Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500 zł. Metal progresywny, pop, tv


krzysiek88

Recommended Posts

Witam,
na starcie powiem, że jestem amatorem w dziedzinie domowego audio. Znam się trochę na car-audio. Chciałbym złożyć zestaw stereo do domu. Najczęściej słucham metalu progresywnego, zaś żona gustuje w muzyce POP, wiem, że ciężko będzie to połączyć :/ Dodam, że zestaw byłby także podłączony do TV, więc potrzebuje także wejścia optycznego. Mam do wydania około 2500 zł, w takiej kwocie chyba ciężko o nowy sprzęt, więc w grę wchodzi także zestaw używany. Pomieszczenie w którym używałbym zestawu ma 23 m2. Ostatnio bylem u znajomego, który posiada zestaw medlodika BL30 oraz ONKYOTX-NR535 i muszę przyznać, że taki zestaw bardzo ładnie gra. Czy taki zestaw, który posiada mój znajomy, byłby ok w tej cenie, do takiego rodzaju muzyki? Czy może byście polecili w takiej cenie coś innego? Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

bardzo duża rozbieżność muzyczna między Tobą a żoną, więc trzeba bedzie dobrać kolumny bardzo uniwersalne. słuchałeś u kolegi jednego zestawu tylko nie wiemy co było u niego źródłem, a co będzie żródłem u Ciebie? je to ważne w kontekście doboru odpowiedniej eletroniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U kolegi słuchałem różnego rodzaju muzyki z sieci lokalnej w bezstratnej jakości. U mnie w większości byłby to płyty CD oraz czasem TV + "muzyka" małżonki - CD, ewentualnie MP3:).




Czyli 90% bedzie to odtwarzacz CD. Masz go juz ( jaki model )? Czy ewentualnie rowniez bedzie do kupienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że amplituner KD do stereo nie za bardzo się nadaje. A podobało się u kolegi, bo pewnie nie słyszałeś pewnie lepszego zestawu.
Ja widziałbym tu bardziej wzmacniacz stereo i do tego jakiś niedrogi DAC by podłączyć telewizor.
Zagra dużo lepiej a nie będziesz płacił za niepotrzebne Ci dodatkowe kanały i dekodery.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to był mój pierwszy odsłuch na lepszym, domowym sprzęcie (nie licząc car-audio). Co do tego znajomego, to kupił ONKYO pod KD, bo teraz już ma dodatkowo Melodica 2xBL10 oraz centralny BLC20. Ja raczej wolałbym stereo i tak jak pisze f1angel mógłby to być wzmacniacz plus DAC. Byłem dziś w media markt i "próbowałem" posłuchać DALI Lektor 6 z mizernym skutkiem, ponieważ centralnie nad moją głową grał wiszący głośnik sklepowy, przez który co rusz krzyczała jakaś Pani albo leciała muzyka z radia:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opierajac się na komponentach stereo zbudujemy o wiele lepszy system brzmieniowy niz z komponentami KD. jakiekolwiek odsłuchy w MediaMarkt czy takowych wielkich sklepach gdzie z akustyką nie mają nic wspólnego nie ma sensu. tak jak pisałem wcześniej kolumny Dali są bardzo uniwersalne i tutaj w szczególności szukałbym odpowiedzi jakie kolumny. co do elektroniki to juz mamy wieksze pole do popisu. DAC proponuje używany Cambridge Audio DacMagic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DAC proponuje używany Cambridge Audio DacMagic.


Trochę drogi, ale może z czasem trafi się używany w okazyjnej cenie. Pomijając sprzęt KD, to co Byście polecili z stereo? Wzmacniacz + plus najlepiej kolumny podłogowe. Z tego co poczytałem o DALI concept 6, to bardziej do KD się nadają, ale sugeruję się tylko informacjami z internetu. Preferencje małżonki możemy w zasadzie pominąć, ponieważ ma dosyć "słoniowe ucho" icon_smile.gif. Dodatkowo mogę powiedzieć, że na basie za bardzo mi nie zależy, chociaż trochę by się przydało do filmów w TV. Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku, słucham dużo Dream Theater, a oni potrafią ładnie namieszać i chciałbym by dźwięki nie zlewały się ze sobą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wybrał jakieś kolumny używane i taki wzmacniacz. Będzie lepiej niż z Dali Concept 6.
Nie napisałeś nic o źródle dźwięku. Ma odtwarzać jak doczytałem płyty CD i mp3. Jeśli nic nie masz , to do płyt CD trzeba kupić odtwarzacz CD a pliki mp3 odtwarzać z komputera. Po podłączeniu DACa pliki z komputera powinny zabrzmieć lepiej.
Ale proponuję zamiast mp3 rejestrować muzykę w formatach bezstratnych, takich jak Flac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba by zacząć od wyboru kolumn. Tu masz kilka różnych propozycji.
http://allegro.pl/kolumny-audio-academy-ph...5189412455.html to bardzo fajnie grające i dość uniwersalne kolumny.
Ale musiałbyś wyjaśnić ze sprzedającym (niech poprawnie to napisze w aukcji) dlaczego cena jest za jedną z 2 sztuk. Abyś nie zapłacił za parę 2000 zł.
http://allegro.pl/tdl-rtl-3-pol-roku-gwara...5215197870.html Te kolumny TDL są naprawdę dobre, choć niedoceniane, bo się podłacza je do byle czego i nie chcą dobrze grać. Tu musiałbyś dać im wzmacniacz za 1000 - 1300 zł z dobrą wydajnością prądową.
http://allegro.pl/canton-ergo-sc-s-i5210382624.html A tu naprawdę niezłe, dość neutralne, jak dla mnie wymagające trochę pełniejszego, cieplejszego może w brzmieniu wzmacniacza.
http://allegro.pl/tannoy-revolution-r3-i5215767833.html Te całkiem niedrogie ale dobrze grające, nie tak ocieplone jak np. Tannoy M4 z mniej napompowanymi ale za to szybszymi niskimi tonami. Również wbrew pozorom wymagają dość mocnego/wydajnego prądowo wzmacniacza z żywą górą.
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-tannoy...5220444124.html A te są ocieplone i potrzebują, szczególnie by lepiej zagrały Twoją muzykę naprawdę szybszego i raczej jaśniejszego wzmacniacza jak jakiś Rotel albo najlepiej Audiolab.
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-b4-...5221232355.html Albo takie Monitor Audio, byłyby chyba nawet lepsze niż M4, trochę chłodniejsze, mniej nasycone w średnicy.
Albo jeszcze chłodniejsze, szybsze http://allegro.pl/monitor-audio-silver-s5-...5214064624.html tu nawet znów poleciłbym bardziej soczysty i nie za jasny na górze wzmacniacz.

Jak już wybierzesz kolumny, pomyślimy o odpowiednim wzmacniaczu i odtwarzaczu CD oraz DACu.
Na końcu oczywiście jakieś kabelki, albo je dokupisz już z nowego budżetu, bo taki zestaw myślę wymaga już choćby przyzwoitego
okablowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TDL RTL3 - jak nie dasz im porzadnej dawki pradu i jeszcze wzmak nie bedzie mial lekkiej rezerwy pradowej nie napedzisz ich. 150W na kanal to minimum. A jak juz uporasz sie ze wszystkim co napisalem kolumny "zabijaja" reszte konkurencji. Nawet na oryginalnych glosnikach graja super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opis do poszczególnych kolumn:) O każdej z pozycji trochę poczytałem i najbardziej przypadły mi do gustu tdl-rtl3 a na drugim miejscu Tannoy M4. Co do tdl-rtl3 to pewnie ciężko będzie znaleźć w dobrym stanie, ponieważ dawno już ich nie produkują. Czytając o Tannoy M4 natknąłem się na model REVOLUTION DC6T i zastanawiam się czy nie odłożyć jeszcze kilkuset złotych, i kupić właśnie ten model. Znalazłem na aukcji nowe z Wielkiej Brytanii http://allegro.pl/tannoy-dc-6t-para-i5205107998.html Mam znajomego który będzie wracał do Polski w czerwcu i mógłby mi je kupić oraz przywieźć. Co o nich sądzicie? Jak wypadają względem Tannoy M4 i tdl-rtl3?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tdl-rtl3 to pewnie ciężko będzie znaleźć w dobrym stanie, ponieważ dawno już ich nie produkują.


A te, które Ci podałem w linku, to niby są w złym stanie? Ja nie widzę nic do czego można by się przyczepić. Może poza brakiem maskownic, które większość szanujących się audiolubów (tak od dzisiaj będę nazywał audiofili, bo wszyscy włącznie z Wikipedią mają jakiś spaczony obraz prawdziwego miłośnika dobrego dźwięku) i tak zdejmuje do słuchania.
Dużo nowsze Tannoy DC6T, są w gorszym stanie, bo mają ukruszony narożnik. A poza tym czy warto dokładać do ich bo nowsze?

A tak w sumie, to trochę od sasa do lasa te TDL i Tannoye M4, bo pierwsze, to jakby rozbrykany Tygrysek a drugie trochę leniwy Kubuś Puchatek. Tannoy DC6T będą lepsze niż M4 ale niekoniecznie lepsze od RTL3. Albo Phoebe III, na które widzę nie zwróciłeś uwagi
a moim zdaniem naprawdę warto.
Zresztą "lepsze", to chyba niezbyt dobre słowo, bo to zależy od gustu oraz z czym i co będą grały. Absolutnie lepsze byłyby kolumny z dużo wyższego przedziału cenowego. Te są po prostu inaczej grające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Albo Phoebe III, na które widzę nie zwróciłeś uwagi

Pisałem do sprzedającego i cena za dwie sztuki wynosi 2000zł, dlatego ich nie uwzględniłem.

Cytat

A te, które Ci podałem w linku, to niby są w złym stanie?

Sugerowałem się tylko wiekiem kolumn, ciężko jest mi jako amatorowi określić stan kolumn i co wraz z wiekiem tych kolumn ulega zużyciu.

W takim wypadku DC6T zostawię w spokoju i skłaniałbym się do RTL3 i w drugiej kolejności Phoebe III, ponieważ są sporo droższe:/ Czy mógłbym prosić o ewentualną konfigurację dla tych dwóch zestawów kolumn, tzn. jaki wzmacniacz, ewentualnie DAC i CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawieszenia kolumn są z gumy a nie piankowe, to kolumna starzeje się najbardziej "moralnie" (jak pisał kiedyś jeden z redaktorów pisma o tematyce audio).
Mam ponad 20 letnie kolumny i jakoś nie słyszę drastycznych zmian w jakości dźwięku. Pewnie jakoś tam się odrobinę to i owo degraduje, ale nie na tyle by to ważyło na dobrym dźwięku.
Słuchałem wielu nowszych i jakoś nie mam wrażenia, że nowsze grają lepiej.
Poza tym nie zamieniłbym tych kolumn na większość nowych nawet w dużo wyższej cenie.

Tak sobie pomyślałem, że gdybyś DC6 T zdobył w naprawdę dobrej cenie, tak by Ci starczyło jeszcze na sensowny wzmacniacz,
to może gra jest warta świeczki? Bo nie to, że Ci je odradzam. Są naprawdę dobre, ale chodzi o całokształt. Nie podłączysz do nich
byle czego spodziewając się, że będzie dobrze grało.
Z drugiej strony TDL też a na pewno jeszcze bardziej wymagają mocnego napędu. gdybyś o nich myślał poważnie, to trzeba by się rozejrzeć, czy dostaniesz jakiś dobry, mocny wzmacniacz. No może nie od razu 150 W, jak pisał Arti, bo może być mniej, ale zasilacz musi być naprawdę solidny.

Jeśli AA Phoebe są za 2 kzł, to rzeczywiście za drogo. Myślałem, że jednak za tysiaka i to okazja. W takiej cenie można znaleźć lepsze kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...