Skocz do zawartości

laik prosi o pomoc


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moim zdanie nie wymienialbym wkladki ( chyba ze jest uszkodzona ). Zapytaj Pani w servisie czemu chca to zrobic. Wiekszosc z 280 zlotych pojdzie wlasnie na wkladke. Chyba ze wstawia jakas podstawowa za male pieniadze. Niech kobieta poda wiecej szczegolow dotyczacych kosztow. Co ile bedzie kosztowac.
Wkladka tyle, naped tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zbywanie klienta. Na Twoim miejscu poprosiłbym o wysłanie w takim razie na maila wiadomości z podanym konkretnie elementami wymagających wymiany, oraz dokładnego modelu wkładki z opisem cen poszczególnej pozycji, a także jasno określoną ceną samej usługi.
Nie daj się nabić w butelkę. A jak nie może inaczej, to faktycznie poproś o rozmowę z serwisantem, on wie dokładnie co będzie robił, ile to będzie kosztowało i ile życzy sobie za robociznę.
Spisz to na kartce i daj Nam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Technik powiedział, że zainstaluje taką samą wkładkę jak była, igła się w starej złamała. Trzeba wymienić pasek i nasmarować napęd. Zdecydowałam się na naprawę, nikt inny się nie chciał tego podjąć a sama nic bym nie zdziałała. A teraz mam do Was pytanie. Gramofon niedługo będzie sprawny a co z resztą? Co muszę kupić żeby to mi ładnie grało? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie musisz napisać jaki masz budżet i czego szukasz. Pomocna bedzie tutaj zakładka Pierwsze Posty :\
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni. ]

Przemyśl temat i dawaj znać, będziemy myśleć co dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek nie zna to niestety trzeba płacić. Pisałam o moim budżecie w pierwszym poście. Mianowicie do dyspozycji mam około 1500 zł, a czego już odliczam te 300 zł na naprawę. Nie robi mi różnicy czy sprzęt będzie nowy czy używany. Chciałabym połączyć gramofon z odtwarzaczem CD, bo mam pełno fajnych płyt, których nawet nie chce mi się puszczać na laptopie. Więc potrzebuję jakiegoś wzmacniacza, najlepiej z odtwarzaczem o ile to możliwe i przyzwoite głośniki. Wynajmuję pokój więc muszę się liczyć ze współlokatorami i tym, że akurat nie muszą kochać tego czego słucham icon_wink.gif Macie jakieś rady? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe brzmienie to takie gdzie ciężar przeniesiony na wyższy bas, niską średnicę, bez analitycznej ostrej góry pasma ( głos pana W. Manna, lub Cohen'a ?), dźwięk nie ma natarczywości, ma jakby plastyczny rekasacyjny charakter.
Zimny podkreśla ostrą górę, twardy, suchy techniczny bas( pani Senyszyn, muzyka z telefonu, plastikowe głośniki z komputera).
Oczywiście to takie skrajne przypadki, może nawet średnio trafione icon_wink.gif
Rocka można słuchać na różne sposoby, jeden woli masywne gitary i solidny dół, inny analizę talerzy w perkusji i pisk drutów gitar.
Sorry jak głupie porównanie, ale może lepiej nie popadać zbytnio w skrajności, jak się nie wie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś Jacku to chyba skłaniam się ku ciepłemu brzmieniu. Uwielbiam gitary "mięsiste" (mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi icon_smile.gif ) i basy. Brzmienie ciepłe/zimne zależy od ustawień, typu głośników czy innych rzeczy? Te pytania pewnie wydają Wam się głupie, ale nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje 1200 zł na wszystko, jak rozumiem? To na kolumny, wzmacniacz i CD niewiele, szczerze mówiąc. Ale jak trzeba, się zmieścić w tym budżecie, to damy radę. Wzmacniacz z CD raczej jest rzadkością. Były kiedyś nie najgorsze "kombajny" NADa i Onkyo,
czyli amplitunery CD, ale ostatnio tego nie widuję. Chyba trzeba będzie kupić oddzielnie wzmacniacz i CD.

Do 11 m2 zdecydowanie polecam monitorki (kolumny podstawkowe). I to przypuszczam, że nie staną na standach, tylko na jakiejś półce lub biurku? Mam rację?
Jak blisko ściany tylnej i bocznych będą stały?
Jakiś rysunek pokoju w raz z zaznaczeniem mebli i planowanego ustawienia kolumn oraz miejsca gdzie będziesz siedziała by się przydał. Jeśli dasz radę.
A jak nie, to obrazowo opisz co i jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...