Skocz do zawartości

Wieża -- 800 zł


soccer

Recommended Posts

Witajcie, chciałbym zakupić mini wieże. Mój budżet to 800 zł +/- oczywiscie icon_smile.gif Mój pokój ma 4x5m, przeważnie lubie słuchać muzycki rockowej - z mocnym bassem. Co prawda wiem że za te pieniądze nie bedzie to hight sprzet ale chciałbym wybrać cos najkorzystniejszego. W necie już troszeczke posiedziałem i znalazłem Philipsa fx15 ( http://www.mediamarkt.pl/wieza-philips-fx15-12,id-982133 ) lub mocniejsza wersje Fx25 (http://www.mediamarkt.pl/wieza-philips-fx25-12,id-982135). Teraz głownie się zastanawiam czy wieża jest warta kupna ? Jeżeli tak to czy warto dopłacić do mocniejszej wersji.


PS: Może to byc sprzet używany jak i nowy icon_smile.gif

Pozdrawiam Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na poczatku napisze Ci ze mini wieza ( a napewno nie te modele co wymieniles ) nie sa wstanie naglesnic 20m2 Twojego pokoju. Nie mowiac juz o jakiejkolwiek dynamice podczas odtwarzania muzyki jakiej sluchasz. Na Twoim miejscu bralbym pod uwage 2 opcje:
1. Poszukac w Twoim budzecie wzmacniacza + cd + kolumny ( uzywane )
2. Uzbierac troche wiecej gotowki i wtedy kupic juz cos na dluzej aby w zadawalajacy sposob odtwarzalo muzyke ktora lubisz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji nie moge sobie pozwolić na większy wydatek, nie chciałbym też wydawać nie wiadomo jakich pieniedzy ponieważ sprzetu mógłbym nie wykorzystywać w 100 % tak często żeby mi się opłacało zbierać hajs. A z mini wieży co byś polecił w najlepszym wypadku ? I dlaczego nie ten Philips ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tej sytuacji nie moge sobie pozwolić na większy wydatek, nie chciałbym też wydawać nie wiadomo jakich pieniedzy ponieważ sprzetu mógłbym nie wykorzystywać w 100 % tak często żeby mi się opłacało zbierać hajs. A z mini wieży co byś polecił w najlepszym wypadku ? I dlaczego nie ten Philips ?



Rozumiem sytuacje.
Dlaczego nie ten Philips...? Coz na poczatek nie wierz w to ze ona ma 180W mocy kolumn. Po drugie nie wierze aby te plastikowe kolumny byly wstanie wydobyc z siebie jakies choby minimalnie zadowalajace brzmienie.
Jezeli juz chcesz kupowac mini wieze to skoncentruj sie na Pianocrafcie Yamahy, ale za 800zl ( bo nie wiem ile jest tem + ) raczej jej nie kupisz. Chyba ze trafisz gdzie okazjie jak ktos bedzie wymienial sprzet na wyzszy model itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie, którą chcesz przeznaczyć to na Twoim miejscu, to jak wyżej koledzy forumowicze zalecają - to tylko i wyłącznie używka. Za 800 zł spokojnie pianocraft używka: http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-e810-f...5196195196.html

Poluj na takie zestawy. Pianocrafty mają duży potencjał.

Za tego Philipsa to nie warto dać nawet stówki. Te parametry to mitologia. Właściwie to... wogóle szkoda pieniędzy na takie ,,dmuchacze".

Jak koledzy wspomnieli, za 800 zł to złożysz zestaw CD, wzmacniacz i kolumny. Spokojnie nagłośnisz ten metraż. Cudami jak ten Philips to bedziesz kręcił i cisnął i nic z tego nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna propozycja.
Na osobnej aukcji masz kolumny do tego Pianocrafta za 300 wiec naciagajac budzet do tysiaca zlotych masz wieze ktora spokojnie naglosni Twoj pokoj. Jedyna rzecza ktora ja bym zrobil to wymiana kabli glosnikowych na inne gdyz te oryginalne sa slabe i graja ciemno.
Chyba ze za te pieniadze (1000zl za Yamahe ) zbudujemy zestaw z oddzielnych komponentow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to się zmieni i producenci takich wież ( czy może lepiej wierz ) i plastikowych kin domowych, przestaną robić ludziom wodę z mózgu. Takie grajki mają niby 180W 300W, ale co to jest za wskaźnik ? Czego ? Pasowałoby może zużycia prądu na tydzień jak gra przez godzinę dziennie icon_lol.gif
W plastikowych kinówkach poszli jeszcze dalej, bo za 800zł można mieć nawet moc 1200 W. To jak powiedzieć że jakieś auto ma MOC np. 9 litrów.
Bas ( nie bass) jest tam mocno sztuczny taki nadmuchany za sprawą technicznych sztuczek i korektora, a dolnepasmo to raczej tak od 100Hz niż 30-40Hz, gdzie plastik wpadłby w rezonans. Musisz posłuchać bo można się rozczarować brzmieniem, choć może tak lubisz i zastanowić się jakie dodatki i nowinki techniczne są Ci potrzebne, lub nie- bo za nie tu płacisz.
Za 800zł lepiej kupić 2 kolumny ( nawet te mniejsze, ale prawdziwe) i wzmacniacz stereo, a muzykę do niego puszczać z komputera, dvd, lub nawet mp3ki, czy telefonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za moje głupie pytania ale sie wgl na tym nie znam i wolałbym za pytać.
Zainteresowała mnie ta yamaha z allegro, jest bez kolumn czy mógłbym narazie podpiąc stare głośniki i dopiero za jakiś czas zainwestować w kolumny ? Chciałbym się jeszcze zapytać o jakiej mocy maksymalnie mógłbym włożyc kolumny do takiej yamahy. Bo patrząc w sklepach w opisy to te piooniery maja po 25 W - 30 W, i sie teraz zastanawiam czy to nie bedzie grało jak jakies małe radyjko. Jeżeli kupować już pioniera to który model najbardziej polecacie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie własnych prawdziwych kolumn jest dobrym posunięciem, takie "firmowe" są zazwyczaj kiepskie i w tanich wieżach zaniżają mocno możliwości zestawu.
Moc kolumn nie ma nic do rzeczy, wiadomo do bardzo słabej mini- wieży podłogowych i dużych raczej się nie kupuje, a jak tak to poprzedza odsłuchem. Nieduże podłogówki najcześciej się sprawdzają. Jednak kupno dobrych monitorów ( kolumn podstwkowych) firm zajmujących się produjkcją tylko kolumn jest bezpieczne i sprawia że wieża gra klasę lepiej niż z takimi "od kompletu" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedyne głośniki które mógłbym podłączyć na obecna chwile to : http://allegro.pl/glosniki-voice-kraft-i5210257576.html
Ew. obecne głosniki z mojej wieży : https://www.google.pl/search?q=philips+mcd+...937%3B541%3B406




Jezeli te Voice Krafty mialbys kupowac to daj sobie z nimi spokoj i podlacz te od Philipsa. Uzbierasz jakas wieksza kwote wtedy kupisz sobie cos lepszego i bedzie OK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, VK to "firma monterska zagadka", są modele bez zwrotnic wewnętrznych, niewiadomo co mógłbyś uszkodzić piewsze.
Do yamahy unikałbym kolumn jasno i jaskrawo grajacych, z racji tego że tak już gra elektronika Yamahy. Choć może tak lubisz.
Wieżyczka jest warta pochylenia się nad kolumnami i wydania większej kwoty niż parę stów na dobre używki .
Monitory, albo nieduże podłogówki, pokój ma 20m.


Edit:
ewentualnie ta Yamaha z linka postu #6 ma wyjście na sub, jakby brakowało Ci niskich tonów, możesz pożyczyć od kogos aktywny subwoofer i zobaczyć czy takie coś Ci odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki dokładnie masz budżet ? To nie jest jedyny model Yamahy Pianocraft, zależy czego szukasz dokładnie. A kolumny na początek możesz podpiąć, ale na początek. To kiepskie kolumny i szkoda porządnego sprzętu jakim jest taka yamaha, na takie pierdziawy.



Nic sie nie zmieniło od początku tematu, budżet to około 800 zł, oczywiscie +/-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyczka jest warta pochylenia się nad kolumnami i wydania większej kwoty niż parę stów na dobre używki .
Monitory, albo nieduże podłogówki, pokój ma 20m.
Yamaha z linka postu #6 ma wyjście na sub, jakby brakowało Ci niskich tonów, to możesz kiedyś pożyczyć od kogos aktywny subwoofer i zobaczyć czy takie coś Ci odpowiada.
Napisz do sprzedawcy może wysyłka gratis, a to komis więc masz gwarancję zwrotu . Albo jak nie masz ciśnienia zagadać po aukcji niech taniej puści, bo cena była by dobra z tymi głośnikami obdrapanymi zresztą.
Albo szukaj dalej kompletnej !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada jak coś kupujesz, a masz wybór 2, 3 modeli ( modelek ), zrób tabelkę na kartce wpisz brane pod uwagę modele i wypunktuj ich wyposażenie typu np. moc na kanał, radio, cd, cd z mp3, wejście usb, wejście aux, pilot, itd itd itd odznaczaj sobie co jest ważne, a co niepotrzebne i wybierz.
Co daje kabel sygnałowy, wieżyczka jest jak widać dwu częściowa więc połączenie w tym wypadku CD i wzmacniacza więc to kabel 2rca/2rca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana aukcja z postu #21 jest nowszym typem Pianocrafta (młodszy model w porównaniu do tego z postu #6). Wiem jak gra MCR 840, wyposażony w DVD - stosunek jakości do ceny - rewelacja. Jak wspomniał jacek75, spisz sobie co chcesz. Z postu #6 yamaha odtwarza również DVD.

Jak często sie słyszy i czyta wśród uzytkowników modeli Pianocrafta - warto podlączyć lepszy interkonekt, niekoniecznie hi-end.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak często sie słyszy i czyta wśród uzytkowników modeli Pianocrafta - warto podlączyć lepszy interkonekt, niekoniecznie hi-end.


Co ciekawe często ludzie piszą że warto wymienić cienkie kable głośnikowe w p/craftach, spotkałem się z opisami że z grubszymi jest nieco lepiej w niskich tonach niż oryginalnym cienkim drutem, zwłaszcza z mocno przeciętnymi oryginalnymi kolumnmi. Choć wolałbym zdecydowanie eksperymentować z kolumnmi innych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...