Skocz do zawartości

GRAMOFON YAMAHA


Recommended Posts

Jestem Zieluwid, nie musisz pisać do mnie per pan.
Co do gramofonu Denona, to z pewnością nie jest to gramofon kulawy. Widzisz my tutaj w większości sprawy sprzętu rozpatrujemy z perspektywy jak najlepiej w danym budżecie. I sprzęt używany jest tutaj polecany w większości z przyczyn oczywistych, wiesz przecież chyba, że skoro taki gramofon używany stoi obecnie w cenie nowego, to jako nowy kosztował kiedyś dużo więcej. Pod wieloma względami te sprzęty są dużo lepsze, kiedyś przykładano większą uwagę do jakości, podzespołów z jakich były budowane wzmacniacze itp.

Jednak nie wiem, czy Ty szukasz właśnie takich źródeł. Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

rozumiem a co do tego denona? on ma przedwzmacniacz wiec co lepiej ten thorens czy kupic juz tego denona co ma przedwzmacniacz wbudowany... Denon DP-300F a te thorensy sa dobre? http://allegro.pl/gramofon-thorens-td158-w...5154512044.html

przemysle wiec dziekuje wam za kazda porade pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tego Denonka jest to, że ma już wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.
Co prawda nie jest to jakas :rakieta", ale może na początek Ci wystarczy...

A sam gramofon nie jest specjalnie skomplikowany - takie proste firmowe "coś" na początek dla osób, które mogą wydać tysiaka zi jeszcze trochę, a chcą mieć nowy gramofon.

Jak się powinieneś zorientować - dostajesz wyraźnie sugestie, że może by tak wejść w używany gramofon...


Zarówno Thorens jak i Denon to podstawowe modele gramofonów, które jakoś grają...
W cenie 1000zł kupisz dużo lepsze modele używane.

Pozdrawiam
PS. Tutaj krótkie dane techniczne "Danonka"
http://www.audiopolis.pl/uploads/images/pdf/DP300F_E2.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego taką myślą zakończyłem swój poprzedni post. Być może ten Denon będzie dla Ciebie wystarczającym pod wieloma względami. Jest nowy, ma wbudowany przedwzmacniacz, jest prosty w obsłudze.
Nie jestem pewien, czy uspychanie w KD klasycznego gramofonu jak 318-tka, gdzie jeszcze trzeba dokupić jakieś przyzwoite pre (a zagra to i tak jak zagra, z pewnością nie tak dobrze jak wzmacniacz stereo) ma sens.

A jakie masz do tego kolumny, bo chyba nie pisałeś o tym jeszcze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dziwne ja myslalem skoro ampli nie ma wejscia phono to tak czy siak idzie podlaczyc gramofon bez przedwzmacniacza skoro ma chcinche gramofon a ampli ma aux'y itd.. przeciez ampli ma tez w sobie wzmacniacz wiec dlaczego jest wymagane to dodatkowe przedwzmacniacz? wybaczcie nie znam sie zabardzo i dlatego pytam icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie można podłączyć (wpiąć cinche), lecz praktycznie nie będzie nic słychać. Sygnał gramofonu różni się od źródeł takich jak CD, czy Tuner. dlatego potrzeba osobnego przedwzmacniacza PHONO. Zwykle większość wzmacniaczy stereo jest w nie wyposażona.
Jak np. wcześniej wspomniana Yamaha AS500 :
http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-...aha-a-s500.html
[ Yamaha AS500 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

HTR-4066 LUPIE PORZĄDNIE I JAKOŚĆ PIERWSZA KLASA więc nie zgodze sie jesli ktoś napisze że jest kijowy, dla mnie jest zajebosty .


Cytat

to czym sie jedno od drugiego rozni, przeciec ten htr-4066 tez mozna gramofon podlaczyc, to znacyz ze kijowo będzie grał??? i jaka rożnica nad tym Yamaha AS500



Jeśli kupując ten amplituner i kolumny( jakieś) porównywałeś jego brzmienie z kilkoma innymi amplitunerami kd i co najważniejsze wzmacniaczami stereo i mimo to Ci się podobał, to OK! Jeśli natomiast był to zakup na zasadzie wezmę ten bo ma dobre bajery kinowe... to trochę obciach obwieszczać światu że jest pierwsza klasa.
Ja bym go porównał nie do as500 tylko RS300, bo seria as500 zabija go na starcie już mocą na kanał i wydajnością, potem przychodzą lepsze walory brzmieniowe, kontrola nad basem ( i jego obecność ) i detale .
Dobrze że nie podłaczyłeś gramofonu do tej kinówki bo byś coś może uszkodził ( gramofon puszcza trochę inne pasmo i napięcie na te "chinche" )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...