Skocz do zawartości

Pytanie o dzwięk z TV na ampli


krzychoo88

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnosnie dzwięku z tv na amplituner,a więc o wiele głosniej slychac gdy dzwiek jest z PS 3 na ampli a zupelnie inaczej jest gdy ciągnie z TV w jednym i drugim przypadku podlaczenie audio mam przez kabel optyczny+oczywiscie hdmi.
Jest to dla mnie zbyt drastyczna różnica i chciałbym to jakos rozwiązac.
Dodam ze jest to ampli denon x500 i głosniki eltax i ustawienia channel level nic nie dają.
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...mp;gclsrc=aw.ds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dźwięk "tej samej gry" bezpośrednio wprowadzony do ampli jest lepszy niż kiedy przechodzi ta sama gra przez tv i dopiero do ampli ? O to chodzi ? Jeśli tak to według mnie, o czym pisałem tv czasami degraduje dźwięk, jako ogniwo łańcuszka na torze audio ( bo to tylko tv).

2) Jeśli natomiast chodzi że gra z ps3 jest głośniejsza od jakiegoś programu telewizyjnego, to może być kwestia wielu rzeczy np.
nadawcy programu, opertatora tv, ustwień w Twoim dekoderze sat, ustwień głośności wejść w denonie( ale to niski model więc racej nie ma regulacji poziomu wejść i idzie równo), tego że tv po optyku nieco właśnie pogarsza i ścisza dźwiek, słebego daca IN optical w amplitunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam nc+ i siłę sygnału audio na wyjściu optycznym z tv moge regulować w tym dekoderze nc+. Jak jest na maksa to jest porównywalny ( ale nie zawsze) z sygnałami z odtwarzacza CD, radia , ale że jest tylko skokowa 10 puktowa skala narastania już opcja 9z10 powoduje że jest mocno ciszej względem innych źródeł dźwięku.
Znajomy ma podpięty tv po optyku pod wieże HK to ogladane filmy i koncerty z usb tv mają o ok. 30% niższą głośność na wzmacniaczu niż muzyka z odtwarzacza CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...