Można go szukać w Polsce w cenie do 1000zł (można szukać nawet za 700-800zł) lub w Niemczech do 220 euro.

Odnośnie Densena B100: możesz próbować go szukać już za 1500zł. Oprócz śledzenia portali w Polsce możesz sam zamieścić ofertę na naszym portalu oraz na hifi.pl, że chcesz kupić nienaprawiany model w cenie do 1500zł. Z tego co czytałem na AS to akurat jeśli chodzi o ten wzmacniacz powinieneś mieć odzew od zainteresowanych sprzedażą (nie odpowiadaj tylko na oferty sprzedaży z zagranicy - to są najczęściej oszuści). Ale pytanie: jakie brzmienie preferujesz? Densen gra bardzo plastycznie, z bogatymi barwami ("najbardziej lampowo brzmiący wzmacniacz tranzystorowy"). Jeżeli jednak szukasz czegoś z wykopem to lepszy byłby ww. Rotel lub jeszcze coś innego. Jeśli chodzi o brzmienie Myryada Mi120 (też do kupienia często w Niemczech poniżej 200 euro) i Adcoma to zapytaj się o szczegóły kolegę Profiego.

Problematykę podłączenia kontrolera od RC-L do wzmacniacza opisałem w tym wątku: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0#entry146111

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Zacznę swój pierwszy post na tym forum od przywitania Wszystkich icon_biggrin.gif


Od ponad roku gości u mnie klasyka w pięknym stanie, która bardzo przypadła mi do gustu - czyli Luxman L410. W międzyczasie testowałem go na bardzo neutralnych słuchawkach znajomego i na przynajmniej kilku różnych kompletach kolumn i zdecydowanie jest to moje brzmienie. Obecnie gram na Dali 850, jednak powoli dojrzewam do zmian i rozglądam się za kolumnami o trochę bardziej otwartej i błyszczącej górze. Po prześledzeniu kilku wątków skłaniam się ku Cantonowi rc-l lub sc-l, jednak mam dylemat czy wzmacniacz da radę z wysterowaniem tych kolumn?

Jeśli ktoś ma wiedzę lub miał okazję słuchać takiej konfiguracji, bardzo proszę o opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...