Skocz do zawartości

Kino domowe


bartolinho

Recommended Posts

Witam. Mam wielka prośbę. Chciałbym kupić zestaw kina domowego w przedziale 1700-3000 tys. Ten duży rozrzut cenowy jest spowodowany tym, że zamierzam kupić ten sprzęt na raty w rtv.euro.agd(20x0%). Mam w zw. z tym wielka prośbę do audiofili o wejście na stronkę http://www.euro.com.pl/" i doradzenie mi, który z oferowanych zestawów ma najlepszą relację ceny do jakości. Mam mały pokój- ok 14 metrów, zależy mi glównie na słuchaniu muzyki. (techno, trance, hip hop, rap, rnb - praktycznie każdej). Bardziej niż na mocy zależy mi na czystości brzmienia. Głębia dźwięku, wysokie i średnie tony, nie tylko suchy bas chodź subwoofer jest jak najbardziej wskazany:] Pewnie część z Was doradzi mi jakiś zestaw stereo do tak małego pokoju, jednak w niedługim czasie będę się przeprowadzał i chciałbym żeby sprzęt służył mi przez lata również w większym pomieszczeniu. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana strona nie funkcjonuje.
Mam nadzieję że chciałeś napisać że górny pułap to 3000zł.

Napiszę krótko że skoro nastawiasz się na muzykę, to w takim limicie cenowym lepiej będzie skupić sie na zestawie stereo. Zagra zdecydowanie lepiej niż amplituner kina domowego, nie chodzi o to że teraz jesteś w małym pokoju, ale jak przeniesiesz się do dużego pokoju to kożyści z odsłuchu muzyki na zestawie stereo będą jeszcze większe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.euro.com.pl/kino-domowe.bhtml - ten link juz na pewno zadziala, otworzy sie od razu w kategorii zestawow kina domowego. Jesli mozesz zerknac bylbym wdzieczny. Gorny pulap to 3 tysiace. Tryb stereo mozna ustawic przeciez na amplitunerze od kina tak więc jedno drugiego nie wyklucza a filmy tez lubie ogladac. Prosze o porade, dzieki z gory. Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty sklepu wstępnie wytypowałem 3 propozycje zestawów Onkyo.

Ze starszym ale lepszym amplitunerem
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-calvados.bhtml

Z nowszym amplitunerem ale z niższej półki
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-f1-fc-f3.bhtml
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...00-wisnia.bhtml
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do granicy 3 tysiące - jeżeli możesz ją przekroczyc to proponowałbym zestaw Pioneera VSX-917 z DVD 400 oraz kompletem kolumn JAMO S606 (ale to jest już koszt ok.3600zł).
Z propozycji tańszych - wg mnie nie ma co pakować się w kolumny MAudio (pierwszy link od Cz58y)

za 3.299zł jest zestaw Onkyo DV-SP405B, TX-SR505B, Tannoy Merkury F3, FC, F1
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-f1-fc-f3.bhtml

Jeżel chcesz maksymalnie zaoszczędzić to jest jeszcze za 1899zł jest Sony DVP-NS78H, STR-DG510, SS-FCR6000
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...s-fcr6000.bhtml

Natomiast dodatkowa informacja - raty są "zero procent", ale musisz jeszcze wydać 100 do 200zł na obowiązkowe ubezpieczenie kredytu.
Dlatego rozważ możliwość wzięcia kredytu w banku i poszukania sprzętu gdzie indziej, bo może sie okazać że będziesz miał dużo większy wybór zestawów, a koszt nie będzie wyższy.

Np. zestaw Pioneer DV-400V-K VSX-917V-K Jamo S606HCS3 (czarny) który teraz w Euro jest za 3799zł pojawia się w Euro o ok. 200 zł taniej. A dochodzą do tego jeszcze sklepy internetowe.
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...s3-czarny.bhtml
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za porady. Tak jak przypuszczalem onkyo generalnie najlepsze. Nad soniaczem tez sie zastanawialem i jeszcze zobacze na ile budzet mi pozwoli. Rozumiem ze zestawu kenwooda nie polecacie, dlaczego? Amplituner czy glosniki odpadaja? Odsluchiwalem w sklepie i gralo calkiem calkiem, nie to co onkyo z quadralami ale i tak calkiem niezle a do tego dochodzi sub ktory nie byl podlaczony w tym momencie.

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...50-czarny.bhtml

Raty w Euro to faktyczne 0%, ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne a chcac wziac kredyt w banku np 3000zl splace jakies 4500 takze pomimo tego ze w sklepach internetowych zlozylbym sobie cos lepszego za mniejsze nieco pieniadze niz porownywalny zestaw w euro to jednak 1500zl nie zaoszczedze:(. Takze jestem skazany na Euro niestety:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sadze. Rozmawialem kiedys ze znajomym w niemczech i kenwood generalnie jako firma uchodzila za bardzo dobra jesli chodzi o systemy audio. Nie zeby to byl jakis wyznacznik ale zawsze jakas pozytywna opinia. Myśle ze subwoofer zrekompensowalby ewentualny niedostatek basu w porownaniu do drozszych zestawow onkyo a reszta to kwestia ustawien. Zamierzam go tak wogole podlaczyc do komputera wiec na karcie dzwiekowej tez mozna dostroic dzwiek. Czekam na opinie innych forumowiczow bo moze sie myle albo czegos nie wiem:]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tyle niedoceniany, co zapomniany... Sam Kenwood jest na pewno solidną firmą. Jeśli możesz - udaj się jeszcze raz do tego Euro i oceń na spokoju, czy owy Kenwood satysfakcjonuje Cię brzmieniowo. Co do kwestii ustawień - to bardzo ważna sprawa i najlepiej sam się nimi pobaw odrazu w sklepie. Pare razy byłem świadkiem, jak właśnie w podobnej sieci, celowo ustawiali sprzet tańszy tak, aby wypadał nieporównywalnie GORZEJ od tego droższego... Więc może się okazać, że różnice w brzmieniu pomiędzy Onkyo, a Kenwood'em są dla Ciebie akceptowalne. No i podłączcie suba... Ja mimo wszystko dołożyłbym pewnie na Twoim miejscu do Onkyo, ale ja - to nie Ty icon_smile.gif Pozdrawiam P.S. Jak co, możesz (a nawet powinieneś), jeszcze porównać później tego Kenwood'a z Sony od RoRo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wlasnie porownywalem parametry obu tych zestawow na stronce. A jesli chodzi o onkyo to bardzo cenie ta firme i uwazam ze na pewno sa warte swojej ceny. Szkoda ze zestaw HTE 505 z quadral quintas 500 kosztuje az 3500zl. Za 3000 bym sie jeszcze zastanowil. A tak wogole jak tak teraz patrze na ceneo, to taki ampli mozna dostac za ok 1200 a glosniki juz od 1100:/. Niezłą maja przebitke na cenach. 1200 za dvd place czy co?:/. Moze lepiej sie jeszcze rozejrze i dozbieram troche gotowki<?>. W sumie to na dvd mi nie zalezy skoro podlacze zestaw pod kompa, wiec moze warto kupic osobno jakis zestaw? Odejdzie juz co najmniej 300, 400 zl z dvd, co pokryje w wiekszej czesci oprocentowanie normalnego kredytu, jakiegos tam z 18% bo cos kolo tego srednio wynosi, a przynajmniej kupie dobry amplituner i lepsze glosniki za przystępniejszą cene.. Co o tym myslicie i co doradzacie w kwocie ok 2500zl(+- 500 zl)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moze lepiej sie jeszcze rozejrze i dozbieram troche gotowki<?>.


Systemy ratalne to jak widać jest pułapką dla niecierpliwych. Niby towar masz od ręki, płacisz drożej nie swoimi pieniędzmi i do tego spłacasz kilkanaście-dzieści procent więcej niż dostałeś kredytu. A kiedy już spłacisz wszystko to sprzęt wart jest kilkadzieści procent mniej. W samych sklepach też są duże rozrzuty cenowe tego samego produktu. Jak dla mnie to jest totalna porażka.
Lepiej dozbierać więcej gotówki i za to kupić sprzęt w sklepie, ewentualnie weź korzystniejszy kredyt w banku i wtedy z gotówką udaj się do sklepu na zakupy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolinho
Byłem dzisiaj w warszawskim Euro i ciekawie wyglądał za 3 tysiące komplet Yamahy:
amplituner RX-V559, DVD - S559, kolumny podłogowe NS45 + centralny i satelitki serii P60
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...p60-ns-45.bhtml

Jakiś czas temu (w większym salonie) był jeszcze lepszy wybór Yamahy (włącznie z zestawami DVD+ampli Yamaha a do tego kolumny JAMO S606).

W zestawie SONY na ampli DG-510 są kolumny FR600 (4-głośnikowe, trójdrożne) i ten dodatkowy basowy wart jest zachodu (wersja trzygłośnikowa to model chyba 450, a kolumny typu "patyczaki" lepiej od razu sobie odpuść). Czasami w kompletach zamiast modelu DG510 jest wyższy model DG700 lub DG710 - jeżeli różnica w cenie jest nieduża to warto wziąć wyższy model.

Pozdrawiam
PS. Czasami są dość duże różnice między EURO a Saturnem i MMarkt - czy tylko Euro masz w pobliżu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info RoRo. Mam saturna, media markt, electro world, avans i odwiedzam je w miare mozliwosci i generalnie ceny w euro byly zwykle najkorzystniejsze. Z reszta nie chodzi tyle o cene co o te nieszczęsne raty. Mam duzo bierzacych wydatkow i 150 zl to maks na co mnie stac placic miesiecznie i w tym jest problem bo w pozostalych sklepach oferuja maks 10 rat. Dzis byłem obczaić zestawy, caly dzien siedzialem tez na roznych forach i porownywarkach cenowych i swierdzilem ze albo poczekam z dwa miesiace, zacisne pasa i dozbieram troche kasy i zaopatrze sie np w jakims internetowym sklepie gdzie sa dobre ceny i lepiej dobiore sprzet z np wasza pomoca niz te z electro mrketow, albo kupie ktoryś amplituner onkyo i narazie 2 kolumny w ktoryms z typowych sklepow z audio i z czasem rozbuduje zestaw. Co o tym myślicie? Chyba warto zaiwestowac w dobry amplituner np 505 lub 604 chociazby i dwa dobre glosniki?Zamkne sie w kwocie 2200zl a z czasem dokupie jakies satelitki i suba do kompletu:]. Co proponujecie jesli chodzi o glosniki za okolo 600- 800 zl para? Czytalem ze magnaty monitor 880, 1000 i heco victa 500 maja pozytywne opinie. Co sadzicie tez o nizszych modelach onkyo takich jak 304, 405 np? Jak to wogole wyglada z tymi oznaczeniami bo generalnie wiem ze im wyzsza pierwsza cyfra tym lepszy klasowo ale nie koniecznie nowszy itp, itd. ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem zestaw sony proponowany przez RoRo. Odsluchalem w sklepie, niestety tylko w trybie stereo bo mieli podlaczone 2 glosniki i brzmienie podobalo mi sie. Porownywalem to z sestawem yamahy za 3799 zl (nie pamietam modelu)oraz onkyo 604 z kolumnami mAudio i dzwiek oczywiscie gorszy ale nie na tyle by placic 2 razy wiecej. Mysle ze przez optymalne rozmieszczenie kolumn i zakup lepszych kabli osiagne czystosc dzwieku podobna do tej z drozszych, nie rozmieszczonych zestawow w sklepie ze standardowymi kablami a to juz mnie jak najbardziej satysfakcjonuje. Dziekuje za porady, szczegolnie RoRo za zwrocenie uwagi na ten zestaw. Kiedy dojedzie chetnie podziele sie wrazeniami z odsluchu. Jesli nie bedzie to problem mozecie napisac jeszcze jakie kable wybrac. Czytalem watek na naszym forum zamieszczony ponizej ale moze ktos ma jeszcze inne sugestie? Dzieki z gory, serdecznie pozdrawiam forumowiczow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...