Skocz do zawartości

ACOUSTICS 2010I


winn

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum.
Zamierzam kupić kolumny głośnikowe do ceny powiedzmy 500-700zł max.
Do nie dawna miałem głośniki komputerowe Creative Gigaworks T40 i dawały radę.
Czytałem trochę i po opiniach stwierdzam, że w tej cenie coś dobrego to mało realne, ale aby było lepsze od Giga works T40 to an pewno się uda.
Padło na MicroLab solo7c, jednak czytając komentarze o nich napotkałem informacje, że dwa monitorki ACOUSTICS 2010I + wzmacniacz będą duuużo lepsze(opcja droższa).
Teraz moje pytanie czy faktycznie poczekać, odłożyć i pójść w kierunku ACOUSTICS, czy pozostać przy mikrolabach.
Może ktoś ma inne sugestie. Proszę o opinie osób, które miały styczność choć z jednym produktem i mają porównanie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się temu tematowi i napisz więcej: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Znam Gigaworksy. Są naprawdę super jako głośniczki komputerowe. Ale do poważniejszego słuchania na pewno lepszy będzie
zestaw typu kolumny plus wzmacniacz. Oczywiście jedno i drugie używane.
Podaj więcej szczegółów o swoim pokoju, muzyce, upodobaniach co do barwy dźwięku a zastanowimy się co by tu wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę mało napisałem.
Pokój o wymiarach 4x5m gdzie głośniki będą stały na ścianie 4m. Myślałem nad kolumnami podłogowym,i ale ta opcja przy małym dziecku średnio wchodzi w grę(no chyb, że coś fajnego i nie będzie dostępne dla paluszków). Słucham więcej POP-u, elektroniczna, rzadko kiedy jakiś "umcyk-umcyk" icon_wink.gif. Przerabiałem już parę kolumn, ale z tych starszych altusy75, unitry zg25c, voyager 350(kolumny mojego ojca). Powiem szczerze, że jeśli chodzi o barwę dźwięku i najbardziej odpowiadały mi stare unitry zg25c(po regenracji), mam możliwość ich nabycia jednak nie jestem przekonany czy nie warto zainwestować w coś nowego(dylemat). Po zakupie jakiś parę lat temu Gigaworksów T40 byłem naprawdę mile zaskoczony, bo głośniki grały pięknym średnim tonem czystym sopranem i mało bo mało ale miały fajny bass. Chciałbym alby tym razem tego basu było ciut więcej, ale nie popadajmy w paranoję icon_wink.gif. Sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę. Jeśli jest możliwość zmniejszenia gabarytu to jeszcze lepiej, dlatego już chodzą mi po głowie wspomniane ACOUSTICS 2010I.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze dopytam o taką sprawę. Gdzie i jak chcesz postawić te kolumny by dziecko nie dostało?
Pewnie zdajesz sobie sprawę, że nie możesz ich wtłoczyć gdzieś na półkę pomiędzy książki albo na szafę?
Bo kolumny powinny "oddychać" by dobrze zagrały.
Monitorki w 20 m2 jak najbardziej mają sens, choć oczywiście lepiej dałyby sobie radę takie kolumny z wyższych pułapów jakościowych.
Ale oczywiście jeśli niskie tony nie muszą być bardzo mocne, bardzo nisko schodzące a dynamika łamiąca kości, to monitorki są jak najbardziej ok. Zresztą kolumny standowe mają tak dużo zalet, że wiele osób wybiera właśnie takie kolumny zamiast podłogowych.

A jako forumowy i samozwańczy pilnowacz icon_wink.gif czystości formy oraz języka proponuję zajrzeć do Wikipedii, sprawdzić co to jest "bass".
To o co Ci chodzi, to są niskie tony albo bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie to w przypadku monitroków myślę nad półkami(uchwytami) mocowanymi do ściany. Mam do dyspozycji około 30cm po każdej stronie. Na szczęście nie mam szafy lub czegoś wyższego, a tylko komodę z półką wiszącą wiec maksymalna wysokość na monitorek to około 130cm. Ewentualnie pozostanie mi w przyszłości dokupić ładne podstawki pod głośniki. Co koledzy myślą o tych microlabach solo 7 czy jest warto o tym myśleć ?. Fakt wiem, że to nie jest to co być powinno, ale budżet mały, a zbieranie kasy w nieskończoność jakoś mi nie pasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, ze nie ma się co pakować w Microlaby. Moim zdaniem nie będzie lepiej, ale tylko inaczej.
Do 700 zł sądzę, że da się znaleźć dobre kolumny i wzmacniacz.

Kolumny powinieneś na takich półkach lub wysięgnikach umieścić na wysokości swoich uszu gdy siedzisz lub słuchasz.
Odpowiedniej jakości i solidne oraz ciężkie standy byłyby super. Tym bardziej jeśli byłbyś w stanie odsunąć je od ścian więcej niż po
30 cm i kolumny byłyby na odpowiedniej wysokości.

Nie napisałeś nić o źródle dźwięku. Z czego będziesz puszczał nagrania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się. To nie są fajne monitorki, w relacji jakość i użyteczność, a cena, porażka. To głośniki od mini wieży, którą komuś szczęśliwie udało się kupić bez nich. Najwyżej alernatywa dla lepszych głośników komputerowych, ale do postawienia nadal na biurku i słuchania przy nim, niz słuchania w 20m kw. muzyki.

edit: Poszukaj używanych kolumn podstwkowych z głośnikiem 13-16cm i jak mają stać w nie najlepszych miejscach to raczej z przednim bassrefleksem.
Przefiltruj sobie aledrogo po opcji kolumny podstwkowe i cena, jest sporo modeli. Napisz z czym to ma grać bo juz f1angel pytał, ale nie udało mi się wpaść na odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza nie posiadam, i tu rodzi się porśba o zasugerowanie jakiegoś w rosądnej cenie. Mam możliość nabycia starego Unitra Fonica PW9013, ale wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł. Fajnie by było by miał pilot do sterowania. Miałem styczność z Technics i bardzo spodobała mi się opca pilot icon_wink.gif. Jeśli jest coś godnego uwagi bez wpomnianego pilota może być aby to miało nogi i ręce (od czgoś trzeba zacząć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500-700zł brałem pod uwagę te microlaby... . Jednak faktycznie jestem przekonany, że najlepszym wyjściem będzie wzmacniacz + kolumny podstawkowe. W takim układzie cena musi być w okolicach 600zł za całość (no może ciut więcej jak będzie warto). Nie śpieszy mi się z zakupem i wole przemyśleć wszak pierwsze "poważne" kolumienki icon_wink.gif. Czytam przeglądam chłonę informacje i widzę na allegro Denona PMA-250 za 180 zł i czy warto kupować jako początek? W takim układzie zostaje z puli ponad 400 zł na głośniki.
A tak na marginesie - Yamaha NX-E400 w cenie 429zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Microlaby chciałeś wydać do 700 zł a na zestaw wzmacniacz plus kolumny do 600 ? icon_rolleyes.gif Hmmm. Myślałem, że na coś, co lepiej zagra zechcesz wydać trochę więcej. Ale Ty decydujesz.

Czy Denona PMA 250 warto na początek za taką cenę? Może i warto, ale za niewiele większą można by kupić zdecydowanie lepszy wzmacniacz. No, chyba że byłby to PMA 250SE, ale to inna historia.

Tych kolumn Yamaha nie warto kupować. W tej cenie znajdziesz dużo lepsze monitorki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, jak zamknę się w 700 też będzie dobrze, jednak biorę pod uwagę jeszcze jakieś kable. Dalej czytam i analizuję wiec jaki wzmacniacz proponujesz ?. Czytałem naprawdę dużo dobrego o Tannoy i chyba bym był skłonny je nabyć. Tylko czym dobrze napędzić ? Ten Denon dał by radę ?
Wiem jak jest na forum, daje się max 600zł, a i tak człowiek wychodzi szczuplejszy o dodatkową setkę 8:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przefiltruj sobie wzmacniacze stereo po cenie 270 zł do 310 zł jest tego cała masa. Moc wystarczy Ci realnie ok.2x40 W (to i tak będzie ocean więcej niż microlaby), może trafi sie pilot, a firmy co Ci wpadnie w oko, pioneer, denon, kenwood, , sony, marantz, grundig, onkyo, yamaha , harman itd. Z racji że nie kupujesz topwych i mocnych modeli tylko niższe będą one w dobrym stanie wizualnym i technicznym. Zaś technicsa raczej bym unikał, bo poza pilotem jest mocno przeszacowany- stał się kultowy jak równie dobry maluch czy polonez.

Pozostałą kwotę, maksymalnie dużo przeznacz na dobre kolumny podstwkowe. Tu niestety przydała by się kwota powyżej bariery 400zł, ale nie ma co płakać poniżej 400zł trafiają się dobre i zadbane kolumny stendowe.
Pewnie będziesz musiał kupic kabel minijack na 2rca z pc do wzmacniacza, jak nie maasz sklepu u siebie to kup veoz, prolink, tanie, a solidne i ekranowane.

Trochę dziwnie to zabrzmiło że na głośniki komputerowe możesz wydać więcej, a na wzmacniacz stereo kolumny mniej. Tam ( w pc) czasami wydane 100zł nic nie daje a w tanim sprzęcie stereo nieraz bardzo dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Tannoy M1 są całkiem fajne choć lepsze a przynajmniej więcej niskich tonów dałyby Ci M2. Niektórzy wolą M1, uważając je za ciekawiej grające.
Tylko jest pewne "ale". Te kolumny mają tylny otwór b-r. Więc ustawienie ich 30 cm od tylnej ściany może być trochę za bliskie.
Nie musi być źle, ale nie będą to komfortowe warunki do pracy tych kolumn. Dużo stracisz na jakości dźwięku, stereofonii.
Poza tym jak piszesz chcesz dać kolumny także ok. 30 cm od ścian bocznych.
Czyli będą one prawdopodobnie zbyt szeroko rozstawione w stosunku do miejsca odsłuchu (najlepiej by był trójkąt równoboczny).
Jak szeroko będą rozstawione i jak daleko będziesz siedział od bazy stereo?
A drugi wynikający z tego błąd, to że kolumny będą ustawione bardzo blisko rogów pokoju, co jest pod względem akustycznym jednym z najgorszych pomysłów jakie mogą być. zniekształcenia dźwięku od odbić, poprzez bliskość ścian, nienaturalne wzmocnienie niskich tonów, może nawet bumienie.
Oj, chyba muszę Ci wysłać trochę materiałów o akustyce i ustawianiu kolumn. Napisz do mnie na PW i podaj swój adres mailowy.
Naprawdę warto się z tym zapoznać, bo to podstawa dobrego brzmienia.
I tak między innymi się go szuka. Jak kandydatki na dobrą żonę raczej szuka się w dobrej rodzinie, czy przykościelnym chórze a nie w burdelu icon_wink.gif

Co do kolumn, to musisz zdecydować, czy możesz je jednak poodsuwać dalej od ścian (może dłuższe wysięgniki - muszą być bardzo solidne), czy raczej chcesz szukać (co proponuję) takich z obudową zamkniętą albo ostatecznie z otworem b-r umieszczonym z przodu obudowy?

Poza tym, co do kolumn, to właśnie najpierw je bym wybrał a dopiero do nich dobierał wzmacniacz. Tak będzie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wpisu trochę się zmieniło. Budrzet poszedł "nieco" w górę i upatrzyłem w doberej cenie Q acoustics 2020i. Strasznie mi się podobają, wiem że nie powinienem się kierwać wyglądem, lecz tylko akustyką jednak pod tym wzdlędem jestem straszny... . Trochę o nich czytałem i jest dość dużo dobrych opini o tym modelu. Prosił bym was drodzy koledzy o zasugerowanie do nich wzmacniacza(około 300 -350zł). O ustawieniu kolum trochę czytałem i mniej wiecej wiem co i jak, ale dodatkową wiedzą oczywiście nie pogardzę icon_smile.gif. Postaram się je tak umiejscowić aby z pokoju równierz mogła korzytać rodzina, tu dylemat ma pewnie co drugi tu piszący ... . Na chwilę obecną będzie się tworzył trójkąt równramienny z małą przewagą nad rozstawem głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że można kupić lepsze kolumny niż Q Acoustics 2020i, pewnie sam wiesz. Ale wyłaniają się w związku z ich zakupem dwa małe problemy.
Kolumny mają skuteczność 84 dB a proponowana przez producenta moc wzmacniacza to minimum 25 W, to wzmacniacz Denon
PMA 250SE ze swoimi 30 W/8 Ω i 50 W/4 Ω będzie chyba minimum dla tych kolumn, pod warunkiem, że nie będziesz grał z bardzo dużymi natężeniami dźwięku.
Poza tym głębokość kolumn, jest dość znaczna a to chyba niezbyt pożądany gabaryt w przypadku, gdy chcesz powiesić/postawić kolumny na wysięgnikach. Choć raczej postawić bo otwór b-r na spodzie obudowy jest przystosowany do współpracy z powierzchnią
na której stoją kolumny. A bez tego mogą zagrać zbyt szczupło, niemal bez niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...