Skocz do zawartości

GRAMOFON YAMAHA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, StanVit0 napisał:

A seria p, y albo yp ? Bo te modele sa czesto na aukcjach.

@greg235

Z tego co pamiętam to modele YP i Y są głównie z lat 70tych potem były modele P.  Potem lub równolegle z P jako highendowe były modele PF i najnowsze, ale wcale nie najlepsze, bo już mocno schyłkowe i uproszczone były modele TT. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Kiedyś trafiłem na jakąś stronę gdzie była historia produkcji wszystkich klocków audio Yamahy z podanymi latami produkcji, ale nie zapisałem i jakoś od dłuższego czasu nie mogę znaleźć. Być może, że już nie istnieje.

Pozdrawiam

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StanVit0 z tych dwóch gramofonów, to YP-800 jest zdecydowanym faworytem. Ma bardzo fajne ramię (Yamaha YA-9) i wizualnie wygląda na zadbany. Jego cena jest trochę za wysoka moim zdaniem (tym bardziej, że wkładka to tylko AT3600). W wymianę smarów i przeprowadzony serwis gramofonów na Allegro, to raczej nie wierzę :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli profesjonalnie to owszem, ale jeśli tak jak to ostatnio modne - tylko aby modnie wyglądało to już niekoniecznie. Spotkałem się niedawno z gramofonem wartości 250 zł  a wystawionym za 3900 zł tylko dlatego że dorobiono mu grubą plintę. Trzeba zwracać uwagę na to co się kupuje, a nie sugerować się tylko zdjęciem. Błyszczący lakier o niczym nie świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast warto zauważyć, że fragmenty opisu na aukcji tego gramofonu Yamaha P-10 powinny dać lekki sygnał ostrzegawczy:
"Wkładka Audiotechnika  z nową igłą  dzwięk jest dynamiczny i pięknie zbalansowany
...
dokupiona jest także nowa igła"

Skoro sprzedawca nie napisał dokładniej, to może to być stara, najtańsza wkładka (nowa za ok. 100zł) w dodatku z nieoryginalną igłą t.j. najtańszym zamiennikiem.

A "gramofon po przeglądzie" dla niektórych (handlarzy...) znaczy: starty kurz i wyczyszczona obudowa, a w środku nic nie poustawiane.

Sprzedawca handluje tego typu gramofonami - patrz np. na taką zakończoną aukcję
https://allegro.pl/oferta/pionieer-vintage-high-end-10488160303?snapshot=MjAyMS0wMy0yMFQxNjo0Nzo0MVo7YnV5ZXI7NDQ2YWU4YzM5YmMxOWRjMTQwNDYwNWMzNDEzZmM4NjQ4Y2JkYjZlMjU2Y2FhZTk2YTBlZGFhNzI1YTIxNTlkMQ%3D%3D

i opis był podobny (w dodatku z błędem): "Bardzo dobra wkładka sanio igłą w bardzo dobrym stanie".
A skoro na Pioneera z tej jego starej aukcji znaleźli się chętni za półtora tysiąca - to raczej tanio nie będzie.
A co z ew. transportem po wygraniu aukcji - sprzedawca jest z Dzierżoniowa, masz blisko by osobiście odebrać i sprawdzić?

Pozdrawiam
PS. Może tak być - ale nie musi. W każdym razie jeśli jesteś poważnie zainteresowany, to wg mnie przed zalicytowaniem (a jest paru chętnych) trzeba się skontaktować ze sprzedawcą i dopytać (np. o zakres regulacji/konserwacji, o wkładkę i igłę, czy był wymieniany pasek, kto robił modyfikację tego gramofonu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że facet opanował stolarkę i całkiem ładnie te plinty wychodzą. Patrząc po aukcjach to jego robota, dopytaj więc o zakres czynności serwisowych a przede wszystkim o ramię i jego stan (łożyska, luzy). Myślę, że skoro to taki "pewny" gramofon to warto byłoby dopytać o jakąś gwarancję - bardziej jako test i faktyczny stan serwisu. 

Niestety nie jestem w stanie zidentyfikować jaki model Yamahy był bazą tego projektu a to pozwoliłoby określić rozsądny pułap cenowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie plinty to raczej  sprawa gustu. Mnie osobiście sie to nie podoba. Wolę oryginalny zamysł projektanta. A z tymi grubymi ramami teraz czasem ciężko poznać  już nawet nie model, ale nawet producenta. U siebie bym takiego nie postawił.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...