Skocz do zawartości

izolator drgań?


Kryptex

Recommended Posts

Witam,
mam problem, mieszkam w domu jednorodzinnym i zajmuje pokój na pierwszym piętrze. Jestem młody i lubię posłuchać głośniej muzyki. Moi rodzice skarżą się nie tyle na głośność co na wibracje jakie wywołuje moja muzyka. W momencie kiedy głośno słucham, rezonują drzwi do łazienki pod moim pokojem. Czy jest szansa pozbycia się tego efektu przy pomocy takich podkładek: http://allegro.pl/nozki-podkladki-audio-so...5236024290.html umieszczonych pod głośnikami i subwoofer'em? Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie podkładki mogą pomóc, ale nie jest wykluczone, że przyczyna nie tylko tu leży.
Dla sprawdzenia postaraj się zdobyć gdzieś miękką gumę, może grube podkładki filcowe albo korkowe.
Ewentualnie możesz zrobić sandwicha sklejając ze sobą kilka tego typu materiałów i robiąc z nich nóżki.
Chodzi o to, by się przekonać, czy coś to da. Bo jeśli kolumny postawione są bezpośrednio na podłodze, czy meblach, to te mogą rezonować i przenosić drgania np. na te drzwi łazienki.
Jeśli pomoże, to sorbothan jest dobrym materiałem i możesz kupić takie nóżki.

Możliwe jest także to, że drgania w inny sposób się wzbudzają. Choćby od fali dźwiękowej np. z subwoofera.
Nie wiem jaki masz zestaw tych kolumn, ale jeśli to niezbyt drogi sub, może bardziej bumić, niż porządnie grać niskimi tonami.
Może warto pomyśleć o lepszych jakościowo kolumnach, które by mogły pracować bez subwoofera.
W stereo raczej się go nie używa (a jeśli tak, to bardzo dobrych, drogich z rozbudowaną regulacją - przeprowadzić taką regulację też trzeba umieć). Chyba, że zestaw obsługuje także kino domowe?

Swoją drogą może dało by się drzwi od łazienki lepiej umocować, czy dać pod zawiasy jakieś podkładki, może przykręcić do nich jakieś listwy albo dodatkową płytę, by je usztywnić. Ewentualnie przykleić do framugi coś w rodzaju uszczelki z gąbki czy gumy, która wytłumi drgania tych drzwi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci właśnie na razie odradzam kupowanie tych sorbothanowych podkładek i wydawanie sporej w stosunku do sprzętu kasy.
Bo nie wiadomo, czy to pomoże, ale poszukanie jakichś tego typu rzeczy w domu, albo kupienie czegoś taniego, co odizoluje/wytłumi
drgania kolumn. I sprawdzisz, czy choć trochę się poprawiło.
Ale jak chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...