Skocz do zawartości

Stereo do max 2500zł


termik

Recommended Posts

Witam,

proszę o pomoc, gdyż długo już szukałem, ale jednoznacznej odpowiedzi na to, czy mój zestaw upatrzony będzie dobry nie znalazłem.

Źródło: PC (przez DAC'a FiiO E10K Olympus2)
Rodzaj muzyki: głównie prog rock, classic rock, muzyka klasyczna, trochę jazzu, reszta sporadycznie
Metraż: 20m2

Upatrzone mam Pylony Pearl 25. Dużo o nich się dobrego naczytałem i już uparłem się, że na mój budżet będą dobre. Obudzić je chcę Denonem Pma 520AE.

Czy takie stereo nada się początkującemu adeptowi? (mój pierwszy zestaw)

Dziękuję z góry za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon spokojnie obudzi i większe kolumny, choć w tym metrażu raczej większe nie za wszelką cenę. Upatrzone masz pylony 25 co to znaczy, że tylko czytałeś, oglądałeś-słuchałeś, a jakiś innych kolumn słuchałeś pod wzmacniaczem tym, czy innym ?
Jasne że na początek to dobry zestaw, nawet na dłużej, czy na zawsze , przeciez masa osób zaczyna znacznie ,znacznie gorzej, nawet nie tylko zaczyna. Oczywiście pozostaje kwestia czy zestaw będzie Tobie odpowiadał, czy też może nie, bo to nie ma nic wspólnego z ogólnym pojęciem dobrego, czy gorszego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn, nie wiem czy mojej oceny nie zaburzył fakt, że z tak dobrymi kolumnami miałem styczność chyba pierwszy raz w życiu, ale w zupełności mi odpowiadają. Urzekła mnie detaliczność, lubię słuchać co odtworzenie utworu innego rodzaju dźwięków itd.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie miałes jakiejś drugiej pary do posłuchania jako punkt odniesienia icon_wink.gif

Cytat

Pamietaj tylko abys nie sugerowal sie tym jak dane kolumny zagraja w salonie audio bo w Twoim domu to bedzie calkiem inny obraz muzyczny.


Nie strasz nowego forumowicza, całkiem inny to raczej nie, bo tak po grzyba odsłuch w salonie, skoro w domu byłoby całkiem inaczej. Czy słuchane w sklepie Klipsche zmienią się w powabne kolumny w domu, no nie icon_wink.gif , aj znajomy ma w domu i grają jak w sklepie ( no w 90%).
A ustwienie faktycznie całkiem sporo wnosi do brzmienia - akustyka ważna sprawa .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co straszyc kolegi i raczej tego nie robie icon_wink.gif tylko trzeba spojrzec na spawe obiektywnie. Nie widomo jak akustycznie przystosowany jest pokoj gdzie sluchal kolumn... A jak byl specjalnie adoptowany akustycznie to prosze cie nie pisz ze zagraja w podobny sposob w normalnym pokoju w standartowym mieszkaniu...
Nic nie zastapi odsluchow w pomieszczeniu gdzie beda graly docelowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,

po długich perypetiach, sprzęt do mnie dotarł, jednak w odrobinę zmienionej konfiguracji:

Pylon Pearl 25 (zostały)
Denon PMA-720AE
AIM SC808

Wszystko podłączyłem, gra, jednak od razu, mimo, że doświadczenia z takim sprzętem nie ma, rzuciło mi się brzęczenie (buczenie) wysokotonowego głośnika. Zaczyna się gdzieś w 1/3 potencjometru. Czy to normalne i szukam dziury w całym, czy jednak coś może być nie tak?

Gwoli informacji, wzmacniacz jest połączony 2xRCA do płyty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Rozumiem, że jak nie puszczasz muzyki z kompa a odkręcisz gałkę wzmocnienia powyżej 1/3 to wówczas nie buczy?
Musisz drogą eliminacji dotrzeć do źródła tych zniekształceń. Masz skąd pożyczyć inne kolumny, wzmacniacz, źródło (choć tu może być nawet odtwarzacz DVD, tuner albo drugi komputer)
A DAC masz podłączony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To nie jest normalne. Rozumiem, że jak nie puszczasz muzyki z kompa a odkręcisz gałkę wzmocnienia powyżej 1/3 to wówczas nie buczy?
Musisz drogą eliminacji dotrzeć do źródła tych zniekształceń. Masz skąd pożyczyć inne kolumny, wzmacniacz, źródło (choć tu może być nawet odtwarzacz DVD, tuner albo drugi komputer)
A DAC masz podłączony?



Buczy bez puszczania muzyki również. Oczywiście, żeby zobrazować skalę, powiem, że buczenie słychać wtedy przy zbliżeniu ucha na kilka cm od głośnika.

Pobawiłem się trochę regulacją barw i denonowym "loudness". Po wyłączeniu tego drugiego jest to trochę mniej słyszalne.

DAC jest wpięty pod PCI-E w kompie (http://www.aimpro21.com/prod_sc808.asp). Komputer nie generuje dużego hałasu, nie mierzyłem, ale jest poniżej przeciętnej na reszcie, na których pracuje.

Naszła mnie myśl, czy może kable mogą być problemem - ich długość i zawinięcie. Nie chciałem już ich skracać, bo za kilka miesięcy będą mi potrzebne, jednak czy 5 metrów to już za dużo? Czy myśleć o przemeblowaniu, żeby skrócić ich długość i to buczenie zostanie wtedy wyeliminowane? Kable nie są jakieś firmowe, ale standardy (beztlenowa miedź, gruba izolacja itd.) spełniają. RCA zwykły z marketu, również 5m.

@Edit
Kable 1,5mm.
I jeszcze jeśli to pomoże w diagnozie lub jej braku, to brzęczenie słychać lekkie na pełnej mocy, a powyżej 1/3 szum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wydaje mi się, że kolumny tu nie ponoszą winy. Nie są wysokoskuteczne, by łapać każdy przydźwięk.
Musisz sprawdzić podłączając inne źródło a jeśli nie pomoże inny wzmacniacz.
Kable owszem. Sprawdź, czy dobrze połączone, może jakiś drucik z głośnikowych dotyka do obudowy wzmacniacza.
Kable głośnikowe powinny być możliwie jak najkrótsze. Jeśli są za długie, to nie mogą być zwinięte w krążek, bo tworzy się cewka.
trzeba je puścić gdzieś "w nieładzie". Albo np. za jakimiś meblami przymocować taśmą. Niech z tyłu wchodzą na mebel dajmy na to z lewej strony i szerokim łukiem schodzą z prawej strony. Mam nadzieję, że jasno piszę. To jest jeszcze lepsze, bo się nie będą przecinać, dotykać.
Sprawdź też czy kable zasilające nie idą zbyt blisko głośnikowych czy interkonektów. Czy się z nimi nie stykają. Najgorzej jak idą jedne obok drugich dotykając się, czy są zbyt blisko. Spróbuj je rozdzielić. Tam gdzie trzeba przedziel jakąś pianką, gąbką, styropianem itp, by się nie stykały.
A listwy przeciwzakłóceniowe do komputera i sprzętu audio masz jakieś możliwe? Trzeba włączyć oddzielne komputer i wzmacniacz, nie można do jednej listwy wszystkiego. Bo komputer bardzo sieje, wysyła różne zakłócenia do sieci a wzmacniacz może to zbierać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki test
1) Najpierw odepnij kable rca od tego komputera i zobacz czy ciągle buczy w głośniku.
2) Potem wyłącz z sieci ten komputer ( komputer mocno zanieczyszcza i zakłóca ma nieraz kilka silników-wiatraków) . Zasilacz DACa może coś śmieci w zasilaniu?
3) Potem, jeśli nadal buczy odepnij te długie kable rca ze wzmacniacza i zostaw sam włączony wzmacniacz i kolumny.
Od siebie dodam że kiedy włączę odtwarzacz CD i np. tuner który jest spięty kabelkiem ze wzmacniaczem i odkręcę volume na 100% w kolumnach jest cisza. Dopiero przy przyłożeniu ucha bezpośrednio do głośnika wysokotonowego słychać delikatny szmer.

Stawiam na problem z zasilaniem komputera, rozwiązanie może być dobra listwa z filtrami ( problem pojawiał się już na forum) Zapewne tak długie kable RCA nie poprawiają jakości. Może gdzieś wtyki kabla rca jeśli są metalowe z czym tam się stykają i jest jakiś przegłos? Kable głośnikowe nawet długie raczej nie zbierają takiej częstotliwoci by kolumna buczała.

edit: Jak widać takie połączenia komputery, dacki i wzmacniacze są nie zawsze dobre, czasem technicznie, a dla mnie bardziej mentalnie. Czasem lepiej kupić 50 czystych płyt CDrom zgrać muzę, kupić używany odtwarzacz CD za 100zł i przynajmniej nie buczy i nie trzeba włączać windozy żeby muzyką się delektować icon_wink.gif Wiem że dla niektórych może dziwne, ale ja nie czuje przyjemności z słuchania muzyki po podpięciu lapka do "wieży", tak samo nie mam przyjemności z czytania książki na e-czytniku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie w kolumnach moze spowodowac wysokopojemnosciowy kabel glosnikowy. Mialem taki sam problem w zestawie Naim-a. Podlaczylem kable Xindaka i nie moglem wyrobic. Glosniki az piszczaly. Okazalo sie ze Xindak tak samo jak Koltz jest bardzo pojemnosciowym kablem i nie do kazdego systemu mozna je wpiac.
Tak samo moze sie dziac w przypadku interconnektow. Zaobserwowalem ostatnio po wpieciu interconnektu ze bucza glosniki. Okazalo sie ze interconnekt Dotykal kabli zasilajacych. Po odsunieciu ich od siebie buczenie ustalo. Taka mala ciekawostka dla wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...