Skocz do zawartości

GRAMOFON YAMAHA


Recommended Posts

Witam mam do was prośbę do znawców YAMAHY otóz posiadam Nowy ampli Yamahy wiadomo również kolumny Yamahy i chciałbym kupić GRAMOFON również z Yamahy do zestawu otóż nie wiem czy Yamaha produkuje jeszcze gramofony? jeśli nie to prosze napiszcie mi jaki wyszedł ostatni model gramofonu z Yamahy- dziekuję za odpowiedź pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znając pewien styl brzmienia, tych bardziej dostępnych cenowo wzmacniaczy, amplitunerów( rxv, rs ), jak również niektórych kolumn (ns), dźwięk mocno specyficzny kiedy jest to razem w duecie. Ale można i tak.
Choć wyższe modele wzmacniaczy yamaha, czy kolumn typu soavo, brzmia pewnie już nieco inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli masz 1000 zł na gramofon, to posłuchaj mojej rady. Kup Thorensa TD318. Dokupisz sobie z czasem lepszą wkładkę i będziesz wiedział, że masz gramofon z prawdziwego zdarzenia.
Nic nowego za 1000 zł nie ma startu do tego gramofonu, wierz mi. I nie rozumiem dlaczego chcesz wbudowany przedwzmacniacz. Przyzwoite gramofony nie mają wbudowanego pre. Są proste i niezawodne zarazem, a brzmieniem czarują do dziś, często pomimo swoich lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do Thorensa. Wciaga bez pytania wszystkie Yamahy ktore wyszly do tej pory. Mozna jeszcze sprobowac z Pro Ject Debiut ale z tej dwojki wybralbym tego pierwszego. Pozniej jakas lepsza wkladeczka i bedzie ok. Wbudowane preampy phono moim zdaniem nie sa dobrym rozwiazaniem. Slyszalem w moim zyciu pare ale to rzadkosc. Jeden to lampowy preamp w Coplandzie CSA14 a drugi to dodatkowy slot do wzmacniacza Acuphase.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Pro-Ject, też klasa gramofon, ale ja mam 318-tkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest tutaj wszystko co powinno być w porządnym, klasycznym gramofonie, plus miękkie zawieszenie.
Zobacz :
http://olx.pl/oferta/gramofon-thorens-td-3...html#21bf10e3c0
[ THORENS TD318 ]

Cena rozsądna, stan bardzo dobry. Zawsze można poprosić o więcej zdjęć i dokładny opis stanu i historii gramofonu (wskazane).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Thorensa 318 .Gra u mnie i to gra bardzo ładnie .Całkiem podstawowego Pro Jecta nie polecam .U mnie gra także
Pro-Ject 1 xpression III Comfort ,na początku miałem do niego zastrzeżenia .Trudno w nim wyregulować ramię .Ale dzwiekowo jest niezły no i ma wyłączanie napedu na koniec płyty tak jak Thorens co bardzzo cenię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

posiadam Nowy ampli Yamahy wiadomo również kolumny Yamahy...

A niby dlaczego "wiadomo"???
Zazwyczaj można kupić w tej samej (albo niższej) cenie lepiej grające od Yamahy - kolumny innych producentów.
No chyba że kupiłeś Soavo, to w takim przypadku nie jest źle icon_razz.gif

Poza tym - mógłbyś od razu napisać, jakie modele Yamy kupiłeś.
No i trochę "powalczyć" z "kropkami" i "przecinkami" , bo pisałeś cały post jako jedno zdanie - co trochę utrudnia czytanie i zaciemnia sens...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do 318 z ogłoszenia na OLX - to na fotce nie widać pokrywy...
Więc może nie ma jej w komplecie - trzeba by spytać sprzedawcę (szczególnie, ze ma jeszcze parę innych Thorensów).

Choćby model 280 mk IV (z pokrywą i nową wkładką).
http://olx.pl/oferta/gramofon-thorens-td-2...99-ID94RIR.html

Pozdrawia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam posiadam Nowy ampli Yamahy wiadomo również kolumny Yamahy


Cytat

... mam amplika yamahe+kolumny yamahe= dźwięk



Cytat

Poza tym - mógłbyś od razu napisać, jakie modele Yamy kupiłeś , niby dlaczego "wiadomo"??? .




Cytat

Kolego, jeżeli masz 1000 zł na gramofon, to posłuchaj mojej rady. Kup Thorensa TD318. Dokupisz sobie z czasem lepszą wkładkę i będziesz wiedział, że masz gramofon z prawdziwego zdarzenia.
Nic nowego za 1000 zł nie ma startu do tego gramofonu, wierz mi. I nie rozumiem dlaczego chcesz wbudowany przedwzmacniacz. Przyzwoite gramofony nie mają wbudowanego pre. Są proste i niezawodne zarazem, a brzmieniem czarują do dziś, często pomimo swoich lat.



Dokładnie to co napisał RoRo, nikt nie namawia Ci do zmiany "ampka i kolumn yamahy" skoro lubisz firmę. Jednak warto napisać model posiadanego sprzętu, i parę słów o nim, zamiast tylko powtarzać to samo. Bo tak to koledzy radzą, a może niepotrzebnie, bo i tak wybierzesz coś innego.
Może koniecznie chcesz gramofon z przedwzmacniaczem, bo tzw. nowy ampek to nie np. RS 500, czy RS 700 tylko ampek kinowy bez potrzebnego wejścia PHONO/MM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak chcesz podłączyć gramofon bez wejścia phono ? Potrzeby jest Ci zewnętrzny przedwzmacniacz, bo gramofony z wbudowanym pre są kiepskie.
A różnice pomiędzy KD, a Stereo są bardzo duże, jeżeli chodzi o brzmienie. No ale jak już masz taki sprzęt, to trudno. Kupowałeś pod kątem filmów, czy muzyki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie dokupi przedwzmacniacz.. ogolnie pod wzgledem filmow i nie narzekam ale to chyba nie ma sensu wydawac kolejnego tysiaka na wzmachol specjalnie do gramofonu tak czy nie? (jestem poczatkujacy w tych sprawach) a wiadomo jakims melomanem nie jestem icon_wink.gif a np ten gramofon mimo ze jest nowy to jest gorszy jakosciowo od tego co mi Pan proponowal? chodzi mi o ten Denon DP-300F
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że wzmacniacz AS500 nie ma bajerów za które płacisz w przypadku amplitunera kina domowego, więc w porównywalnej cenie zwykły wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner kina domowego.
Takie porównanie było już sporo razy wałkowane - wystarczy skorzystać z wyszukiwarki albo zerknąć na tematy w FAQ na naszym Forum.

Cytat

to czym sie jedno od drugiego rozni, przeciec ten htr-4066 tez mozna gramofon podlaczyc, to znacyz ze kijowo będzie grał??? i jaka roznica nad tym Yamaha AS500


A poza tym - zdaje się, że nie masz wejścia PHONO w tej Yamie...
Więc potrzebujesz poza gramofonem również przedwzmacniacz gramofonowy.
Nie można było tak od razu podać modelu???

Pozdrawiam
Edit: zdaje się, że w międzyczasie Zieluwid już Ci napisać w tym samym stylu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...