Skocz do zawartości

YAMAHA CRX-E300


Denis

Recommended Posts

Witam ,nazywam się Denis jestem nowym użytkownikiem i potrzebuję pomocy ,,otóż posiadam yamahe crx-e300 i nie wiem jakie kolumnt dobrać ,chodzi o 4ohm czy 8ohm i ile watowe mogą być zeby sprzętu nie uszkodzić ?? z góry zaznaczam ze kupiłem sam ampituner( 300zł jak by ktoś chciał wiedzieć) i chciałbym w cenie 300-400 dobrać jakieś kolumny po prostu zeby grało "jakoś" ,z góry dziękuję za pomoc ,pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nieduża "baza" mikrowieży. Musisz szukać jakiś ciekawych monitorów ( kolumn podstawkowych ), ze względu na ograniczoną moc zestwu, jak i nieduże fundusze.
Moc kolumn nie ma nic do rzeczy , "mocniejsze" przecież głośniej nie zagrają, jeśli już to patrz na parametr efektywność -dB im wiecej tym głośniej .
Zaś wybór 4-6-8 ohmowe tez nie detrminuje w tym wypadku zakupu jakiś konkretnych monitorów, choć lepiej dla yamahy bardziej 6/8 ohm niż 4ohm( tyle że nalepki często kłamią, a wzmacniacze zazwyczaj dają radę)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej wielkości pokoju to będzie grało?
Jakiej muzyki słuchasz?
Jaki barwowo dźwięk wolisz (jaśniejszy, chłodniejszy, twardszy, czy cieplejszy, miększy, bardziej soczysty itp...)?
Jak i gdzie będzie stał zestaw (na czym elektronika i kolumny, jak daleko kolumny od ścian)?
Kolumny pewnie do takiego urządzenia kupisz podstawkowe, czy zatem planujesz kupić standy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ,,muzyka jaka poleci to hardcore/metal/radio ,,pokój mam mały kwadrat 3x3 ,,barwa hmm obojętnie ,kolumienki chciałbym umieśćić na stojakach a może mi ktoś powiedzieć jakie kollumny były od tej miniwieży w seryjnym zestawie ?? bo szukałem w necie i nigdzie nie mogę znaleźć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakie kollumny były od tej miniwieży w seryjnym zestawie ?? bo szukałem w necie i nigdzie nie mogę znaleźć


Wpisz w google yamaha crx-e300 i wybierz grafika, będziesz miał zdjęcia poglądowe. Opisu ich walorów brzmieniowych, czy pseudo danych technicznych raczej nie znajdziesz w necie, bo w przypadku głośniczków dołączanych do mini wież nie było i nie ma o czym pisać.
Jak ktos planuje kupić miniwieżę to warto szukać modelu bez firmowych głośniczków, bo kupując kolumny podstwkowe ( monitory) dobrej firmy (która się zajmuje tylko tym ) masz na dzień dobry brzmienie dwie klasy lepsze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...