Skocz do zawartości

miniwieża


123tomek123

Recommended Posts

Potrzebuje porady co wybrać do słuchania muzy (cd, radio i z NAS'u) z poniższych:

1) Denon CEOL N9 lub
2) Pioneer XC-HM82-K
3) YAMAHA PIANOCRAFT MCR-840

Pomieszczenie 25m2

do tego kolumny
1)SIESTA FRONT
2)Yamaha NS-555

Nie mam wyczulonego muzycznie słuchu, żeby było funkcjonalnie i w miarę porządnie.
jakie opcje wybrać, może któreś z urządzeń to padaka ładnie opakowana? słowem wszystkie opinie mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)
Ja brałbym też pod uwagę Marantza melody z racji tego że jest sprzedawany bez kolumn i lepiej dla jakosci brzmienia dokupić swoje lepsze. Zestwy które wkleiłeś mają słabawe jakosciowo głośniki w zestwie, za które przecież płacisz, a potem planujesz jednak inne. Na dzień dobry wyrzucasz kasę.
2)
druga sprawa co mają wspólnego siesty i yamaha ? Ani wygląd je nie łączy, ani brzmienie, czemu tylko one ? Inna sprawa że duże kolumny należy dobierać uważnie do takich mini wież, bo mają słabe zasilanie.

Czasami zdażają się "yamahy" bez kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skłaniam się ku Pioneer za funkcjonalnsc i brak głośników. denon tez fajna , pasuje wygląd do mebli icon_smile.gif, yamaha znam najmniej i raczej nie brałem pod uwagę a tu się okazuje najlepszą. Głośniki będę kupował osobno, albo te tonsile albo yamaha i tu warunek ze muszą być białe lub czarne HG. Nie myślałem że może być jakiś problem w kompatybilności kolumn i wieżyczki. Możecie coś zaproponować, chcę wydać jak najmniej ale jak widać 4000 są do zaakceptowania. wymeczone z telefonu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie skłaniam się ku Pioneer za funkcjonalnsc i brak głośników. denon tez fajna , pasuje wygląd do mebli icon_smile.gif, yamaha znam najmniej i raczej nie brałem pod uwagę a tu się okazuje najlepszą.


O ile kupowanie kolumn pod "kolor" mebli jestem w stanie zrozumieć , to wybór tzw. wieży by pasowła do mebli, mocno kontrowersyjny, ryzykowny, no ale każdy ma swoje priorytety icon_confused.gif Bardziej skupiłbym się aby maleństwo zagrało z dużymi kolumnmi, jeśli to jest trochę ważne, a powinno.
A Marantz wyglądem i funkcjonalnością jest fuj ?

Cytat

albo te tonsile albo yamaha i tu warunek ze muszą być białe lub czarne HG.


Musisz wiedzieć że prawie wszstkie firmy produkujące kolumny oferują kilka kolorów wybarwienia oklein, trzeba wejsć na stronę producenta, lub lepszego sklepu. Czyli nie powiesz czemu tylko one ?

Cytat

Nie myślałem że może być jakiś problem w kompatybilności kolumn i wieżyczki. Możecie coś zaproponować, chcę wydać jak najmniej ale jak widać 4000 są do zaakceptowania. wymeczone z telefonu


W skrajnych wypadkach mini wieża może się wyłączyć po wydaniu pierwszego taktu... Temat dość szeroki i często omawiany, mini wieże nie mają jakiegoś super mocnego zasilacza by zawsze dać radę i dobrze wysterowac prądożerne duże kolumny ( najczęsciej 4-6 ohmowe) . Owszem są lepsze i gorsze, mocniejsze i słabsze.
Świetnym posunięciem i bezpiecznym technicznie jest kupno kolumn podstawkowych do mini wieży, zamiast jej zazwyczaj firmowych kiepskich kolumienek. tyle że w 25 m kw nie zawsze i nie każde tanie moniory zapewniają odpowiednie doznania akustyczne.
4 tys to dość sporo na pierwszy sprzęt choć nieco ogranicza Cię chyba chęć funkcji sieciowych ( patrząc na modele ). Warto poszukać i poczytać .

Taki mariaż mini wieży i kolumn, należałoby poprzedzić odsłuchem, aby wiedzieć czy:
- w ogóle da radę mini wieża napędzić duże kolumny
- jaki charakter będzie miał dźwięk
siesta i yamaha 555 to różne kolumny i wyglądem i brzmieniem.
Pioneer wydaje się ciekawy, ale co dalej, według mnie z yamahą ns555 nie da sobie rady, ja bym sugerował ( no ale napisz do sklepu gdzie planujesz zakup ) coś mniejszego kalibru, świetnie brzmi Indiana line nota 550, Dali zensor 5, są dość łatwe do wysterowania dla malucha. Kierując się jeszcze wyglądem i wilekością moze Boston acoustic A250, Melodika BL30 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że dobieranie sprzętu pod wygląd jest co najmniej irracjonalne. Myślę sobie, że jednak oferta jest na tyle szeroka , że znajdzie się coś
wartego uwagi w barwach b&w HG. Obecnie mam SA-gx180+cd i jakieś tam kolumny i gra to jak dla mnie dobrze, tylko brakuje mi basu.
Dlatego wymyśliłem żeby zmienić kolumny . Poczytałem trochę i wyszło, że w tej cenie sporo ludzi poleca tonsile i yamahy. Dla mnie pojęcia mięsisty bass, dobra scena itp, są równie niezrozumiałe co taniny o posmaku słonecznej borówki. Pytam bo chciałbym kupić za te 2k-2,5k kolumny który nie okażą się tandetą i będą dawać radę w swoim przedziale cenowym. Czytając o kolumnach natknąłem się na miniwieże z funkcjami sieciowymi, i to jest powód zmiany sprzętu amp.
Potrzebuje urządzenia które odtworzy cd, radio, i zasoby z NAS'u, a do tego coś z neta i co tam jeszcze fabryka da.
Wybór na podobnej zasadzie, niech to wygląda i będzie ok w swojej klasie cenowej. Pytanie okazało się jak widać celowe, bo okazało się dla mnie
coś czego nie wiedziałem, czyli że mogą być kłopoty połączenia mikrusa amp z dużymi kolumnami.
Jestem otwarty na jakieś propozycje sprzętowe, racjonalne i w budżecie do 4,5k za komplet

Tak sobie myślę, że może ten pioneer + coś z wymienionych Indiana line nota 550, Dali zensor 5, Boston acoustic A250, Melodika BL30 .
Jeśli te kolumny pasują lepiej od wybranych przeze mnie to z chęcią zaoszczędze te parę złotych tylko muszę wiedzieć czy jest sens.
Jeszcze pytanie dodatkowe czy idzie pod to podłączyć tv ue55h6400?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obecnie mam SA-gx180+cd i jakieś tam kolumny i gra to jak dla mnie dobrze, tylko brakuje mi basu.
Dlatego wymyśliłem żeby zmienić kolumny . Poczytałem trochę i wyszło, że w tej cenie sporo ludzi poleca tonsile i yamahy.


Hmm tonsile i yamahy jakoś nie kojarzą mi się z basem, już z pewnoscią masywnym , mięsistym. Opisy fanów tonsila o ich super właściwościach są takie bo 95% tych osób nie słuchało innych kolumn( choć akurat siesty są ok), niestety. Yamaha ns555 ma bas w odróżnieniu od tonsila, ale czy aż tyle, choć nie wiem ile oczekujesz.
Są osoby dla których dobry bas to drgania szyb, mebli etc. ma być dużo, dla innych liczy się jego lepsza kontrola, niskie zejście, a nie takie dudnienie.
Niższe modele y ns 150 mają dobrze kontrolowany dźwiek (w swojej cenie), czystą górę, ale bas jest jako twardy akompaniament, a nie mocne uderzenie, czy nadmiar.
Amplitunery technics sa180 itd nawet wzmacniacze niestety też nie grzeszą basem i jakąś wybitna melodyjnością, taki suchy przekaz muzyki.
Cytat

Czytając o kolumnach natknąłem się na miniwieże z funkcjami sieciowymi, i to jest powód zmiany sprzętu amp.
Potrzebuje urządzenia które odtworzy cd, radio, i zasoby z NAS'u, a do tego coś z neta i co tam jeszcze fabryka da.
Wybór na podobnej zasadzie, niech to wygląda i będzie ok w swojej klasie cenowej. Pytanie okazało się jak widać celowe, bo okazało się dla mnie
coś czego nie wiedziałem, czyli że mogą być kłopoty połączenia mikrusa amp z dużymi kolumnami.


Właśnie tu jest pewne ryzyko mała wieżyczka, duże kolumny i duży apetyt na mocny dźwięk. Lepiej zejść z wielkości kolumny, na te ciut mniejsze od yamahy ns555 propozycje bo paradoksalnie może to lepiej zagrać, ruszyć głośniki basowe. Co z tego że kupisz dużą kolumnę typu ns555, czy jbl es100 jak głośniki niskotonowe ledwo drgną ?
Nic nie piszesz o odtwarzaczu CD w tych wieżyczkach , a może lepiej kupić amplituner sieciowy stereo typu yamaha rn 500, onkyo tx8050 , masz dość mocny wzmacniacz, radio www, wejscie usb, wejście optyczne dla tv itd. a jak masz pare płyt od biedy odtworzysz z np. dvd które pewnie masz. Wtedy można pomyśleć o nieco większej kolumnie typu Magnat quantum 677, Canton chrono 507 , Jbl es90, Wharfedale diamond 157 itd ( propozycje przypadkowe , chodzi o duże)
Cytat

Jeszcze pytanie dodatkowe czy idzie pod to podłączyć tv ue55h6400?


Jak masz ochotę na nagłaśnianie tego co oglądasz w tv to popatrz by "wieżyczka" miała wejście optyczne ( optical IN ), bo dźwiek dobrej jakości z telewizora możesz wypuścić tylko tak ( tv powinien mieć optical audio OUT).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

123tomek123 zanim kupisz tą miniwieżę koniecznie posłuchaj.
Miałem dylemat podobny do Twojego. Zmiany w mieszkaniu, zmiana pokoju, chciałem by było ładnie, można było sieciowo - podpiąć dźwięk z jakiegoś nas-a, pilot itp.
Najbardziej mi się podobał akurat marantz i tak chciałem kupić (tańszą wersję bez cd, lub używkę z cd za ok. 2 tys. by był). Byłem jednak w sklepie (jako że to sprzęt nowy), i Pan zaproponował mi denona - marantz-a mogli ściągnąć na prośbę.
Pomyślałem z tego co wiem firma zacna będzie ok. Byłem w międzyczasie w MM i tam posłuchałem jak ten sprzęt gra. Czar prysnął, sprzęt który używałem i którego ciężko mi było słuchać (kolumny tonsila dźwięk jakby ktoś kotarę zarzucił na nie) wydawał mi się o wiele lepszy jak z tego denona. Słuchałem jeszcze innych zestawów mini i nie było niestety lepiej.
Nie jestem jakimś fanatykiem dźwięku, ale drażni mnie jak coś tak niedomaga a kasy kupę kosztuje (przeznaczałem wtedy ok. 3 tys.).
Byłem w międzyczasie przez przypadek w sklepie gdzie sprzedają używany sprzęt - dźwięk super moim zdaniem - dlatego pomyślałem że może jednak coś używanego chociaż sam również trochę się tego obawiam.
Nie chcę Cię zniechęcać czy zachęcać do czegokolwiek bo sam się nie znam, ale jeśli będziesz kupował cokolwiek nowego to wcześniej posłuchaj jak to "chodzi".
Dodam od siebie, że za poradą z tego forum zakupiłem na razie kolumny (podstawkowe) i był to strzał w 10 dlatego, że dźwięk nareszcie stał się zbliżony do takiego jak mi pasuje (ale nadmiaru basów to on nie ma - akurat tego miałem przesyt).
Oczywiście każdy inną woli muzykę i inne brzmienie.

Ze wzmacniaczem cały czas szukam icon_smile.gif wg porad (trochę się boję żeby dźwięk mi nie uciekł od takiego jak mi pasuje).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...