Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn


damian7110

Recommended Posts

Co mogę wybrać do tych kolumn, zależy mi na mocnym i głębokim basie oraz żeby góra była ok. słałem o jakimś ONKYO ale ponoć za słaby bas yamaha też za delikatna. Nie mam konkretnych modeli a budżet to 500-400 zł a muzyka trance, film, ambient.

QUADRAL TAIFUN MK II
Moc muzyczna - 200 watt
Moc nominalna - 150
Pasmo - 28 Hz - 25000 Hz
Impedancja 4 Ohm

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Do tranc to juz musi byc dobry wzmak aby mogl przywalic mocnym basem a przy tym aby vocale rowniez odtwozyc z ta nutka latania icon_wink.gif
Wiem cos o tym bo sam kiedys bujalem sie w tych klimatach. Wszystko ok tylko napisz jeszcze w jakim pomieszczeniu to wszystko ma zagrac. Czy pokoj jest pusty czy umeblowany ewentualnie jak wyglada sytuacja z akustyka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budzecie znalalem pare propozycji ktore moglbys brac po uwage. Osobiscie wybralbym Technics-a tylko dlatego ze kiedys rowniez mialem zestawienie Quadral + Technics i przy trance ambient super sie spisywalo.... Nie napisales co bedzie zrodlem - cd, gramofon, pc?

http://allegro.pl/luxman-l-400-i5192343098.html
http://allegro.pl/pioneer-a-656-mkii-refer...5155757373.html
http://allegro.pl/denon-pma-510ae-firmowy-...5155757297.html
http://allegro.pl/su-vx700-technics-wzmacn...5181080098.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

cd to później

Skoro sugestia jest na technicsa to raczej go wybiorę, a wchodzą jakieś inne modele tego producenta pod uwagę



W tym przedziale cenowym nie ma duzego wyboru. A ten vx700 jest mocnym wzmacniaczem. 135W przy 4 ohmach wysrarczy do napedzenia Quadrali i jeszcze zostanie zapas mocy. Polecam go bo jak wspominalem mialem kiedys taki zestaw firm i bylo ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrale Taifun mk2 to stara szkola brzmienia tej firmy. Obecne zestawy tej firmy to juz całkiem inna filozofia dźwięku. Swego czasu miałem Shogun Phonologue Gold i brzmieniem niskich tonow bardzo przypominaly Taifuny (a o to najbardziej chodzi naszemu koledze przy sluchaniu Trance music). Jedyna różnica polegała na oddaniu sceny i vocali tylko dlatego iz w Shogunach pracowal glosnik wstegowy. Całość napędzał uczciwy Technics wiec dlatego go polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY bo jestem przerażony, podpoiłem pod quadrale wzmacniacz kina domowego Denon AVR-X1100W i basu jest strasznie mało podpięte na 1.5 kablm.
Natomiast wcześniej słuchałem jakieś kolumny od kina pioneera + ten amplituner i to samo źródło dźwięku czyli laptop, i szczerze jestem w szoku bo ilość niskich tonów była wiekasza i trance brzmiał dużo lepiej a i te były podpięte na kablu 2,5 jeśli ma to jakieś znaczenie.
Wiec mam pytanie one mają taką charakterystykę czy porostu denon nie wyrabia, ale skoro na Pioneerach było więcej basu ?.
Wydałem więcej kasy a o kże się że 2x taniej było by lepiej.
Czekam na wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze raz dokladnie wszystkie polaczenia miedzy Denonem a Quadralami. Moze zaciskami w denonie lub w kolumnach scianales izolacje kabla i nie ma styku z gola zyla. Sprawdz rowniez ustawienia w Denonie. Moze trzeba cos przelaczyc np. w tryb stereo.
Ale po pierwsze kable 1,5mm to zdecydowanie za maly przekroj. Quadrale potrzebuja duzo pradu ktory Denon spokojnie dostarcz przy swoich 145W na kanal.
Sprawdz wszystko i pisz czy cos ruszylo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czego się spodziewałeś po KD ?




Niby tak bo nigdy do konca amplituner KD nie zagra w stereo jak wzmak ale cos musi byc nie tak. Kiedys mialem Quadrale Shogun i podpialem dla testow porownawczych pod ampltuner KD Onkyo i jakos to gralo. Oczywiscie szybko wrocilem do wzmaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiec mam pytanie one mają taką charakterystykę czy porostu denon nie wyrabia, ale skoro na Pioneerach było więcej basu ?.


I jedno i drugie. Jak sie przyzwyczailes do buczącego suba moze byc problem.

Cytat

Niby tak bo nigdy do konca amplituner KD nie zagra w stereo jak wzmak ale cos musi byc nie tak. Kiedys mialem Quadrale Shogun i podpialem dla testow porownawczych pod ampltuner KD Onkyo i jakos to gralo. Oczywiscie szybko wrocilem do wzmaka.


Kiedys mialem jakis model Denona, AVR-1709, czy cos w ten desen. Jak to podpielem pod kolumny to myslalem ze jest zepsuty.

Cytat

kable podłączone jak należy, tryby wszystkie sprawdzone nadal to samo. Czy kabel może miec taki wpływ, czy to wina denona a technics by dał rade.
Dodam jeszcze że na tym amplitunerze z bass refleksa-a nie pompuje zbytnio powietrze a i głośniki nie wychylają się zbyt mocno.


Daj spokoj z tymi kablami, bo juz mi rece opadaja. Jak nawet glosniki sie nie wychylaja to definitywny brak mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...