Skocz do zawartości

laik prosi o pomoc


Recommended Posts

Witam,
niedawno w "spadku" dostałam 2 gramofony i zestaw płyt winylowych. Niestety sprzęt nie działa, trzeba przyznać, że jest wiekowy.
Jestem dużą entuzjastką słuchania winyli, ponieważ się wychowałam przy trzaskach płyt, ale i kompletnym laikiem w tej dziedzinie i nie wiem od czego zacząć.
Chciałabym żeby ktoś kto jest w temacie wprowadził mnie i pomógł skompletować sprzęt żeby pięknie brzmiał icon_wink.gif Chcę przeznaczyć około 1500 zł na to, czyli kupno gramofonu, jakiegoś wzmacniacza i głośników. Jest to w ogóle możliwe przy takim budżecie? I czy jest możliwość żeby to połączyć z odtwarzaczem płyt CD?
Wiem, że już jest dużo takich tematów na forum, ale ja naprawdę potrzebuję wiedzy elementarnej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Artur chodzi, tzn płyta się kręci, ale jak podłączyłam głośniki to nic się nie wydarzyło. A do Grundiga nie mam żadnych kabli, żadnego zasilacza. naklejka z tyłu jest w połowie zdrapana a resztkę widać na zdjęciu




wydaje mi się że jest to gramofon FINE ARTS BY GRUNDIG TT1.
napisz w jakim są te gramofony stanie i co dokładnie nie działa. Czy w ogóle możesz je załączyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to dobry gramofon a z Twojej dwójki na pewno lepszy. Co do wkładki to i tak trzeba będzie wymienić na nową. Proble jedynie upatruje w kupieniu zasilacza do niego. Oryginalnego to raczej się nie dostanie bo jak ktoś sprzedaje to w komplecie z gramkiem. Chyba, że bedziesz miała trafny strzał i gdzieś znajdziesz icon_smile.gif Jak nie trzeba będzie poszukać innego zasilacza bo warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie oby dwa gramofony wyglądają zacnie. Widać że ktoś o nie dbał. W grundigu widzę wkładkę Dual DN251e. Nie wymieniałbym jej. Trzeba tylko jakoś szybko zorganizować zasilacz bo to jest jedeyny problem że nie działa. Popytaj w domu może ktoś wie co się z nim stało. Czuje, że bedziesz zadowolona widząc tylko vinyli do słuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi, płyt by się posłuchało, ale nie ma na czym icon_wink.gif wykonałam szybki telefon i zasilacz się znalazł: TATAREK 6SW 1,5/12 V.
Podłączyłam go, lampka się świeciła, ale gramofon ani drgnął, nic się nie wydarzyło. Znacie może jakiś serwis gramofonów w okolicy Wrocławia? Bo nic nie mogę znaleźć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wlaczyc gramofon do sieci. Pozniej wlaczyc przycisk start i poruszaj talerzem w prawa strone. Jak gramek nie byl dluzszy czas uzywany moze cos sie zastalo i wystarczy rozruszac. Co do servisow sprzetu to zadzwon do Wrocku do salonu Fusic. Chlopaki sa ogarnieci i na pewno podadza Ci jakies namiary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurczę, to rzeczywiście nie ma co sobie nim głowy zawracać. Teraz się przypatrzyłam i wydaje się jakby pasek był za luźny, bo to co ma go napędzać (jakkolwiek się to nazywa icon_wink.gif ) kręci się. Ale dźwignia co ma poruszać ramieniem też jest chyba zepsuta bo nic się nie dzieje jak nią poruszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej to sprawa paska. musisz go wymienić na nowy i zobaczyć co się dzieje. sam posiadam gramofon o napedzie paskowym i wiem że nie może mieć żadnych luzów ani być w żaden sposób zniszczony. co do dźwigni ramienia musisz ją skierować do dołu i lekko docisnąć (TYLKO OSTROŻNIE!!!) i tak samo powtórzyć na górze. zrób tak parę razy do póki ramie nie zacznie opadać. poprostu smar który jest w środku tak jabky "zastygł" i trzeba to rozruszać. miałem to samo w swoim ramieniu SME.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

o kurczę, to rzeczywiście nie ma co sobie nim głowy zawracać. Teraz się przypatrzyłam i wydaje się jakby pasek był za luźny, bo to co ma go napędzać (jakkolwiek się to nazywa icon_wink.gif ) kręci się.



A doprecyzuj jeszcze: jak zdejmiesz ten metalowy talerz to widać silniczek z paskiem naciągniętym na mniejszy plastikowy talerzyk i po włączeniu silniczek kręci a talerzyk stoi?

Co do Artura to szkoda płyt. Gramofon ten zasłużył sobie na swoje miano dzięki dużemu naciskowi igły na płytę, z tego co pamiętam to 10g icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...