Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn


damian7110

Recommended Posts

ktoś wypowiadał się że 925 nie jest najlepszy i lepiej wybrać 860 albo 980 w tych pieniądzach, a ja pewnie i tak nie usłyszę różnicy a 980 jest w ofercie z pilotem. A może się mylę.


Pod te kolumny który denon pma lepszy, 860, 925, 980 Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jakbys nie zauwazyl napisalem "za bardzo" nie beda sie roznily. A to jest zadadnicza roznica. Podane modele sa do siebie bardzo zblizone. Nie bedzie wielkiego boom w roznicy brzmienia.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

PMA-860 i 980R to wogole inne bieguny mimo tego ze 980R to bezpośredni następca 860. Ten pierwszy ma wyrazista i jak dla mnie przesadzoną suchą górę, jest szczupły na basie. Natomiast drugi wręcz przeciwnie. Łagodna średnica, za to mniej szczegółowa, normalne wysokie, ale za to przesadny bas. 925R jest lepszy d nich dwóch. A jak to ja miał bym wybierać dołożył bym stówę do PMA-1055R. Nowszy, ładniejszy i nie posiada wad wcześniejszych modeli. Dużo powietrza naśrednicy, nie drażniące wysokie acz bardzo wyraziste, ba taki jak powinien, dość szybki mimo małej mocy. 1055R to takie biedne 1500R, natomiast 1500R to takie biedne 2000R. Cała ta seria brzmi naprawdę dobrze, a im wyższy model dostajemy wiecej przestrzeni, detalu, lepszego basu. Płacąc 700zł za PMA-1055R to napewno lepszy wybór niz jakikolwiek NAD, nawet za większe pieniądze czy jakieś drętwe CA. Pomijam tu już ochydną stylistykę czy usterki w nowszych NADach typu wypalające się niebieskie diody czy kulejące potki Volume.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Racja. Bardzo możliwe, że fajnie zgra się z Quadralami. Kto wie, może lepiej niż potencjalnie lepszy PMA 1055?
Czasami zestaw, który teoretycznie nie ma prawa dobrze grać, zaczyna stanowić jakieś synergiczne połączenie i zaczyna się jazda icon_biggrin.gif
A przede wszystkim może podpasuje Tobie, wstrzeli się w Twój gust.
Może trochę obawiam się o to, czy niskie tony nie będą nieco "przewalone". Ale jeśli nawet zauważysz taki efekt (byle nie zbyt mocny, dokuczliwy), to można dużo z tym zrobić. Ale dmucham tylko na zimne.
Podobnie pewnie jak koledzy na forum czekam na opis Twoich wrażeń, gdy już posłuchasz.
Pamiętaj, że sprzęt od razu po podłączeniu na pewno nie zagra tak jak może. Niech pogra dłużej i dopiero "na poważnie" posłuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać że różnica jest kolosalna miedzy wzmacniaczem stereo a kd. Lecz teraz mam az nadmiar basu, chodzi mi o to że za bardzo dudni a chciałbym żeby bardziej było go czuć na klacie. Nie wiem po czyjej stronie leży wina wzma czy kolumn icon_smile.gif.
A wracając do zestawu to jeszcze nigdy głośne nie sprawiało mi tyle przyjemności, a jeśli można jeszcze poprawić jakość to jak najbardziej będę to robił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no muszę przyznać że różnica jest kolosalna miedzy wzmacniaczem stereo a kd. Lecz teraz mam az nadmiar basu, chodzi mi o to że za bardzo dudni a chciałbym żeby bardziej było go czuć na klacie. Nie wiem po czyjej stronie leży wina wzma czy kolumn icon_smile.gif.


Cala seria x80R tak gra. Wlasnie takim basem, to nie chciales sluchac. PMA-1055R to pod tym wzgledem pelna kultura. Jak bys sie sprezyl to mogles tez kupic Marantza PM-68 za te 600-700zł. Wlasnie zamowielem kumplowi zestaw z PM-68 i CD-67MKII, bo strasznie sie napalil na jakies stereo po ostatniej wizycie u mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszym użytkowaniu stwierdzam że ten zestaw jest rewelacyjny do muzyki filmowej, gdzie te dupnięcia bassu nie są tak częste a w umiarkowanej ilosci wtedy dodaje to uroku.
Natomiast przy trance bass traci na wyrazistości i zlewa się z resztą no i dudni, przez co jest mała szczegółowość a dźwięki są mało odseparowane.
Pytanie zmiana na lepszy wzma. coś poprawi czy to nie tylko wina jego.
czyli pma 1055r czy coś jeszcze ?
A co myślicie o Cambridge Audio AZUR 350A, nad c320 bee, Denon PMA-700AE, Cambridge Audio A500

Dodam że zależy mi na wyrazistym punktowym basie na klacie a nie na dudnieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...