Skocz do zawartości

Denon PMA-520AE - głośniki TONSIL PREMIUM FRONT. Ma sens taki zestaw?


szeldon

Recommended Posts

Cześć.

Chciałbym wydać maksymalnie 2 tysiące na wzmacniacz z wejściem phono dla gramofonu i dwie kolumny podłogowe. Do tej pory słuchałem wszystkiego na głośnikach creativa komputerowych 2.1 i nie czułem dyskomfortu, więc podejrzewam, że wielkiej jakości nie oczekujęicon_smile.gif Niemniej jednak chciałbym coś, co nie będzie fatalne i będzie lepsze niż poprzedni zestaw. Do tego samego podłączę gramofon, tv i komputer. Nie potrzebuję żadnych CD, tunerów i itp. Interesuje mnie sprzęt nowy (błagam o nie namawianie na kupowanie używek, bo przy moim poziomie wrażliwości mógłbym nie umieć ocenić, że coś jest w słabym stanie). Od podłączenia z tv nie oczekuję wielkich efektów dźwięku zza siebie itp. Zestaw będzie stał w pomieszczeniu około 25m2. Słuchać pewnie będę każdego możliwego gatunku muzycznego.

W związku z możliwością kupna bardzo promocyjnie wzmacniacza Denon PMA-520AE (lub Denon PMA-720AE) chciałbym użyć właśnie jednego z nich i do niego dobrać głośniki. Rozważam poniższe:
http://www.skleptonsil.pl/517543/tonsil-premium-front
http://www.polpak.com.pl/produkt/7596/KOLU...MONY_AZURE_F-60 - tę opcję tylko przy PMA-520AE bo są zdecydowanie droższe.

Moglibyście uświadomić mnie w słuszności lub głupocie swojego wyboru?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Zasadniczo nie umiem powiedzieć, jak mają grać. Nie mam doświadczenia. Słucham absolutnie wszystkiego ze wskazaniem na elektronikę i jazzo-funk. Zdecydowanie lubię przyjemny bas. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby nie okazało się, że coś gra po prostu jak creativy, który przy mocniejszym basie szalały. Powiedzmy, że na kolumny mam jakieś 1600-1700 w jednej wersji i 1400 w drugiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 - czemu akurat kolumny podłogowe? Bo tak Ci sie bardziej spasuje wizualnie?

Pytanie 2 - post jw, ile dokładnie zostanie Ci na kolumny? Zakładam, że Denon nowy tak? PMA 520 AE jest taki sobie.

Rozumiemy Twoje obawy odnośnie używanych sprzętów, ale uwierz też w jedno - za 2 tysiące, nowy zestaw masz przeciętnego grajka. Używany za 2 tys - masz juz dobry sprzęt, zdecydowanie przewyższający Twoje oczekuiwania.

Kup juz nowego denka, kolumny używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym aby zestaw komputerowy, nawet z subem( lub niestety) za kilka stów były lepsze w jakimś aspekcie od kolumn, nawet niedrogich, małych, dużych.
Pokój masz z tych wiekszych 25m na tonsile premium raczej bym nie stawiał, są raczej szczupłe w basie, nieco kartonowe, a wydaje mi się że chyba liczysz na coś inego.
Taga jako marka ma raczej strojenie dźwieku na taki nieco właśnie koncertowy i atrakcyjny w basie przekaz. W tym wypadku gabarytami tez lepiej pasują niż sporo mniejsze premium tonsil. Co do tańszego denona 520 możesz być spokojny, jest jak na budżetówkę wydajny i mocą da radę, ma leciutko podkreślony zakres niskich tonów, nieco miękko, sądzę że gałki głośności nie będziesz musiał podkręcać ponad połowę skali by przekroczyć próg bólu w uszach swoich i sąsiadów.
Inne kolumny Cię nie zaciekawiły, jak filtrowałeś po cenie wyszukiwarkę ? Może gdzieś czegoś słuchałeą i Ci się podobało ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakaś bardzo przemyślana decyzja, żeby były podłogowe. Nie jestem do niej przywiązany:)

Przy wersji z PMA-520AE mam 1600-1700, przy PMA-720AE około 1300-1400.

Co do używanych, to rozumiem wszystkie argumenty, serio, niemniej jednak zostanę przy opcji nowe. Naprawdę nie jestem bardzo wymagającym słuchaczem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...