Skocz do zawartości

prośba o radę dot. PC jako źródła do Cambridge Audio Topaz AM10 + QAcoustics 2050i


Recommended Posts

Witam wszystkich,
piszę do Was z prośbą o radę, gdyż będąc zielony w temacie audio spędziłem dużo czasu na szukaniu najlepszej alternatywy dla zintegrowanej karty dźwiękowej -- i przerasta mnie ilość rozwiązań. Jedynie domyślam się, że zintegrowana karta to profanacja, ale nie wiem, czy powinienem wyposażyć się w wewnętrzną kartę dźwiękową PCI czy zewn. kartę USB. Spotkałem się też z konwerterem spdif, ale nie wiem nawet, czy ma to w moim wypadku zastosowanie. Chciałbym na to przeznaczyć ok. 500zł.
Dodam, że mam odpowiednio skonfigurowanego Foobara z WASAPI i pliki FLAC.

Decyzję dot. ampl. i głośników już podjąłem, jak w temacie, są to:
ampl: Cambridge Audio Topaz AM10
głośniki: QAcoustics 2050i

Po krótce: jak należycie wyprowadzić sygnał z PC do ww. sprzętu?

Z góry wielkie dzięki za każdą sugestię.

PS jeśli poza Foobarem, alternatywną integry, wzmakiem, kablami, głośnikami o jakimś istotnym elemencie zapomniałem, to proszę o wytknięcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie.
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jakie potrzebujesz możliwości.
Ja np mam zewnętrzną kartę bo moim źródłem jest laptop, ale gdybym miał do tego celu stacjonarny komp to pewnie bym kupił kartę wewnętrzną bo wypadają lepiej cenowo ... ale laptop i zewnętrzna karta służą mi też do pomiarów, a ze stacjonarnym to już by było trudne np żeby pomierzyć sprzęt w samochodzie icon_razz.gif
Do zewnętrznej karty trzeba doliczyć jeszcze koszt przewodu USB, bo za przyzwoity przewód z miedzi a nie mieći trzeba dać te kilka dyszek icon_wink.gif

Tak więc musisz sam przemyśleć jak używasz sprzęt i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.
Może za rok kupisz laptopa ? Wtedy lepiej zainwestować w kartę na USB itd. ...

PS
ASIO jest lepsze od WASAPI icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Sprawa wygląda dość prosto, bo wszystko ma służyć słuchaniu muzyki w salonie. Celem jest oczywiście wyeliminowanie błędów przy wspomnianym zestawie. Komputer stacjonarny na pewno się też ostanie (na marginesie -- płyta główna to Gigabyte ga-78-lmt-s2, wyjście minijack). Na pewno obadam sprawę przeskoczenia na ASIO. Chciałbym po prostu się upewnić, czy przy dość sporych już kosztach nie kaleczę potencjału sprzętu przez podpinanie go do zintegrowanej karty dźwiękowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolmin zintegrowane karty nie są demonami jakości i jak kupisz lepszą kartę to na pewno różnicę usłyszysz.
Nie znalazłem nigdzie info o układzie, który tam masz ale widzę że jest to realtek, więc tragedii nie ma,
ale z tego co pamiętam to gra on ciepłymi ptysiami i trochę ogranicza scenę.
To że ma s/n 108dB to jeszcze o niczym nie świadczy. Po prostu ciepłe ptysie są oddalone od szumu o 108dB icon_razz.gif

Maciek91x za dużo by pisać, a pewnie skończyło by się i tak na bezcelowej walce na argumenty.
Polecam poczytać na temat cyfrowej transmisji audio i transmisji audio przez protokół USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...