Skocz do zawartości

Stereo do cieższego brzmienia , proszę o pomoc.


Note

Recommended Posts

No i elegancko, daj znać po odsłuchach. Jestem ciekawy co wybierzesz ... Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj też Heco 900 {te kolumny na metraż min 20m., aby nie dudniły dobrze byłoby je odsunąć od tylnych ścian chociaż te min 30 cm, zresztą jak każde kolumny -musisz o tym pamiętać}

Ps. Właśnie znalazłem Twoj główny temat. 

Zarówno Heco 500 i 900 będą odpowiednie do tego metrażu {25m2}, ale raczej skłaniałbym się ku 900 jeżeli zalezy Ci na mocniejszym uderzeniu w Metalu, tyle , że do nich wybrałbym raczej cos mocniejszego niż np. taki Pioneer A 30.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 17:36, Note napisał:

No i elegancko, daj znać po odsłuchach. Jestem ciekawy co wybierzesz ... Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj też Heco 900 {te kolumny na metraż min 20m., aby nie dudniły dobrze byłoby je odsunąć od tylnych ścian chociaż te min 30 cm, zresztą jak każde kolumny -musisz o tym pamiętać}

Ps. Właśnie znalazłem Twoj główny temat. 

Zarówno Heco 500 i 900 będą odpowiednie do tego metrażu {25m2}, ale raczej skłaniałbym się ku 900 jeżeli zalezy Ci na mocniejszym uderzeniu w Metalu, tyle , że do nich wybrałbym raczej cos mocniejszego niż np. taki Pioneer A 30.

Tylko jest jeden minus , jeśli ma być coś mocniejszego jak a-30 to już przekraczam swój budżet ... zresztą już jest przekroczony troszkę... ;p co mógłbym jeszcze odsłuchać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do Heco 900 i do szybszego metalu dobra byłaby np Yamaha as 700, as 701. Musiałbyś szukać wśród używek. Ostatnio widziałem As 701 na olx za 1500 zł. To tylko przykład. Można też byłoby spróbować czegoś starszego jak Yamah Ax 700, czy 900 to bardzo dobre wzmaki, ale trzeba wiedziec , że maja one juz swoje lata wiec przy zakupie wzmozona ostrożnosc wskazana, aby byly oryginalne i swiadomosc ze w niedalekiej przyszlosci moze trzeba bedzie oddac do serwisu na przeglad w celu np wymiany kondesatorow ktore zmniejszyly swoja pojemnosc, ale niekoniecznie ...

Mogłoby calkiem dobrze byc z jakims starszym Rotelem, np Ra980 Bx ...

Jakbys nie potrzebowal tej szybkosci to np Nad 352, Nad 355 - ogólnie z Heco całkiem fajnie brzmią, ale niskie rejestry nie będą już tak szybkie jak w przypadku powyższych wzmaków, może być "większa buła" ,więc do szybkiego metalu może nie koniecznie...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dokładnie, słuchać , słuchać i jeszcze raz słuchać - to najlepsza szkoła. Pomimo nawet takiej samej słuchanej muzyki każdy może mieć inne preferencje brzmieniowe. Pewnych rzeczy nie da się wyczytać na forum. Mi na przykład bardzo odpowiadało brzmienie Nad'a 356 z tymi Heco kosztem nawet tych bardziej punktowych niskich tonów. Ale mi ogólnie bardzo leży dźwięk tych Nad'ów. Innemu może się podobać z Yamahą, a jeszcze innemu z czymś innym ;) Dobrze , że S4Home daje taką możliwość odsłuchu "bez spinki" i otwarci są na każde gatunki muzyczne, a nie wszędzie tak jest, niektórzy na odsłuchach jak słyszą , że będzie cieższy metal to już zaczynają kręcić nosem no bo przecież to nie muzyka O.o, co innego słuchać "audiofilskich" cymbałków ;) Dziwi mnie takie podejście , no ale może już taki dobrobyt jest w Polsce , że niektórym sprzedawcom nie zależy na sprzedaży i podejściu do klienta ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Heco ale uważałbym z yamahami ax700 i 900. Wg mnie to wzmaki nieco za jasne. Wysokie tony mogą być dokuczliwe. Mogą pojawić się też nieznośne sybilanty i zapiaszczenie wysokich.

S4home, pewnie wysokotonowy w Heco nie jest najwyższych lotów ?

Note, kup to i będziesz miał prawie tak dobre paki jak moje. Widzę, że sprzedawca poszedł po rozum i opuścił cenę.

http://allegro.pl/akustyk-ilrm-scan-speak-illuminator-i6737601764.html

Metalem one się żywią...:) złomowisko to ich paśnik. Masz tu najlepsze na świecie obecnie produkowane przetworniki. Zwrotnica mogłaby być lepsza bo Kisiel lubi uśmiech dyskoteki ale zapewniam Cię, że nie znajdziesz nic lepszego w żadnych kategoriach cenowych. Zwrotnicę kiedyś będziesz mogł zmienić. Dasz mi znać, załatwię.

Przetworniki są w tym egzemplażu popalcowane ale miejmy nadzieję, że niegrożnie.

18 m2 to one Ci rozniosą.

Jedno ale bez prawdzieych 100W nie podchodz do tych kolumn, a 200 nie byloby za dużo...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Audiowit bardzo Ci dziękuję za pomoc, ale gdzieś się wkradła mała nieścisłość gdyż obecnie nie chcę zmieniać sprzętu, choć w przyszłości na pewno ;) Póki co trza kasy nazbierać ;)

 A teraz mi tylko ciśnienia narobiłeś na te kolumny ... :D

Swoją drogą ile masz par kolumn, czy pisząc o swoich , na których słuchałeś Amon Amarth masz na myśli te pięknotki co pokazałeś w dziale "Wasze Systemy"?

Ps. Ten temat może mylić, on jest sprzed 2 lat, kolega Wid go odswieżył podszebując pomocy ... 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Ale specjalnie zwróciłem się do ciebie bo byłyby dla Ciebie w sam raz :). W tej chwili mam 6 par kolumn. Ale chyba sprzedam jedne z nich. W sumie druga para też jest na sprzedaż.

Tak. Iluminatusy doskonale sprawdzaja się w metalu i nie tylko.

Naszła mnie teraz taka myśl. Sprzęt do metalu powinien być taki sam jak do dużych składow symfonicznych. Bardzo podobny charakter dzwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Super, dzięki za pamięć ;) Doceniam to .

Generalnie ostatnio myslę powoli nad sprzedaniem wszystkiego  i skompletowania wszystkiego od nowa. Tylko muszę kasy dozbierać. Trzeba podziękować za wspólne chwile marce Klipsch i ruszyć dalej, najwyższa pora ...

30 minut temu, audiowit napisał:

Naszła mnie teraz taka myśl. Sprzęt do metalu powinien być taki sam jak do dużych składow symfonicznych. Bardzo podobny charakter dzwięku.

Święte słowa !!! 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te kolumny AkustyK ILRM z aukcji to DIY czy też kupowane jako całość u wiadomo kogo. Tam u góry jest pierścieniowy ScanSpeak czy kop€lkowo-pierścieniowy?

Co do "pieca" do takich kolumn, to już zwykła integra IN100 da sobie radę i nie trzeba dzielonki (zresztą przedmówca nie napisał co ma być spięte z tym przedwzmacniaczem PR200...).

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc nie najwyższych lotów?

W heco music style sopran jest delikatny. Nie skupia się na detalach tylko melodyjnym przekazie. Mozna go słuchać godzinami, nie męczy. To czy ktoś szuka takiego grania to inna sprawa.

Właśnie jasne, mocno zarysowane wzmacniacze pasują do tego grania. A jak maja jeszcze twardy bardzo kontrolowany dół to jest to kompan idealny. 

Daje możliwość odsłuchu nawet jak ktoś chce kupić używany. 

Przyjść pogadać, posłuchać, wymienić się doswiadczeniami. Poznać nowe style :)

Sąsiadki z dołu (inna firma) jeszcze nie przyszły że halasujemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

Ciekawe czy te kolumny AkustyK ILRM z aukcji to DIY czy też kupowane jako całość u wiadomo kogo. Tam u góry jest pierścieniowy ScanSpeak czy kop€lkowo-pierścieniowy?

Co do "pieca" do takich kolumn, to już zwykła integra IN100 da sobie radę i nie trzeba dzielonki (zresztą przedmówca nie napisał co ma być spięte z tym przedwzmacniaczem PR200...).

 

Ten przedwzmacniacz jest tak charakterystyczny że chyba każdej końcówce nada swój charakter. 

A Atoll ma Am 100 i 200, wziąć i wypróbować należy obydwie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając się o wysokotonowce miałem na myśli czy tam są chińskie przetworniki ale to głupie pytanie bo w kolumnach z tego przedziału muszą być :).

Roro, te kolumny w całości robione są u Akustyka. Znam ten wzór i fornir. Standy robione są w innej firmie.

Na górze jest pierścieniowy iluminator. Nie licząc berylowca to jedna z najwyższych ofert SS.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kierujesz się przetwornikami Takie podejście może być słuszne

 

Mowie może gdyż to jednak nie tylko one grają.

Chińczycy robią przetworniki dla wielu znanych firm w kolumnach za ciężkie tysiące.

Co do sopranu to wybór pod kątem samego przetowrnikach jeszcze ujdzie ale w przypadku średnich i niskich tonów to już za mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 17:38, Note napisał:

Myślę, że do Heco 900 i do szybszego metalu dobra byłaby np Yamaha as 700, as 701.

Alternatywnie do w/w Yamah ja bym jeszcze polecił do odsłuchania mniej popularny, ale dostępny ostatnio w dobrych cenach TEAC A-R650 (950-1100zł za nowy) jeśli Ci jego wygląd odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Note mała prośba. Interesuje mnie wzmacniacz, który aktualnie masz w systemie Pioneer A757. Czy możesz opisać jak gra w porównaniu do Rotela? Dlaczego u Ciebie został, pomimo tego, że odsłuchałeś tak wiele wzmacniaczy?

Chcę iść w stronę lekkiego ocieplenia i przyciemnienia w stosunku do Rotela, którego mam.

Skoro zastanawiasz się nad sprzedażą wszystkiego co masz, a ja zastanawiam się na kupnem ww Pioneera to może napisz mi PW ?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może zacznę od tego - dlaczego on pozostał u mnie.

Jednym z powodów był fakt , że posiadałem cały komplet Pioneer'a z tamtego okresu tak jak tuner, Cd, Deck więc i wzmacniacz wpasowywał się idealnie. Ale ta moja "mania" posiadania kompletu od jednego producenta już mi przeszła na szczęście ;)

Drugim powodem no i tym najważniejszym był oczywiście dźwięk. 

Ale tutaj chodzi konkretnie o fakt zgrania się tego wzmacniacza z moimi kolumnami. Jak wiadomo Klipsche są bardzo ekspresyjnymi kolumnami , które nie szczędzą słuchaczy w podawaniu ogromu wysokich tonów, dosyć ostrego, krzykliwego, jasnego przekazu.

Ten wzmacniacz gra ciepło, dosyć ciemno , muzykalnie więc uzupełnienie tych kolumn tym urządzeniem jak dla mnie jest bardzo trafione, inaczej mówiąc bardzo uzupełniają się ze sobą.

Oczywiście miałem/testowałem również inne wzmacniacze, które również w jakimś stopniu ocieplały dźwięk, jednak jak dla mnie nie miały tego czegoś w przekazie , myślę, że chodzi tu przede  wszystkim o muzykalność. Często - albo drażiły mnie wysokie tony, albo coś ze średnicą było nie tak itp. Oczywiście bazuje tą teorię tylko i wyłącznie na moim guście , na odłsuchach z moimi kolumnami i z moją akustyką.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz kwestia Rotel Vs Pioneer Reference.

Tutaj by trzeba było też zestawić który konkretny model Rotel'a gdyz wiem , że one potrafią zagrać dosyć różnie choć z ogólnie stałą dla nich sygnaturą brzmienia.

Jednak Twój wzmacniacz miałem przyjemność słuchać z kolumnami Dali 505 o ile dobrze pamiętam, więc mniej więcej jego charakter znam.

Niezbyt mi się podobał w nim dosyć ostry przekaz wysokich tonów, tutaj dla przykładu taki Rotel Ra 980 Bx zagrał znacznie lepiej ze znacznie większą kulturą brzmienia zachowując przy tym Rotelowski wygar, dynamikę , konkretne szybkie niskie tony.

Dnia 6/8/2017 o 09:15, 1Ender napisał:

Chcę iść w stronę lekkiego ocieplenia i przyciemnienia w stosunku do Rotela, którego mam.

No i właśnie - tutaj słowa "lekkiego ocieplenia" mają ogromne znaczenie.

Pioneer A 757 a Rotel Ra-971 zupełnie dwa różne bieguny dźwięku. Jeżeli chciałbyś zmienić totalnie sygnaturę brzmienia to wtedy można byłoby się zastanawiac, ale nie w takim przypadku.

Jakbym miał je porównać koło siebie to są totalne przeciwieństwa:

Rotel:

Szybki, ekspresyjny dźwięk z dużym pokładem dynamiki. W większości przypadków dźwięk rozjaśniony z krótkimi szybko dobrze kontrolowanymi niskimi tonami. Całkiem niezła rozdzielczość, przekaz dosyć detaliczny, utwardzony

Pioneer:

Miękki, spokojny w miarę dobrze wypełniony dźwięk, niskie tony dosyć miękkie, pełne dość długo wybrzmiewające. Przekaz przyciemniony nie wykładający microdetali, rozdzielczości na pierwszy plan, tutaj raczej jest lekkie zamglenie, zamazanie.

Jeżeli szukasz lekkiego ocieplenia i przyciemnienia , ale szkoła Rotela Ci się ogólnie podoba to ja bym spróbował posłuchać w Twoim zestawie właśnie Rotela Ra 980 Bx - jak dla mnie on właśnie nie grał w sposób taki "natarczywy" i tak rozjaśniony jak Twój model. Może to dobra dorga?

Mógłbyś spróbować może coś ze wzmacniacza NAD'a, ale jest to już inna sygnatura niż Rotel, Brzmienie bardziej ocieplone, przyciemnione w stosunku do Rotela, również całkiem niezła dynamika, ale dźwięk zarazem bardziej miękki, ale nie tak jak w Pioneer. Tyle , że w niskich rejestrach trzeba uważać, gdyż niskie tony lubią czasem się rozlewać na niższą średnicę Przekaz całkiem detaliczny ...

Niestety Twoich kolumn nie słyszałem więc ciężko mi coś doradzić, jedynie opieram się na samych różnicach we wzmacniaczach.

Ale tak czy tak moim zdaniem ten Pioneer to nie jest wzmacniacz jakiego szukasz.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem, to tak na szybko gdyż niestety mało czasu mam ...

Pozdrawiam serdecznie...

 

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...