Skocz do zawartości

Używane głośniki w okolicy 1000 zł


winkomandor

Recommended Posts

Witam, opowiem moją historię icon_wink.gif Mój Tata dawno temu kupił głośniki B&W 601 s1. Ich dźwięk bardzo mi się podobał i ostatnio podczas odwiedzin kolejny raz zachwyciłem się ich brzmieniem a dokładniej wysokimi tonami. Do ideału brakuje im więcej basu, dodatkowo mam większy pokój. Myslałem o głośnikach B&W 602, które pojawiają się na allegro w okolicy ceny 1000zł. Mój wzmacniacz to Denon PMA 710 AE. Co myślicie o moim pomyśle? Czy może macie inne propozycje sprzętowe? Szykuje się na zakup w maju i mam możliwość czekania na dobrą okazję. BArdzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z zasadami forum chciał bym dopisać:

lubię raczej ciepłe brzmienie
głośniki stoją naprzeciw kanapy 3,5m ode mnie,
rozstawione na 2 m
pokój ma powierzchnie 24m plus połączony korytarz 8m
korytarz jest za głośnikami a one same stoją na szerszej ścianie. Dodaje w załączniku przybliżony rysunek pokoju.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby się kolumn postawić przy krótszej ścianie? Jeśli nie, będziesz musiał prawą w pobliżu kolumn i miejsca pierwszych odbić dźwięku dość mocno wytłumić.
Czy kolumny będą odsunięte od tylnej ściany na choć kilkadziesiąt (ile?) centymetrów?
Kanapa też nie powinna wówczas stać pod samą tylną ścianą. A jeśli musi, to dobzre byłoby dać na nią (za głowę) także jakieś ustroje pochłaniające, lub pochłaniająco-rozpraszające.
Jeśli rozstaw ma być 2 m a Ty będziesz siedział 3,5 metra od bazy stereo, to trochę za daleko. I tu jest szansa by wysunąć kolumny trochę do przodu a sofę też odsunąć od ściany. Za nią możesz wówczas postawić otwartą półkę z książkami i płytami.

Jeśli masz już wzmacniacz Denona, to nie ma co się zastanawiać nad tym tematem. Ogólnie B&W były kiedyś u jednego dystrybutora razem z Denonem i tak często bywały łączone. Ja bym wolał jakiś pełniej grający wzmacniacz, ale ten nie jest zły.
Z czym 601 grają u Twojego taty (wzmacniacz, CD, kable)? To może być bardzo pomocne.

Jeśli lubisz kolmny tej firmy, to możesz pomyśleć o takich http://allegro.pl/kolumny-bw-dm-602-5s2-2s...5223411023.html
Albo takie już nieco vintageowe, ale ciekawiej grające niż powyższe http://allegro.pl/bw-dm-7-mk-ii-i5201744358.html
Ale pewnie warto też zastanowić się nad innymi. Jak choćby nad tymi AA http://allegro.pl/kolumny-audio-academy-ph...5189412455.html Zastanawiam się, czy z Denonem nie będzie za jasno, ale jeśli chcesz podłączyć do nich B&W... .

Czy Twój Denon napędzał 601 Twojego taty? Podobało Ci się? Jeśli nie słyszałeś takiego zestawienia, to koniecznie spróbuj, będziesz
wiedział jeszcze więcej i my też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...