Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn


damian7110

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cytat

Wiec mam pytanie one mają taką charakterystykę czy porostu denon nie wyrabia, ale skoro na Pioneerach było więcej basu ?.


I jedno i drugie. Jak sie przyzwyczailes do buczącego suba moze byc problem.

Cytat

Niby tak bo nigdy do konca amplituner KD nie zagra w stereo jak wzmak ale cos musi byc nie tak. Kiedys mialem Quadrale Shogun i podpialem dla testow porownawczych pod ampltuner KD Onkyo i jakos to gralo. Oczywiscie szybko wrocilem do wzmaka.


Kiedys mialem jakis model Denona, AVR-1709, czy cos w ten desen. Jak to podpielem pod kolumny to myslalem ze jest zepsuty.

Cytat

kable podłączone jak należy, tryby wszystkie sprawdzone nadal to samo. Czy kabel może miec taki wpływ, czy to wina denona a technics by dał rade.
Dodam jeszcze że na tym amplitunerze z bass refleksa-a nie pompuje zbytnio powietrze a i głośniki nie wychylają się zbyt mocno.


Daj spokoj z tymi kablami, bo juz mi rece opadaja. Jak nawet glosniki sie nie wychylaja to definitywny brak mocy.



Damian7110 pisze ze brakuje mu tylko niskich tonow. Reszta pasma jest w miare OK. Jakby nie bylo mocy wszystko by kulalo!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon wyposażony jest także w tryb Auto Eco, który dostosowuje maksymalną dostępną ilość mocy w zależności od poziomu głośności. Zobacz, moze z tym trybem jest cos nie tak. Aby zapewnić obsługę najszerszej liczbie modeli głośników Twoj Denon jest wyposażony w napęd o niskiej impedancji, do zapewnienia stabilności operacyjnej przy obsłudze głośników o impedancji 4 omów wiec wysteruje spokojnie Twoje Quadrale. Jezeli to wszystko nie zadziala to znaczy ze Denon nie nadaje sie calkowicie do stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

NIE kupił bym amplitunera do kina domowego do swoich kolumn, teraz sie tylko zastanawiam albo polecony pioneer albo technics, troche jeszcze poczytam o tych konkretnych modelach.
A jeszcze powracając quadrale są 4 ohm, a ponoć amplitunery KD nie lubią takich kolumn.




Ogolnie amplitunery nie lubia 4ohm kolumn ale Denon wyposazony w naped o kiskiej czestotliwosci....itd
Nie czytasz dokladnie co sie do Ciebie pisze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Najlepsze jakościowo niskie tony są zazwyczaj z konstrukcji z obudowami zamkniętymi.
A tylny bass-reflex jest jednak na ogół lepszy niż przedni, ponieważ przepływ powietrza, turbulencje są słabiej słyszalne.
Co do mocy, wielkości niskich tonów, to dużo zależy od konstrukcji kolumn, wielkości membran, strojenia zwrotnicy, skuteczności głośników itp. Nie można tak uogólniać.

Zbytnie przysunięcie kolumn do ścian podbarwia dźwięk, zniekształca, psuje wiele z aspektów dobrej stereofonii.
Korektor jest rzeczywiście urządzeniem - psujem. Zwróć uwagę, że już się takich elementów zestawu nie produkuje, choć można by dziś robić je o wiele lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ulegnie diametralnej zmianie, kiedy podłączysz kolumny do wzmacniacza stereo.
Odsuniecie kolumn do samej ściany może i spotęguje niskie, jednak moim zdaniem bardziej w kierunku dudnienia niż oczekiwanego efektu. A chyba nie o to Ci chodzi ?
A co do korektora, to i ja przyłączam się do tego co piszą Koledzy. Nie warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadza się. Najlepsze jakościowo niskie tony są zazwyczaj z konstrukcji z obudowami zamkniętymi.
A tylny bass-reflex jest jednak na ogół lepszy niż przedni, ponieważ przepływ powietrza, turbulencje są słabiej słyszalne.
Co do mocy, wielkości niskich tonów, to dużo zależy od konstrukcji kolumn, wielkości membran, strojenia zwrotnicy, skuteczności głośników itp. Nie można tak uogólniać


Mialem kiedys Naim Ariva. Nieduze podlogoweczki a niskie tony byly takie pyszne, punktowe ze myslalem iz gram na kolumnach 3,4 razy drozszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko ulegnie diametralnej zmianie, kiedy podłączysz kolumny do wzmacniacza stereo.
Odsuniecie kolumn do samej ściany może i spotęguje niskie, jednak moim zdaniem bardziej w kierunku dudnienia niż oczekiwanego efektu. A chyba nie o to Ci chodzi ?
A co do korektora, to i ja przyłączam się do tego co piszą Koledzy. Nie warto.



Po podlaczeniu do wzmaka stereo cale brzmienie ulegnie zmianie ale i tak probowalbym roznych mozliwosci ustawien kolumn dla uzyskania najlepszego efektu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Damian7110, jak już było wyżej. Jeśli słuchałeś tych kolumn na ampli kina domowego i nie ma za dużo niskich tonów, to nie wina kolumn, ale amplitunera KD. Nie ma co kombinować. One są słabe w te klocki. W dźwięku kinowym wspomagają się elektroniką, programami korygującymi. Ale też często niezbędny jest subwoofer.
Do stereo potrzebny jest dobry wzmacniacz, który ruszy membrany głośników niskotonowych, ale też je odpowiednio wyhamuje kiedy trzeba.

Arti
, teraz to sam, cytując w całości mój post spowodowałeś, że wpis nie zniknie. Ja wyciąłem jak widzisz. Ale jeszcze możemy to
zrobić. Bo tak to nikt (oprócz nas) nie wie o co chodzi icon_lol.gif . Może spróbujmy jeszcze raz. Ty wytnij tamto a ja usunę to.
Ale zamieszanko spowodowałem. Mogłem Ci napisać na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...