Skocz do zawartości

Używany sprzęt do 2 tysięcy


karol2

Recommended Posts

Cytat

Nie zupełnie ja nie chcę odtwarzać z komputera. Myślę nad możliwością odtwarzania sieciowego z dysku nas. Wydaje mi się że dac zwykły nie ma takiego wejścia (może się mylę) - wydaje mi się że zazwyczaj jest to usb - jeśli byłoby inaczej to w jaki sposób zmieniałoby się chociażby utwory? Musi być jakiś wyświetlacz albo coś podobnego.


NASy Synoglogy maja dedykowana apke Audio na androida i sterujesz muzyka z tableta/smartfona. Musisz kupic DACa z USB, albo zwykly konwerter USB->Spdif i wtedy przez Coax jedziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki wezmę to pod uwagę jak będę z dac-iem kombinował (na razie jednak muszę to zrzucić na dalszy plan, myślałem że funkcję tą posiadają wzmacniacze dlatego zastanawiałem się czy nie kupić - dokładając kasy - takiego który by miał od razu takie wejście). Teraz pewnie skupię się na wzmacniaczu. Czyli rozumiem że kwota około 1 tys. na wzmacnizacz by była ok?
Co w takim razie by pasowało do tych kolumn. I ciekaw jestem (bo nie wiem) czy wzmacniacz który mam gra ciepło, chłodno czy neutralnie? - nie bardzo mam odniesienie jakieś, a nawet jakbym poszedł gdzieś po sklepach szukać wzmacniacza to widzę, że nie ustalę jaki bo musiałbym brać kolumny inaczej mija się z celem.
Fajnie jakby był do wzmacniacza pilot by można było głośnością regulować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytałem icon_smile.gif jaka kwota musiałaby wchodzić w grę by móc myśleć o takim wzmacniaczu z wbudowanym dac-iem. Bo np. jeśli kwota ok. 2 tys. to jeszcze do zastanowienia jeśli zaś 4 to marzenia ściętej głowy icon_sad.gif. Kewstia oczywiście również jakości bo jeżeli np. ja kupiłbym coś z dac-iem za 2 tys. a jakość by była gorsza od takiego bez za np.500 to też sobie daruję.

A E1 warto się interesować a jeśli tak to do jakiej kwoty (głośno grać nie będę)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wzmacniacze z wbudowanym dac sa dostepne od jakiegos czasu i kwoty za w miare przyzwoity zaczynaja sie od okolo 3 tysiecy. Jest rowniez inne rozwiazanie a mianowicie kupno uzywanego wzmaka i uzywanego zewnetrznego DAC-a. Wtedy cena winduje cos w okolicach 2 tysiecy. I jakosc jest juz calkiem dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszm wzmacniaczem z DAC jest chyba Yamaha as301 1500zł, Onkyo A9050 ok 1700zł , Harman kardon 3770 1950zł i Marantz pm 6005 2400zł. W pewym uproszczeniu można przyjąć że za takie wejście płacisz ok. 500zł ( patrz yamaha as300 bez wejścia ). Mam wrażenie że ta duża dopłata w dużej mierze jest za wygodę .
Najtańszym amplitunerem stereo z wejsciem optic jest Onkyo tx8020 . Niestety, a może na szczęście każdy brzmi inaczej, a ich moce nie są aż tak istotne, przy niedużym pokoju i przeciętnych kolumnach.
Wydaje mi się że takie wejście jest potrzebne we wzmacniaczu stereo, komuś kto nagłaśnia czasami oglądane filmy na tv, a nie chciał kupować kina domowego, bo bardziej ceni sobie muzykę.
Większy i tańszy wybór modeli wzmacniaczy masz bez wejścia optic, a jak chcesz się bawić można kupić, pożyczyć jakiegoś oddzielnego dac'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci napisze ze w najtanszym przedziale cenowym co chodzi o wzmacniacz z wbudowanym DAC w ogole bym sie nie rozgladal. Pomysl!!! Jaka moze byc jakosc brzmienia w tych urzadzeniach. Dla mnie zadna i po zakupie takiego urzadzenia tylko bym sie wkurzal ze jest do bani.... Lepiej odlozyc wiecej gotowki i byc zadowolonym niz kupic cos co tylko stoi na polce i "niby" gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jak to wygląda z mojej strony. Dlatego główkowałem z tym wzm+dac bo w przyszłości pewnie bym i tak kupował dac (załużmy że tani to koszt 500 dodatkowo jeśli bym musiał to serwer nas z obsługą z telefonu - jak wyżej pewnie też koło 500). Obecnie mam włączone udostępnianie plików z routera przez zasób samby i pliki widoczne są w sieci (co prawda nie korzystam w ten sposób z muzyki ale udostępnianie zrobiłem z czystej ciekawości - odtwarzanie w trybie rzeczywistym jest poprawne. Dodatkowo instalację sieciową w domu mam tak pociągniętą że 1 Gbit mam na kablu podciągniętym w gniazdku za sprzętem. Suma sumarum robi się ze wzmacniaczem 2000 co prawda na chwilę obecną duże to koszty, ale jak sprzęt nowy to można na raty albo coś w tym stylu. Jednak obawiam się, że przepraszam za określenie będzie to grać nieciekawie. Jeśli zaś nawet do kwoty 2 tys. z hakiem uzyskałbym dźwięk podobny (chodzi mi o sam wzmacniacz) to nowy czy prawie nowy pewnie bym się nie zastanawiał tylko taki kupował. Ale zwykle to nie wygląda w życiu tak fajnie. Nie chcę kupić sprzętu którego będę słuchał niechętnie a wydam na niego np. 2500.
Wydaje mi się że kupując sprzęt który kosztował kiedyś np. 3000 w cenie 1000 i służył tylko do stereo dodatkowo obecnie prędzej tnie się koszty by sprzęt krócej podziałał to powinien teoretycznie grać lepiej. Oczywiście przy założeniu że się nie kupi tzw. miny - a tego do końca nie można być pewien jest to ryzyko zakupu taniej sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzisz wzmacniacze z wbudowanym dac sa dostepne od jakiegos czasu i kwoty za w miare przyzwoity zaczynaja sie od okolo 3 tysiecy. Jest rowniez inne rozwiazanie a mianowicie kupno uzywanego wzmaka i uzywanego zewnetrznego DAC-a. Wtedy cena winduje cos w okolicach 2 tysiecy. I jakosc jest juz calkiem dobra.


Sa stare piece z DACami, ale to dla ludzi nie bojacych sie wieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz 3 tysiace to juz kwota calkiem spora. Co do doboru wzmacniacza do Twoich kolumn propponuje Musical Fidelity E11. Wzmacniacz charateryzuje sie brzmieniem o przyjemnej barwie, kreuje dobra scene, ciepły, przyjemny żywy dźwięk, wokale czylelne bez niepotrzebnych znieksztaucen. Praktycznie prawie w calosci przystosowany do muzyki ktora sluchasz, no moze poza rockiem ale jak wspominales wczesniej jest to rock spokojny, nie agresywny wiec powinien sobie poradzic.
Napisz jeszcze jakie posiadasz zrodlo, bo nie pamietam dokladnie.
Oczywiscie kolumny musza stac na odpowiednich stendach. Najlepiej z mozliwoscia dociazenia suchym piaskiem aby wyeliminowac w jak najwiekszym stopniu drgania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Napisz jeszcze jakie posiadasz zrodlo, bo nie pamietam dokladnie.



Wzmacniacz: jvc a-x1, cd: rotel rcd-855




Wzmacniacz niedlugo przejdzie do lamusa.
Rotelek jako zrodlo calkiem spoko, a jak widzisz w poscie u kolegi Adamc MF da rade nawet z ciezkim brzmieniem rocka choc takiego nie preferujesz. Jezeli E100 mozna kupic za takie pieniadze to warto go poszukac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakieś propozycje można by prosić tych Musical Fidelity mało. Mogę oczywiście popolować na jakąś okazję albo popatrzeć na aukcje zagraniczne, ale wcześniej nie kupowałem nic z zagranicy. Strasznego w sumie ciśnienia nie mam że muszę od razu kupić icon_smile.gif
Pozdrawiam i dziękuję za propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz witam.
W sumie tych Musical Fidelity wiele nie ma. Ponadto modele E11 lub E10 widzę że nie mają obsługi z pilota E100 ma odbiornik ale jego za bardzo nie widzę w cenie znośnej.
Jeszcze takie pytanie a jak wypada model a100 ? Bo widzę że jest na all jeden tylko o ile dobrze doczytałem to modele te mocno się grzały i już dość wiekowe są coś około lat 80tych.
Podaję link do aukcji Musical Fidelity a100 alle

Czy ewentualnie jakieś inne wzmacniacze do 1000 i grające wg moich preferencji dopasowane do kolumn jest sens patrzeć?

---
A czy na model E1 jest sens patrzeć (nie będę mocno grał).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzi blado. To dobry wzmacniacz, choć można by pewnie poszukać lepszego. Pod warunkiem, że się wie czego się szuka.
Ten Xinadak zdecydowanie wyróżnia się niskimi tonami. Mocnymi, nisko schodzącymi ale dość dobrze trzymanymi w ryzach.
Średnica i wysokie na dobrym poziomie, choć bez rewelacji. MF E10 ma bardziej soczystą.
Mam tu na myśli drugą wersję A 06 z wejściem USB na DAC. Czy pierwsza wersja grała podobnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...