Skocz do zawartości

Stereo + gramofon do 2000 pln


jax39

Recommended Posts

Witam
Planuje zakup swojego pierwszego zestawu stereo do pokoju około 25m2.
Generalnie słucham wielu rodzajów muzyki jednak głównie jest to muzyka elektroniczna, rap,reagge.
Chciałbym aby dzwięk był ciepły, żeby można było czuć bas jednak bez przestawiania rzeczy na półkach.
Na początku źródłem dzwięku chciałbym aby był gramofon, w przyszłości DAC.
Na sprzęt używany chciałbym przeznaczyć około 1500 PLN ( kolumny + wzmacniacz) + gramofon 300 - 400 PLN
Mam kilka typów głośników - miały nie najgorsze opinie i byłbym w stanie je odebrać osobiście :
- Quadral Argentum 07.1
- B&W DM602
- Dali 5005 Blue

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do głośników i gramofonu lub sugestie na temat zmiany kierunku przy wyborze głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

25m2 to juz spory pokoj wiec oprzemy sie na kolumnach podłogowych. z Twoich propozycji od razu odrzuciłbym Dali 5005. niestety ten model im nie wyszedł. juz prędzej poleciłbym model starszy ale o wiele lepszy czyli Dali 606. kolumny Quadral Argentum 07.1 charakteryzuja sie dobrym basem z lekko wycofanym środkiem ale ogólnie kolumny całkiem niezłe. o B&W się nie wypowiadam gdyż nigdy nie byłem zwolennikiem tej firmy i nie chciałem robić odsłuchów kolumn budżetowych. Co innego kolumny z wyższej półki tej firmy. ale to już inne pieniądze i inne brzmienie.
Jeżeli chciałbyś abyżródłem był gramofon (ja również mam takie żródło ) musisz poszukać wzmacniacz z wejściem phono. Co do samego gramofonu w tej cenie polecam gramofony firmy Thorens lub Technics. wszystko zależy od stanu technicznego i wizualnego. pamiętaj że po kupnie gramofonu trzeba bedzie zainwestować w nową wkładkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Dali 505 też będą dobre do takiego metrażu. Mój kolega używa ich w salonie ponad 30 m2 otwartym na przedpokój, klatkę schodową. Niskich tonów ani potęgi nie brakuje. Napędza te kolumny Rotelem RA-05.
Albo gdyby Ci się udało dorwać jakieś podłogowe Castle.
Oczywiście można jeszcze cieplej. A wzmacniacz dać jakiś starszy Rotel z końcówką BX w symbolu albo lepiej, Pioneer, Sansui, TEAC, NAD, Musical Fidelity, Pro-Ject 7AMP, Luxman (raczej od 4xx). Oczywiście dużo zależy jakie kolumny kupisz a je lepiej najpierw kupić a dopiero do nich dobierać wzmacniacz i gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję kolumny JBL HP 430 . Jeszcze lepsze byłyby HP 520 z możliwością regulacji natężenia niskich tonów, ale tu już wchodzą w grę trochę większe pieniążki. Ogólnie proponuję podział kasy 900 zł na kolumny i 600 na wzmacniacz.
Ale jakby było możliwe nagięcie budżetu, gorąco polecam znakomite kolumny Canton Ergo SC-S. Te z aukcji nie mają kontrolera, który w Niemczech można kupić osobno za jakieś 15-30 euro. Z tego powodu proponuję negocjację ceny ze sprzedawcą. Do tego jakiś Luxman L-4xx i mniam mniam, byłoby ciepłe dynamiczne brzmienie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednymi z pierwszych moich kolumn były właśnie Dali 505. Bardzo uniwersalne kolumny z dzwiękiem poukładanym w każdym calu. Wtedy były następcą legendarnych Dali 104. Kolumn nie do pobicia w tamtych czasach za te pieniądze. Tylko że mój kolega kupił sobie równocześnie 606 i dźwięk już się lekko różnił na plus. Dodano jeden głośnik niskośredniotonowy a co za tym idzie basu trochę przybyło.
Co chodzi o Argentum 07,1 to brzmienie tych kolumn jest bardzo dynamiczne, a dzięki wysokiej skuteczności, mogą zagrać na bardzo wysokim natężeniu. Jeżeli masz możliwość posłuchania ich to skorzystaj z okazji. A o nagłośnienie Twojego pomieszczenia nie masz co się martwić. Jedynie musisz zdecydować czy o taki dźwięk Ci chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie też wolałbym Dali 505. Może za wyjątkiem TDL RTL3. Ale to wyjątkowo "wredne" kolumny.
Na pewno nie do kupowania w ciemno. Ponadto są bardzo wrażliwe na ustawienie (potrafią się odwdzięczyć) a jeszcze bardziej na
amplifikację. Raczej nie w Twoim budżecie, bo trzeba by im wzmacniacza który je dobrze poprowadzi a nie będzie zbyt ostry czy przeciwnie mulący. Czyli musi być wysokiej klasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić bardzo dobry, dość uniwersalny wzmacniacz Arcam Alpha 9
http://allegro.pl/arcam-alpha9-i5194454237.html
Wiem, brzydal, ale gra naprawdę dobrze.
Albo szukaj wzmacniaczy Thule, Advance Acoustic, Myryad, Xindak, Musical Fidelity (nie mniej niż E 10), Luxman (nie niższy model niż L-4xx), Sansui (tu o model pytaj np. kolegi Zieluwida).
Wzmacniacze Audiolab, Rotel, Struss, Primare, zagrają super, dynamicznie, ale bez ciepełka. Masz go trochę w kolumnach, możesz jeszcze kupić odpowiednio to modelujące kable (interkonekty i głośnikowe).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za punkt zaczepienia przy wyborze wzmazniacza, znalazłem takie urządzenia . Myślicie że dobrze ten sprzęt będzie współgrał ?

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-adv...html#a4b6fa480f
ten jest troche drogi, mogło by zostać mało pieniędzy na resztę, poza tym wolałbym coś z Japonii

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr
bardzo fajny design a i w cenie się mieści

Ten również wygląda interesująca - minusem jest wysyłka z UK
http://www.ebay.co.uk/itm/221718669004?clk...B=true#shpCntId

http://allegro.pl/rotel-ra-970bx-zadbany-p...5177385650.html
i tutaj na miejscu sprzęt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich propozycji ktore wymieniles Advance Acoustic jest najmlodszym przedstawicielem ale i najdrozszym choc ja wlasnie bym go wybral. Zakup na pewno nie na rok. Pograsz nim juz jakis czas. Reszta to tak MF za drobi jak na te modele. Mozna znalezc ponizej 100 funcikow. Rotel jest spoko i z Dali fajnie zagra ale jezeli szukasz wzmaka na dluzej przygladnij sie AA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba taki sprzęt i wizualnie i cenowo mi odpowiada, no i można do niego podłączyć gramofon a coś takiego było by mi potrzebne.
Bez korekcji się obędzie, będe chciał grać z komputera więc ewentualnie na wyjściu z niego.
A czy mocowo to do siebie pasuje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...