Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn


damian7110

Recommended Posts

No cóż. Miałem nadzieję, że będzie dobrze. Niestety jak piszesz, jest nie najlepiej. A pisałem, że mam obawy o to, że niskie tony będą "przewalone"
To może być wina wzmacniacza, ale i pomieszczenia. Oczywiście jedno i drugie (oraz trzecie - kolumny) wpływa na taki dźwięk.
Że taki stan może poprawić nawet wzmacniacz, wiem na własnym przykładzie. Miałem jako wzmacniacz zestaw dzielony Kenwood L-1000C/L-1000M. I grał mocno w niskich tonach, basy się wzbudzały. Kiedyś kolega z innego forum przyniósł swój wzmacniacz
Manley Stingray. Niskie stały się nieprzerysowane ale odpowiednio mocne i szybkie. Nie było słychać żadnego wzmocnienia, przerysowania itp.
Nawet gdy kolega postawił kolumny bliżej tylnej i bocznych ścian.
Jeśli jest naprawdę źle, to może warto sprzedać wzmacniacz i zastanowić się nad innymi wzmacniaczami. Szkoda , że nie poczekałeś na ten polecany przez Rafal'a 375r albo nie kupiłeś innego.
Wzmacniacze polecane przez Ciebie, nie są niestety zbyt wysokich lotów. Warto się zastanowić nad czymś lepszym.
Ale jak pisałem pomieszczenia nie można wykluczyć. Masz skąd pożyczyć wzmacniacz, by posłuchać muzyki, określić co i jak Ci w duszy gra?
Tu musisz się poważnie zastanowić nad wzmacniaczem. Może jednak trzeba będzie przeznaczyć na niego trochę więcej pieniędzy.
Nie sugeruj się ceną Quadrali. One kiedyś kosztowały trochę marek. A jak wykazuje moje doświadczenie duża część kolumn gra lepiej
ze znacznie droższymi wzmacniaczami niż one same.
Szkoda, że nie napisałeś nic, jak pytał Arti o tym, czy poczyniłeś jakieś kroki w kwestii poprawy akustyki i ustawienia (przestawienia) kolumn. Wiedzielibyśmy, czy to bumienie jest zależne od modów pomieszczenia/ustawienia kolumn (być może zbyt blisko ścian czy narożników pomieszczenia).
Moim zdaniem (o ile pokój jest w miarę przyjazny akustycznie) Twoim kolumnom potrzebny jest wzmacniacz barwny z dobrymi, ale niezbyt jaskrawymi wysokimi tonami, dobrą, nasyconą, soczystą średnicą i dość krótkimi, szybkimi niskimi tonami.
Ciekaw jestem jak bardzo zdeterminowany jesteś na dobre brzmienie. Bo coś mi się wydaje, że Twoje kolumny potrzebują dobrego
i chyba niestety dość drogiego wzmacniacza.
Można by pewnie poszukać tańszej alternatywy, ale z pewnymi ograniczeniami.

Twoje propozycje wzmacniaczy są niestety niezbyt dobre. To są popularne, niezbyt wyrafinowane "tanioszki". Zamieniłby stryjek siekierkę na kijek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

dzieki za odpowiedz, jesli chodzi o kroki to tak zatkałem tylne otwory i trochę dudnienie ustało. Cały czas chodzi mi po głowie czemu nie kupiłem jbl lx800 albo coś podobnego jbl-a bo ponoć oni są najlepsi w niskich tonach a i z wysterowaniem było by łatwiej.
Dziwne że mówicie że słabe te wzmacniacze bo b.d były ocenione w stosunku c/j i za brzmienie.
Natomiast sytuacja akustyczna wygląda jak na zdjęciu, tylko zastanawiam się czy nie lepiej by zmienić położenie kolumn naścinanie z meblościanką.

A jeśli o lepsze wzmacniacze to prosiłbym o propozycje bo ja nie potrafię wyegzekwować dobrych jak się okazuje

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...