Skocz do zawartości

Stereo do cieższego brzmienia , proszę o pomoc.


Note

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumow.
Chcialbym zlozyc zestaw stereo skladajacy sie ze wzmacniacza , odtwarzacza cd , dwoch kolumn oraz do tego okablowania.
Na poczatku od razu napisze iz jestem amatorem w tych sprawach. Pomieszczenie w ktorym bedzie gral ten zestaw to okolo 18 m2, kwadrat. Muzyka ktorej slucham to przede wszytskim Heavy Metal, Hard Rock, mniej Thrash Metal i nic z Death czy Black Metalu . Muzyka bedzie odtwarzana w 80% z cd oraz 20% mp3.
Jesli chodzi o dzwiek to preferuje gleboki, nie dudniacy , szybki bas, aby go nie brakowalo. Ladnie wyeksponowane wysokie tony. Chcialbym aby dzwiek byl dynamiczny i z "kopem" .
Wiem , ze nie obedzie sie bez odsluchow , ale chcialbym stworzyc liste , ktora moglbym sie kierowac przy wyborze.
Poki co biore pod uwage takie wzmacniacze jak :

1. Pioneer A30
2. NAD C326 BEE

i do tego dobrac odtwarzacze , czyli analogicznie Pioneer Pd30, oraz NAD C516 BEE.

Kolumny , ktore mnie zaciekawily to

1. Monitor Audio Mr6.
2.Wharfedale Diamond 10.6
3. Klipsch F-10

Chce na to przeznaczyc max 4500 pln. Sprzet chcialbym nowy, wiem ze uzywki by byly o klase czy tez dwie wyzej ale mam cholernego pecha do rzeczy uzywanych.
Prosze o porady...
Pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Co do ciezkiego brzmienia to proponuje abys posluchal takiego zestawienia.

CD - Onkyo DX7355
WZMACNIACZ - Onkyo A9155
KOLUMNY - Dali Concept 6

Moj znajomy ktory jest fanem takich brzmien posiada takie zestawienie od paru lat i pisal mi ze jest zadowolony na maxa. Przy zakupie nowych komponentow trzeba wygrzac odpowiednio wszystko aby pokazalo na co stac ten system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA mr6 to trochę basowe zamulacze, raczej pogubią się w szybkim techniczny metalu. Lepiej skoro MA to bx5, pewnie że głowy nie urywa, ale zróżnicowanie instrumentów sporo lepsze. Choć uważam że w ich cenie ok 2400zł można dużo lepsze kolumny kupić, zwłaszcza że w tym metrażu nie musisz iść z kolumnami w stronę gabarytów lodówki i cenisz szybkość nad ilośc i rozlazłość basu.
Z drugiej strony klipsch, bardzo specyficzny, ostry, pewnie juz czytałeś o klipschu. Co do Wharfedale Diamond 10.6 popatrzna nowszą serię odpowiednich gabarytów np. diamond 230, gra jak dla mnie przyjemniej niż stare i przyjemniej niż klipsch.

Słuchasz tylko CD, czy masz też SACD, czy mp3 też się zdażają ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czesc,
Co do ciezkiego brzmienia to proponuje abys posluchal takiego zestawienia.

CD - Onkyo DX7355
WZMACNIACZ - Onkyo A9155
KOLUMNY - Dali Concept 6

Moj znajomy ktory jest fanem takich brzmien posiada takie zestawienie od paru lat i pisal mi ze jest zadowolony na maxa. Przy zakupie nowych komponentow trzeba wygrzac odpowiednio wszystko aby pokazalo na co stac ten system.




Dziekuje za propozycje , wezme ten zestaw pod uwage, poczytam o komponentach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MA mr6 to trochę basowe zamulacze, raczej pogubią się w szybkim techniczny metalu. Lepiej skoro MA to bx5, pewnie że głowy nie urywa, ale zróżnicowanie instrumentów sporo lepsze. Choć uważam że w ich cenie ok 2400zł można dużo lepsze kolumny kupić, zwłaszcza że w tym metrażu nie musisz iść z kolumnami w stronę gabarytów lodówki i cenisz szybkość nad ilośc i rozlazłość basu.
Z drugiej strony klipsch, bardzo specyficzny, ostry, pewnie juz czytałeś o klipschu. Co do Wharfedale Diamond 10.6 popatrzna nowszą serię odpowiednich gabarytów np. diamond 230, gra jak dla mnie przyjemniej niż stare i przyjemniej niż klipsch.

Słuchasz tylko CD, czy masz też SACD, czy mp3 też się zdażają ?



Wiec Mr6 wykluczam z listy. Tak jak piszesz zalezy mi na jakosci i szybkosci basu. Nie chce aby sie gubil, spowalnial czy tez zamulal. Wharfadale diamond 230 - ciekawa propozycja, przyjze sie nim. A co sadzicie panowie o Melodika BL-40? z tego co wyczytalem calkiem dynamicznie graja z szybkim basem.
A co do wzmacniaczy to dorzucam do listy Yamaha A-s500 - jak by wypadl w stosunku do Pioneer A30 w tej dziedzinie muzyki?

Slucham przede wszystkim CD , ale rowniez mp3 , chociaz mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek i yamaha grają dość dokładnie szybko, lekko konturowo, rytmicznie. Yamaha bardzej detalicznie w górze, chyba najbardzej ze wszystkich niedrogich wzmacniaczy, czasem z niektórymi kolumnmi aż za. as500 od a30 ma jeszcze więcej pary i kopa, choć i a30 raczej nie wykorzystasz w takim metrażu, ale...
Pytałem o mp3 i cd z powodu Cd pioneera ma nie wpełni funkcjonalne usb, owszem odtwarza pliki, ale bez txt więc masz ograniczona kontolę nad tym co gra jak włożysz pendriva, leci sobie coś i tyle. Owszem ma obsługę płytsacd, ale tych tytułów jest mało . Jednak jak słuchasz plików lepszy jest Denon 720(Marantz cd 6004 ) wkładasz pendriva z katalogami słuchasz płyty wyświetlają się całe tytuły, w miedzy czasie szukasz kolejnego utworu-podgląd, pliki ograniczają się do mp3 i brak sacd, ale to jednak wygodniejsze rozwiązanie. Budowa obydwu jest solidna, choć Denon ma cichszą stabilniejszą tackę. Cena obu jest zbliżona. Chyba bardzej funkcjonalne od cd pionka jest cd yamahy 300.
Melodika bl40 owszem żywiołowe granie. Myślę że zestaw yamaha as500 ( może rs500 z radiem) i yamahowe cd300 kupisz w podobnej cenie co pioneer a30 i pd30 ok. 2tys ( razem jest taniej targuj się ) zostaje Ci 2,5 tys na kolumny, coś wybierzesz. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale warto posłuchać , poza wspomnianymi wcześniej, kolumn niemieckich, zazwyczaj mają lepsza kontrolę nad dźwiekiem, basem niż właśnie warfadale, jbl klipsch i kilka innych marek, najłatwiej pewnie spotkasz Cantony ( seria gle i Chrono), Elac 67.2 i Magnaty quantum. Niedrogie są te Tannoy V4 ( bez i ) dobra scena, twardy bas, choć niezbyt wiele i niekoniecznie z yamahą. Świetnie grają Indiana line nota 550 rewlacja, jk dla mnie mają mało konkurencji w cenie do 1700zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 dzieki za konkretne wypowiedzi.
Jezeli chodzi o plyty sacd to nie mam ani jednej , takze wogole obslugi ich nie potrzebuje. Odtwarzacz Cd Pioneera faktycznie ma pewne niedogodnosci co do mp3 wiec juz odpada. W razie jak bym laczyl z Pioneerem to wybralbym tego CD Denona 720, czytalem o nim wczesniej wiele pochlenbych opinii.
Jesli chodzi o Yamahe to radia nie potrzebuje wiec A-S500 by mi w zupelnosci wystarczylo i moze wtedy do kompletu cd 300.
Mieszkam kolo Warszawy pare kilometrow, wiec na odsluch bym sie wybral gdzies do Wawy. W sumie jeszcze nie wiem gdzie dokladnie (mieszkam tu od niedawna), ale jest MediaCentrum na Bemowie i tam maja odlsuchy, tyle ze musze asortyment sprawdzic.
Cantony , Magnaty Quantum - przyjze sie im blizej. Indiana Line Nota 550 , fajne sa to kolumny ale czytalem , ze do Rocka sa jak najbardziej ale przy szybszym graniu juz troche sie gubia, no ale to wypowiedzi forumowiczow , sam nie slyszalem.
Dzieki wielkie za wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na odsłuch przygotuj się porządnie:
weź z sobą płyty z muzyką jakiej słuchasz i zastanów się czego oczekujesz od sprzętu i ile możesz maksymalnie wydać.

Poza tym warto się podpytać, czy nie mają jakiegoś poekspozycyjnego sprzętu-bo dostajesz pełną gwarancję i może Cię pech nie dopadnie (a przynajmniej masz 2 czy 3 lata bez problemów).

Kolejna rzecz-popatrz jeszcze ma tańsze modele Advance Acoustic, a w Top HiFi niedawno były wyprzedaże i mógłbyś poza Yamahą posłuchać m.in. Rotela.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/super-cd-sony-cdp-x555es...5165254974.html

Sprzedający: hurtszkolny_pl
Wiesław KOBIERZYŃSKI
82-230 Nowy Staw


UWAGA !!!!! Odradzam kupowanie od tego sprzedającego. Sprzęt ( wzmacniacze,Cd ) jest z wystawki w bardzo kiepskim stanie. Nie ma nic wspólnego z opisem. Nie chcesz mieć problemów to nie kupuj. Kupiłem i mam problem. Gość jest oszustem. Nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy i jakikolwiek kontakt z oszukańcem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , ze przygotuje sie na odsluch. Rotela tez wezme pod uwage tyle , ze za bardzo tu nie mozna sie popisac bo w moim budzecie miesci sie tylko model RA-10.

ROCHO dziekuje za ostrzezenie. Dlatego nie chce uzywanego sprzetu, aby uniknac takich przypadkow. Wiem, kupujac nowy trace na jakosci dzwieku w stosunku do sprzetu uzywanego za te same pieniadze ale coz, cos za cos;)

Poki co czytam o kolumnach proponowanych przez poprzednich forumowiczow. Jak sa jeszcze jakies propozycje to chetnie zobacze.
Wole pojsc na odsluch z jakas wiedza niz byc zdany na doradztwo obslugi sklepowej , gdzie z nia z doswiadczenia wiem, ze bywa roznie:)
Pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne arti, wiadomo , ze oni maja tam dobra akustyke pomieszczenia itd, a w domu wyglada to zupelnie iaczej;) Ale mniej wiecej bede wiedzial jak co gra. Przykladowo bardzo mi sie podoba , ze wzgledu na testy, opinie czy tez sam wyglad (oczywiscie wyglad nie gra, jednak cieszy oko) Yamaha A-S500 , czy tez Pioneer A-30 . Jednak moze sie okazac, ze dzwiek mi nie podchodzi i wtedy dalej szukam.

Z innej beczki. Yamaha A-s 500 z tego co czytam gra dosc jasno, czyli to oznacza ze jest mniej basu a wiecej wysokich tonow i wtedy trzeba dobierac "cieplejsze" glosniki do niej?

Tak poza tym to Heavy Metal stanowi ciezki orzech do zgryzienia , gdyz jest bardzo duzy rozrzut nagran jesli chodzi o jakosc. Jedne plyty sa naprawde ladnie nagrane , inne juz nie, nawet wersje remasterowane zdarzaja sie byc skopane strasznie. Wiem wiec napewno , ze jakosc odsluchu nie zawsze bedzie tak dobra na kazdej plycie niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem tą samą drogę dość niedawno i w kwestii kolumn polecam Ci taką kolejność:

Monitor Audio BX6, Heco Musical Style 500, Magnat Quantum 677 /675, Indiana Line Nota 550

Do dobrego basu skrzynka musi być odpowiedniej wielkości i jednak w metalu przydają się te dwa głośniki niskośredniotonowe też konkretnej średnicy.
Indiany grają rewelacyjnie, ale nie dalej i nie ostrzej niż Iron Maiden. Przy Battery już się trochę gubią, a Slayer i death metal to już dla nich dużo za dużo.

Przesłuchałem te co wyżej i jeszcze trochę innych, które znajdziesz w wątku "Kolumny do metalu" i dla mojego ucha wybór kończy się na MA BX6, BX5 za małe.

Co do pieca - NAD 326bee mimo pięknych recenzji dla tej muzyki - raczej odpada, silnie gra z dołu, ale też silnie ten dół zamula i dominuje tak, że w tym wszystkim perkusja ginie (talerze).

Przede wszystkim słuchaj, nic w ciemno, a jak słuchasz, to porównaj co najmniej 2 modele między sobą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje jackson_hill . Szkoda , ze te Indiana Line Nota 550 przy szybszym reperturze juz sie gubia, bo to naprawde fajne kolumny i tez atrakcyjne cenowo. No , ale coz , jak widac potwierdza sie to co wyczytalem o nich na roznych forach. A czasami taki Exciter czy Sodom moglby sobie poleciec;)
Magnat Quantum 677 - wiele osob pisze o nich w samych superlatywach, napewno poslucham jak graja. No i Monitor Audio BX6. O tych kolumnach slyszy sie juz od dawna. Szkoda, tylko , ze cena ich juz jest dosc wysoka jak na moja kieszen. Ale przeslucham je obowiazkowo. Moze uda mi sie wytargowac jakis upust na caly zestaw jak bym kupowal w jednym salonie. A jak nie , a graly by naprawde dobrze to najwyzej bym kupil je wraz ze wzmacniaczem a cd dokupil pozniej. Zawsze moge blu raya podpiac jako zrodlo. Wiadomo , ze to nie to samo co typowy odtwarzacz cd , ale ten element nie problem dokupic. A lepiej wybrac odpowiednie kolumny, nawet troche drozsze niz slabsze i pozniej zalowac.
A jezeli moge zapytac jackson_hill , jaki masz wzmacniacz do swojego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec, moje typy do przesluchan poki co wygladaja mniej wiecej tak:

Odtwarzacz cd:

Tu kwestia jeszcze do rozstrzygniecia. Mial byc Pionner Pd 30 do Pioneera A30 , ale jak sie okazuje nie pokazuje katalogow z mp3 wiec lipa.
Prawdopodobnie bedzie to Denon dcd-720ae w tym zestawieniu. Jezeli byla by to Yamaha A-s500 to Cd-s300 , ale tutaj nie mam zadnych
informacji odnosnie katalogowania mp3. Takze musze jeszcze sie zastanowic.

Wzmacniacz:

Pioneer A30
Yamaha A-s500 (tu sie pojawia problem , bo jak sie okazuje coraz ciezej jest kupic ten model , gdyz zastapila go Yamaha A-s501. Jest to dokladnie ten sam model co A-s500, tyle , ze wzbogacony o Dac'a ktory jest mi zupelnie nie potrzebny. No i koszto to 2000 zlotych. Yamahe a-s500 widze, ze mozna kupic na necie za 1250pln, ale w salonach audio /tych w Warszawie / juz on nie figuruje. Wiec pozostaje mi odsluchac A-s501 jak gra.)

Kolumny:

Magnat Quantum 677
Wharfadale Diamond 230
Monitor Audio Bx 6
Heco Musical Style 500
Melodika Bl-40


Teraz pozostaje wybrac salony audio z odsluchami (bo zapewne w jenym to takiej calosci listy nie beda mieli na stanie ) i zobaczyc / uslyszec / czy to jest to czego szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 27.03.2015 o 23:21, Note napisał:

Jasne , ze przygotuje sie na odsluch. Rotela tez wezme pod uwage tyle , ze za bardzo tu nie mozna sie popisac bo w moim budzecie miesci sie tylko model RA-10.
 

Odsłuchaj koniecznie A12 - wiem że to wzmacniacz poza twoim budżetem, ale warto. Będziesz miał jakieś odniesienie. Odpowiednikiem tego modelu, jest starszy Ra-06 i jeszcze starszy 971.

Starsze modele grają bardziej ostro, a co do odsłuchów myślę, że znajdziesz coś w dobrym stanie i będziesz mógł posłuchać w domu.

Są sprzedawcy, którzy użyczają sprzęt na 14 dni do odsłuchu.

Później napiszę którzy ewentualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2015 o 15:08, Note napisał:


Wzmacniacz:

Pioneer A30
Yamaha A-s500 (tu sie pojawia problem , bo jak sie okazuje coraz ciezej jest kupic ten model , gdyz zastapila go Yamaha A-s501.
Kolumny:

Magnat Quantum 677
Wharfadale Diamond 230
Monitor Audio Bx 6
Heco Musical Style 500
Melodika Bl-40


Teraz pozostaje wybrac salony audio z odsluchami (bo zapewne w jenym to takiej calosci listy nie beda mieli na stanie ) i zobaczyc / uslyszec / czy to jest to czego szukam.

Mamy, zapraszamy :)

2 godziny temu, wid napisał:

i jak się skończyło? Jestem ciekaw , bo takie zespoły od czasu do czasu by poleciały u mnie :)

Nie zwróciłem uwagi że to może być nie aktualny temat.

Zapraszam więc Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

@1Ender To jest temat sprzed ponad 2 lat, bardzo dużo od tamtego czasu się zmieniło, ale dziękuję za chęć pomocy ;)

9 godzin temu, wid napisał:

i jak się skończyło? Jestem ciekaw , bo takie zespoły od czasu do czasu by poleciały u mnie :)

Generalnie to były moje początki z "lepszym" sprzętem audio i przez ten okres strasznie się w to wciągnąłem. Przesłuchałem trochę sprzętu audio zarówno używanego jak i nowego więc postaram Ci się odpowiedzieć najbardziej rzetelnie jak potrafię.

Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie to skończył się ten temat tak , że zaniechałem odsłuchów, gdyż pieniądze przeznaczone na sprzęt musiałem wydać gdzie indziej. Po pewnym czasie wróciłem na forum , ale z mniejszym budżetem i zakupiłem sprzęt używany polecony (poza kolumnami) przez kolegę @Angel, za co byłem/jestem bardzo wdzięczny ...

Mianowicie zestaw składał się z Pioneer A 676 + Pioneer Pds 502 (następnie Pds 802) + Tuner Pioneer F 504 rds + Kolumny Klipsch Icon Kf 26.

Nie pamiętam ile dokładnie za to zapłaciłem , ale coś około 2500 zł.

Jak wcześniej wspomniałem bardzo mnie to wciągnęło i zacząłem wszędzie gdzie się dało przesłuchiwać sprzęt, aby "doświadczyć" możliwości zmian w dzwięku. Nawet miałem pewien okres , że kupowałem dużo używanej elektroniki , tylko po to aby posłuchać u siebie , a następnie sprzedać dalej ;)

Wzmacniaczy słuchałem m.in:

NAD - 320, 352, 350, 372, 352, 326, 356, 375, 368, 338

Pioneer -A 88x, A 676, A 656, A 717, A 757, A777, A 878, A30, A50.

Yamaha - As 701, As 501, Ax 870, Rn-602

Onkyo - A9050, Tx 8150

Haram Kardon - Hk 980, Hk 680

Denon - Pma 720 ae, Pma 1500r.

Sony ES - 670, 730, 830, 770, 707, 700, 550, 690, 590 (w różnych wersjach)

Atoll - In100 Se

Naim 5i-2

Rotel - Ra 980 Bx, Ra 12, Ra 985 Bx.

Advance Acoustic- Map 105, Xi 90

Marantz Pm - 6005

Thule - ia 100

Amc - Xia 100 albo 150, nie pamiętam.

Kolumny m.in.

Focal, Magnat Quantum, Klipsch, Paradigm, Melodika, Dynaudio, Jbl, Heco, Elac, Monitor Audio, Dali, Cervin Vega, Pylon Audio ...

Trochę odtwarzaczy cd i dac'ów ...

Teraz tak - do takiej muzyki moim zdaniem bardzo dobre są m.in. takie połączenia:

Rock, Hard Rock, Heavy Metal, Thrash Metal:

1. Pioneer A 757 / Sony Ta-F 670/770 es + Dali 450/850. (Tutaj może bez Thrash Metalu i tam gdzie nie ma ultra szybkiej podwójnej stopy)

2, Rotel Ra 980 Bx + Dali 6006

3. Nad 326 / 375 / Hk 680 / Pioneer A 757 + Klipsch Rp 260/280

4. Yamaha As 701 - Elac F6

5. Amc 100/150 + Cervin Vega sl 12

6. Atoll In 100 + Pylon audio Diamond 25/28

7. Yamaha As-701 + Jbl 280/290

8. Nad 356 + Heco Music Style 900

Oczywiście to tylko przykłady - podane powyżej zestawy grają bardzo różnie - tutaj zależy od gustu, preferencji słuchacza, oczywiście pomieszczenia, akustyki no i kwoty...

A więc bezpośrednia odpowiedź na Twoje pytanie:

Mój obecny zestaw to: Pioneer PDS 901 + NAD 375 / Pioneer A 757 + Klipsch Rp 280, okablowanie Melodika.

Jeżeli szukasz czegoś konkretnie to napisz swój temat zgodnie z pierwszymi postami i wszyscy będziemy mogli ci odpowiednio pomóc ;)

Pozdrawiam ...

 

Edytowano przez Note
Zapomniałem przy kolumnach Pylon dopisać DIAMOND :), aby czasem ktoś nie pomyślał , że chodzi o Pearl 25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, słuchałem modelu 500 i 900. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o konkurencję wśród nowych kolumn to całkiem ciekawe kolumny do Rocka, Hard Rocka, Metalu,zresztą nie tylko do takich gatunków muzycznych.

Odniosłem wrażenie , że 500 mają lepszą scenę, dźwięk lżejszy, 900 natomiast większa potęga brzmienia, ale kolumny już nie tak "zwiewne" jak 500. Ale do Rock , Metalu obie pozycje moim zdaniem całkiem ciekawe. Zależy kto co woli.

Przy Hard Rocku naprawdę fajnie one zagrały, natomiast przy bardzo szybkim metalu miałem wrażenie , że trochę się gubiły, ale zaznaczam , że słuchałem ich z Nad 356. Myślę, że może z czymś szybszym i bardziej punktowym w niższych rejestrach jak Pioneer {mowa o nowych wzmacniaczach, stare grały inaczej}, Rotel itp mogłoby być lepiej z szybkim metalem.

Musisz odsłuchać ... 

Jeżeli słuchasz takiej muzyki to wiesz , że wiele płyt jest bardzo słabo zrealizowanych. Weź na odsłuch również takie płyty i sprawdź czy da się ich słuchać na danym sprzęcie , to bardzo ważne, gdyż dobrze nagrane płyty mogą wypaść super, ale kiedy będziesz miał ochotę posłuchać tych żle zrealizowanych to może się okazać, że nie da rady tego słuchać. Zaleznie od sprzętu może być strasznie sucho, ostro , jasno, albo zbyt mało rozdzielczo z przytłumionym dźwiękiem. Ale z tego co pamiętam Heco całkiem nieźle jak na tą klasę radziło sobie z takimi nagraniami.

 Z bardzo szybką muzyką ciężką świetnie sobie radzą kolumny Klipsch, mają również ogromną dynamikę, czy podłączysz NAD czy PIONEER to kolumny będą szły jak przecinak ;) Tylko , że nie kazdemu ich prezentacja się podoba ... Zdecydowanie jest to inny rodzaj dźwięku jak Heco .

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...