Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Pylon Pearl 25


Czacki

Recommended Posts

Jestem zdecydowany na zakup kolumn pylon pearl 25, a do tego jako źródło zamierzam stosować kartę AIM SC808. Czemu taki zestaw? Bo uparłem się by źródłem był PC (wygoda), a Pylon Pearl mieści mi się w budżecie (łącznie ok 2500zł) i ma masę świetnych opnii.
Potrzebuję już tylko wzmacniacza, najchętniej za ok. 500zł właśnie.

Przerzuciłem w necie wiele tematów, ale najczęściej zawierają one zalecenia co do kupna rzeczy, których nijak już nie można na allegro dostać – elektry e11, sony 800es, technics v8x – można to podziwiać głównie w archiwach allegro. Jest jeden marantz pm-68, ale wisi od kilku miesięcy, bo sprzedawca postawił zaporową cenę która mnie nie interesuje (i nie tylko mnie, jak widać).

Pokój malutki, ale będę go zmieniał za jakiś czas, więc planuję raczej na przyszłość. (obecnie nie więcej niż 12-15 m^2)
Słucham głównie „lekkiego” metalu i muzyki instrumentalnej, ale ogólnie- wszystkiego.
Najbardizej zależy mi na separowaniu poszczególnych dźwięków i głębi.
Interesują mnie wyłącznie używki.

Prosiłbym o polecenie czegoś (z allegro). icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PM-68 to bezpieczny zakup. Warto dac z 600zl.



W sumie to chciałbym. Ale niestety, jedyny obecnie sprzedawca na allegro niepotrzebnie zawyżył cenę. 800zł to już przesada.

Masz może na oku coś, co obecnie można dostać na allegro po niezawyżonej cenie?

Cytat

Słyszałeś te kolumny wogóle? Ja też je chciałem kupić po recenzjach w necie, ale po odsłuchu szybko zrezygnowałem z tego pomysłu. Nie mówię, że Ci nie zagrają, ale posłuchaj najpierw.



Przyznam, że nie.
Napiszesz krótko, co Ci w nich nie pasowało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

PM-68 to bezpieczny zakup. Warto dac z 600zl.



W sumie to chciałbym. Ale niestety, jedyny obecnie sprzedawca na allegro niepotrzebnie zawyżył cenę. 800zł to już przesada.

Masz może na oku coś, co obecnie można dostać na allegro po niezawyżonej cenie?



Troche bez sensu kupywac tak wzmaka w ciemno. A tym bardziej kolumny. Dobrze by bylo zebys chociaz znal brzmienie kolumn, wtedy mozna bylo by cos dobrac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tej karty, to te 500 które ona kosztuje przeznaczyłbym jednak na zewnętrznego DAC - zawsze to dalej od potencjalnych zakłóceń.

Co mi nie pasowało? Nie odnalazłem tych ochów i achów z recenzji w internecie. Pierwsze wrażenie - suchy bas, bez żadnego wykopu. Do szybkiego metalu, gitary basowej i podwójnej stopy się to nie nadaje. Głębia fortepianu żadna. Zerknij w temat Kolumny do metalu 1500 ( http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0&start=0 ) - tam są moje boje i kolejne odsłuchy - jeszcze szukam czegoś co będzie w miarę tanie i dobre do takiej muzyki.

Nie kupuj w ciemno, a jak będziesz odsłuchiwał, to porównaj je z jakimiś innymi kolumnami. Chyba, że kupisz w ciemno i nie będziesz świadomy, że coś może brzmieć inaczej.. to też metoda, tylko nie zachwalaj potem pod niebiosa tego co kupisz w ten sposób icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...