Skocz do zawartości

laik prosi o pomoc


Recommended Posts

Cytat

Brzmienie ciepłe/zimne zależy od ustawień, typu głośników czy innych rzeczy?


W większej mierze raczej od kolumn. Charakteru mięsistych, ciepłych kolumn, niewiele zmieni chłodny, twardy wzmacniacz-choć może fajnie je uzupełnić. Oczywiście regulacja tony niskie i wysokie też się przydaje do drobnych korekt. Wróciem ostatnio do płyty BASIA - "London Warsaw New York" która jest nagrana wybitnie ( jak dla mnie) jaskrawo i jasno, chłodno i musiałem dodać nieco niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Strasznie ciezki uklad pokoju aby cos ustawic. Jedyna opcja moim zdaniem to przestawic szafe na przeciwlegla sciane po uprzednim przesunieciu biurkka w strone drzwi. Wtedy komode przesuniemu na srodek sciany a kolumny po obu jej stronach. Napisz prosze czy taki uklad jest mozliwy do zrealizowania. Kolumny beda wtedy staly na krotszej scianie co jest bardzo wskazane przy projektowaniu ustawienia sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20cm to zdecydowanie za malo na ustawienie jakichkolwiek kolumn. Jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest postawienie kolumn po obu stronach biurka na przeciw kanapy. Jedyny maly problem to dlugie kable glosnikowe w ktore bedziesz musiala sie zaopatrzec. Wieszac glosnikow nie radze choc wystepuja pewne rodzaje kolumn dipolowych do kina domowego ktore wiesza sie na scianie ale pozwala na to konstrukcja i zestrojenie glosnikow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewne obawy. Dzisiaj odebrałam gramofon z serwisu. Po rozpakowaniu zobaczyłam kartkę: "instrukcja kalibracji wkładki". Czy to znaczy, że sama muszę to zrobić? Instrukcja jest typowo techniczna, dla osoby która zna temat, kompletnie nie wiedziałabym nawet co zrobić. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia czy wkładka została skalibrowana? Kabelki wydają się być podłączone. Na talerzu jest kolejna kartka (napisana po niemiecku), wydaję mi się że to do mierzenia jakiś odległości. Mam nadzieję, że nie będę musiała tego dawać do następnego "fachowca" i płacić za kalibrację icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda wkladka musi byc skalibrowana czyli musi byc idealnie natawiony nacisk igly na plyte, musza byc nastawione wszystkie odleglosci aby igla idealnie poruszala sie w rowku plyt i musi byc ustawione ramie aby w calej swojej dlugosci (najlepiej jest to sprawdzic jak ramie jest opuszczone na koncu plyty czyli wewnatrz plyty ) byl idealny odstep miedzy plyta a ramieniem. Wszystkie te parametry sa bardzo wazne! Niestety bez odpowiednich przyrzadow jest to raczej nie wykonalne. Musisz miec precyzyjna wage do mierzenia nacisku igly. Schemat do ustawiania odleglosci.
Szczerze nie mam pojecia ile kosztuje skalibrowanie wkladki. Ja to robie samemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już wiesz coś na temat tej kalibracji ? Zrobią w cenie usługi, czy trzeba będzie dopłacić ?
Ciekaw jestem ile sobie za to zażyczą, jeżeli nie wrzucą tego w ogólny koszt naprawy i wymiany wkładki. Jednak sama mozesz mieć z tym trudności. Przydałby Ci się ktoś do pomocy, ktoś komu taka operacja nie jest obca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam, ale Pani która odebrała nie była w stanie powiedzieć czy zostało to zrobione a technika nie było jeszcze. Będę próbować jeszcze złapać tego technika. Na rachunku napisane jest regulacja, mam nadzieję że chodzi o tą kalibrację.
Szczęśliwym trafem dostałam kolejny sprzęt, a mianowicie amplituner Kenwood KR-A4080, odtwarzacz CD Kenwood DP-1080 i dwa głośniki Bose interaudio 2000 xl. Wszystko działa, tylko problem jest z jakością dźwięku. Słychać szum przy odtwarzaniu, który jest niezwykle denerwujący. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć w czym może leżeć problem? W głośnikach czy bardziej w sprzęcie szukać winnego? Próbuję pożyczyć inne głośniki żeby to zweryfikować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak gra CD podpięty pod inne wejście wzmacniacza -np. AUX, TAPE In lub TUNER (ale nie pod gramofonu-PHONO), pokręć balansem oraz wysokimi i niskimi tonami (jeśli sprzęt był długo nieużywane to przez to może być źródło zakłóceń).

Podłącz słuchawki (jeżeli masz takie na "dużego jacka" albo przejściówkę) do CDka (o ile ma gniazdo słuchawkowe), a potem do wzmacniacza i sprawdź jak wtedy słychać.

O sprawdzeniu dociśnięcia kabli napisał już przedmówca...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...