Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn


damian7110

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zgadza się. Czyli kolumny Pioneera mogły mieć taką charakterystykę, dawać więcej niskich tonów, bo tak były strojone.
Nie znaczy to, że niskie były lepsze od tych z Quadrali. Bo te drugie mogą zagrać odpowiednio dopiero z mocnym, dobrej jakości wzmacniaczem. Wówczas bas będzie odpowiednio potężny, ale i szybki.
A kolumny Pioneera mogą być po prostu łatwiejsze do wysterowania. I ampli KD daje im radę. A Quadralom nie.

Moim zdaniem: Kolumny Quadrala gdy dostaną dobry wzmacniacz, to nie dadzą szans Pioneerom. Niskie tony powinny być mocne,
jędrne, rytmiczne. I cała reszta pasma też dużo lepsza. Ale byle g... niestety tego nie napędzisz icon_idea.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LX 1000 to juz potezne kolumny i jak przystalo na firme JBL niskie tony sa zacne ale w zaleznosci kto jaki lubi. Moim zdaniem porownanie ich z Quardalami lekko nie ma sensu gdyz sam gabaryt tych kolumn stwierdza ich roznorodnosc brzmienia. Jak mozna najlepiej zrobic bezposrednie porownanie wszystkich modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

AA MAP-105 odpada budżet a do tego brak laudnes i bass i trebles regulacji




Budzet przekroczony o 70zl i podejrzewam ze nie byloby problemu z negocjacja ceny. Od kiedy pamietam a jest to juz mnostwo lat nigdy nie uzywalem pokretel do regulacji. Dla mnie osobiscie nie potrzebne. Takie firmy jak np. Naim w zadnym swoim wzmacniaczu nigdy nie stosowal i nie bedzie stosowal tego typu rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

AA MAP-105 odpada budżet a do tego brak laudnes i bass i trebles regulacji


Budzet przekroczony o 70zl i podejrzewam ze nie byloby problemu z negocjacja ceny. Od kiedy pamietam a jest to juz mnostwo lat nigdy nie uzywalem pokretel do regulacji. Dla mnie osobiscie nie potrzebne. Takie firmy jak np. Naim w zadnym swoim wzmacniaczu nigdy nie stosowal i nie bedzie stosowal tego typu rzeczy.

Po pierwsze - to dobre wzmacniacze nie mają takiej korekcji.
Po drugie - faktycznie osłuchani użytkownicy i porządny system nie potrzebuje korekcji dźwięku (a na pewno nie equalisera)..
A po trzecie - to wątpię, czy po dwóch dniach jest jeszcze do kupienia - bo w tej cenie to raczej jest meteor... Poniżej tysiąca to ludzie wystawiają MAP-101 (co jest lekką przesadą, bo nowy kosztował 1500zł), a nie mocniejszą i lepszą "stopiątkę"... Więc możesz szukać dalej icon_lol.gif

Cytat

Tez nie uzywam od lat mimo ze mam. O ile bass i treble strawie to loudness to totalna porazka.

Fakt - popieram!
Loudness to po raz ostatni chyba z 15 lat temu wcisnąłem na chwilę icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wyobrażam wręcz sobie sytuacji zeby brać go w ciemno, tylko odsłuch i to długi odsłuch. NIE NADAJĘ SIĘ ON ZUPEŁNIE DO OSTREGO ROCKA I METALU które obnażają jego niedoskonałości."

Jakos ta opinia mnie odstrasza


czy to nie jest okazja
http://olx.pl/oferta/pioneer-a-701r-jedyny...html#25b09c192e
http://olx.pl/oferta/pioneer-a-701r-made-i...html#25b09c192e

BO JEDNAK 600 z przesyłką to MAX Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian7110, nie wiem skąd ta dziwna opinia. Że jak do rocka, to musi ostro i agresywnie grać? Dynamika moim zdaniem jest co najmniej dobra. Potrafi też mocno zagrać.
Ja osobiście wolałbym mocnego rocka i metal słuchać na takim wzmacniaczu. Przynajmniej po 30 minutach słuchania nie miałbym ochoty
wyłączyć go, jak to bywa z wieloma innymi.
Ale rozumiem, Twój gust jest najważniejszy.

Konrad40
, przede wszystkim załóż własny wątek korzystając z tego tematu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Zamiast zaciemniać swoimi wpisami (a co za tym idzie odpowiedziami na nie) wątek kolegi.
Dodatkowo zapytam, czy już kupiłeś te Klipsche, bo w zależności od preferencji muzycznych, muzyki jakiej słuchasz, wielkości pokoju
oraz kilku innych czynników można by się zastanowić, czy nie da się kpić lepszych kolumn. Klipsche są dość mocno ukierunkowanymi kolumnami, czyli nie są uniwersalne. Do wyrafinowanych brzmień też im daleko.
Wspomnę tylko, że używany sprzęt kupiłbyś lepszy w takim samym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Po takim opisie i zdjęciach ( 4 podpięte altusy i korektor ) wiadomo już jak ten wzmacniacz był katowany, czy to jest okazja ?
W muzyce rockowej bardzo dużo dzieje się w środku pasma, niekoniecznie na samych skrajach , to nie jakieś dumb-elektro że tylko dół i góra. Słuchany rock w ten sposób brzmi karykaturalnie, a z dobrym masywnym środkiem ma power i pazur.

W "Twojej obronie " powiem że kupowanie nawet dobrego wzmacniacza bez regulatorów tonów i loudness ( wierz mi zbędnego ) jest dla kogoś kto , raz zna i kocha swoje kolumny, dwa zna i pasuje mu taki wzmacniacz i jego brzmienie, trzy akceptuje czasem niedoskonałe realizacje płyt.
Z takowych wzmacniaczy bez regulacji i w dążeniu do basu ciekawy jest ten Xindak http://audio.com.pl/testy/xindak-a06:2 , tylko na rynku wtórnym ciężko trafić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...