Skocz do zawartości

wzmacniacz do HECO Celan


piotr1976

Recommended Posts

cześć
dla mnie rozsądna cena za wzmacniacz to np tyle ityle, dla inego kolegi tyle i tyle a dla Ciebie....???? nic o tym nie napisałeś a to jest ważne.
czy ma to być wzmacniacz używany czy w rachubę wchodzi tylko nowy...???
bierzesz pod uagę tylko te dwa modele czy inne również...???
jakie masz źródło czyli jak odtwarzasz muzykę.....??? (cd, komputer, gramofon, radio...)
w jakim pomieszczeniu bedzie to grało...??? (metraż, akustyka...)

dużo pytań na początek ale niestety bez odpowiedzi na nie nic nie poradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam, faktycznie trochę mało informacji.

Pomieszczenie około 35 m2 (5m*7m)
Na dzień dzisiejszy rozsądna cena dla mnie to 2500 - 3000 PLN

Biorę pod uwagę również inne opcje, ale te 2 wzmacniacze są na razie na górze mojej listy. Powyższe wzmacniacze są interesujące ze względu na możliwość podłączenia PC by móc korzystać z radia internetowego.

Obecny sprzęt: No i to jest właśnie główny problem. Na dzień dzisiejszy dysponuję/-owałem zestawem do kina domowego (SONY STR DE 545 + odtwarzacz również sony + kolumny Tonsila)
W pierwszej kolejności wymieniłem kolumny na HECO Celany 701.

Teraz przyszła kolej na wzmacniacz.
W dalszej kolejności (jak dozbieram kaskę) dodam lepsze źródło - CD.

Niestety nie wszystko naraz. Musi to niestety nadal grać i być na tyle rozwojowe by w niedalekiej przyszłości grać lepiej icon_smile.gif.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.


PS - W środę jestem umówiony na wypożyczenie AA do domu na próbny odsłuch.











Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Na poczatku zerknalem na wielkosc pokoju i powiedzialem "musi miec potezne kolumny" a potem przypomnialem sobie ze kupiles piekne Heco Celan XT701. Drugi model od gory w serii Celan, 2 glosniki niskotonowe to zobawiazuje do dobrego brzmienia. Dynamicznego, obfitego.
Bardzo dobrze ze zdecydowales sie w pierwszej kolejnosci wymienic wzmacniacz. Impedancja 6 omow kolumn jest bardzo przyjemna dla wzmacniaczy wiec jakies 100W ktore posiada przy tej impedancji AA w zupelnosci wystarczy. Oparlem sie wlasnie na tym wzmacniaczy gdyz po 1 dla mnie jest lepszy brzmieniowo od CA. Po 2 na pokladzie przetwornik C/A a co najbardziej mnie zainteresowalo to tryb "higt bias" umozliwiajacy prace wzmacniacz w klasie A a to juz bardzo duzy plus. Oczywiscie mozna znalezc inny wzmacniacz ( uzywany do 3 tysiecy mozna trafic naprawde dobry) ale podpiwiem Ci abys w srode zrobil odsluch zestawienia AA i Heco. Proponuje abys skorzystal z polaczenia kablami glosnikowymi bi- wiring. Jezeli nie pisiadasz takich kabli (2 koncowki od strony wzmacniacza 4 koncowki od strony kolumn) popros w salonie skad wypizyczysx AA aby Ci takie kable rowniez dali. Zrob odsluch i podziel sie wrazeniami. Czy takie brzmienie Ci sie podoba czy raczej przeszkadza. Co Ci w nim brakuje. Wtedy bedziemy mieli jakis odnosnik co chodzi o dalszy wybor wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za podpowiedź z kablami.
Po odsłuchu dam znać jakie są wrażenia.

pozdrawiam



Dokladnie tak zrob bo niestety na Sonym nic nie uslyszysz.
A jak pisales jestem umowiony na odsluchy AA wiec bedziesz juz cos wiedzial na temat lepszego brzmienia. Napisz wtedy swoje odczucia i bedziemy dzialac dalej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...