Skocz do zawartości

Wzmacniacz do mission m72


radoslaw_de

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Dziś jako kolejny forumowy żółtodziób chciałbym poprosić o radę starych wygryzaczy w dobraniu wzmacniacza do kolumn mission m72 icon_smile.gif Pomimo, że temat dość leciwych już podstawek pojawiał się na forum to nie udało mi się znaleźć zbyt wielu informacji z jakimi wzmacniaczami mogą one potencjalnie dobrze zagrać. Będę wdzięczny za informacje użytkownikom, którzy mieli styczność z tymi kolumnami, bądź ich większym bratem: m73.

Będzie to mój pierwszy zestaw dlatego chcę ograniczyć koszty do minimum (może mam drewniane uszy i nie warto icon_smile.gif ). Powiedzmy, że chciałbym przeznaczyć na ten cel ok. 700zł ale im bliżej 500zł tym lepiej icon_smile.gif wzmacniacz oczywiście będzie używany (a czy 5-cio czy 25-cio letni do rozstrzygnięcia). Z racji tego, że sprzęt ma być używany możliwośći odsłuchowe są ograniczone- stąd prośba o pomoc do Was.

Pokój: 3x4.5m
Muzyka: zależy mi na uniwersalnym graniu. Rock, elektroniczna, muzyka filmowa, damskie wokale i gitarki. Zdarza się, że słucham również muzyki klasycznej i jazzu. Spectrum jest szerokie.

Wzmacniacz chciałbym podłączyć do tv (do oglądania filmów), komputera, gramofonu i tunera (które planuję zakupić).

Moje wstępne typy to:
-denon: pma-710ae , 355uk , pma860
-rotel ra-930ax lub 931
-dual cv1400 lub 1600

Słuchał ktoś tych kolumn z nadem np. 316? A może na moje potrzeby sprawdził by się np. amplituner yamaha rx797 lub 497. Ewentulanie jakieś starsze sprzęty... sansui?

Dziękuję serdecznie za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...