Skocz do zawartości

Czy nowszy gorszy??? Wtopiłem?


Banan79

Recommended Posts

Nie mówiąc już o tym, że mógłbyś sprzedać kolumny które posiadasz obecnie i kupić dwie porządne kolumny używane. Wtedy nawet mógłbyś nie potrzebować suba. Ale oczywiście opcja podłączenia suba zawsze jest aktualna. To nie byłby głupi pomysł. Pomyśl, zyskujesz całkowicie inna odsłonę brzmienia i dużo lepszy sprzęt. Warto się zastanowić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadl mi oko pionek vsx 839 rzuccie na niego swoim fachowym okiem i powiedzcie mi czy bedzie lepszy od vsx 329 i od mojego wysluzonego vsx 416 ? Ma to grać z tymi Tagami tam wkradł sie bląd to są Tagi 606 a nie 806 sory za pomyłke.

Ten model 839 waży niby ponad 16 kg :!: a pobór prądu wynosi 400 W ! Czyli powinien byc lepszy od moich dwóch które posiadam i powinin fajnie napedzić "Tagi"

Może ktoś ma ten model i sie wypowie czekam i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Napisz ile masz kasy odłożonej i ile ze sprzedaży któregoś z obecnych amplitunerów planujesz zdobyć. Bo chyba czas już sprzedać któryś z dwu, a nawet dwa.
2) Określ się czy brniesz w zagadkowe stare amplitunery kinowe, czy konkretne wzmacniacze stereo, bo w stereo nie ryzykujesz wtopą w moc, a dźwiek też zasadniczo lepszy, a i obsługa intuicyjna.
3) Jak stereo, to wolisz muzykę bardziej żywiołowo, czy neutralniej spokojniej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje nie ma co sie podpalac tylko trzeba kupic porzadny ampli.stereo szukam wlasnie czegos w stereo ale koniecznie chce aby mialo usb ta yamaszka rn500 wpadla mi w oko tylko troszku kosztuje icon_wink.gif a narazie nie ma kasy na taki wydatek, a powiedz mi co myslisz o tym ampli 839 rds? Skąd taka jego waga??? i pobór prądu też ma zacny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

masz racje nie ma co sie podpalac



Tego się trzymaj. Masz na czym grać, porób zdjęcia i wystaw, to sprzedaż.
Z czego 839 ma taka wagę, może nawet z tego że wtedy na wejściach nie oszczędzali sporo tego było, aż za, porównaj ze swoim. Może też jeszcze grubsze blachy, solidne radiatory do chłodzenia itd. zasilacz owszem czasem swoje waży, ale bez przesady, stawiałbym na dość duze gabaryty i pancerną budowę. Tylko czy o to chodzi ? A może się pomylili icon_wink.gif
Jak pisałem miałem jakiś ostatni model też z hojnie obdarzonych wejsciami 4xx, wybrałem zamiast 5xx choć miała usb, obie miały koło 450W zasilacze starczało, trochę dziwne że w modelu znacznie wyższym jest podobnie Nie ma co gdybać. Każdy nawet popularny i średni mocą wzmacniacz stereo do 1600, zabije na dzień dobry te słabe kinówki i mocą i jakosćia dźwieku. Pozostaje kwestia barwy i stylu brzmienia, więc marki.

w rn 500 zalezy Ci na radiu www i wejściu optic ? Jest jeszcze mocna RN 301 jest na stronie forum test.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też mnie dziwi ta waga 16kg???????? masakra,może rzeczywiście to mocny modelo? a powiedz mi do muzyki pop,house,troszku dance...yamaha się sprawdzi ? Podoba mi sie też ten HK 3700 jakbym miał brać to nie wiem czy tą yamahe rs500 czy tego HK ,za HK3700 przemawia usb ale widze ze jakosciowo bedzie gorszy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brzmienie kinówek pioneera i yamahy to z moich wcześniejszych skromnych odsłuchów tych marek, wynika że pionek jest taki bardziej energetyczny, masywny, yamaha bardziej chłodna, dokładna, stawia na taki rytmiczny aspekt, pioneer bardziej na kinowe uderzenie i wrażenie ( jak widać nie zawsze w takim zestwieniu 329 i duże kolumny)
Co do sprzętu stereo to yamaszka ma bardzo dokładną górę, a w zasadzie jaskrawo podaną, plastyczną średnicę , bas jest bardziej rytmiczny niż dominujący. Pioneer ma nieco łagodniej podaną górę i nie tak dokałdnie, też stawia na rytm. Harman brzmi muzykalnie też ma dokładną górę, ale nie jaskrawą, raczej zróżnicowaną , połaczoną z niezłą średnica i z dobrym basem. Oczywiscie sporo w finalnym brzmieniu zależy od kolumn, nawet więcej niż od wzmacniacza, jednak wzmacniacz jakby nawet nie brzmiał, musi być przynajmniej faktycznie wydajny i w miarę mocny, by dobrze napędzić kolumny. Szansa na kupienie spełniającego chociaż ten warunek wzmacniacza jest zazwyczaj więcej niż duża, w odróżnieniu od amplitunera k. Tak to ogólnie wyglada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za fajnie czytającą sie odpowiedz. Troche mnie w tym uświadomiłeś i za to dzieki. Zawsze myślałem ze jak sobie kupie duże kolumny postawie fajny sub,to nie ma siły nawet na gownianym ampli który ma moc 5x105W to zagra to wyśmienicie...a to jednak nie takie hop siup...pamiętam jak mialem stary ampli stereo diory i 2 kolumny własnej roboty z 30cm , basem (coś na styl altusów 200) to mimo ze ten amli stereo to chyba hitler pamieta jak na nim żydom przygrywał to dzwiek w porownaniu do tego zestawu jaki mam taga 606+ten smieszny vsx 329 to bylo niebo a ziemia!!! Tutaj gra normalnie sztucznie a bas to uderzanie patykiem w karton , ale co mnie dziwi najbardziej ...dlaczego na nim slabiej spisuje sie sub niz na moim wczesniejszym vsx 416???

no i zastanawiam sie miedzy yamaha rn301 a harman kardon 3700 ciekawe co z tagami zagra lepiej icon_rolleyes.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ zamiast pisać jeden post po drugim!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...