Skocz do zawartości

Wieża do 1000zł


Bastard

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym prosić o poradę w wyborze sprzętu. Chcę przeznaczyć do 1000zł (nie mam za bardzo możliwości dołożyć więcej) na sprzęt audio. Nie mam miejsca na kolumny, więc skompletowanie zestawu typu DVD+wzmacniacz+kolumny odpada niestety, chociaż wydaje, ze mogłoby to być lepsze rozwiązanie od tego na które w końcu pada mój wybór, czyli od wieży.

Mam do nagłośnienia pokój o powierzchni około 13m^2. Słucham metalu (heavy, thrash, progresywnego, trochę black) i trochę rocka progresywnego. Sprzęt ma służyć do odtwarzania CD i w mniejszym stopniu USB. Radia w ogóle nie będę używał, nie będę też używał wieży do telewizora. Nie zależy mi też na różnych dziwnych funkcjach (poza wyłącznikiem czasowym) i equalizerze. Chciałbym osiągnąć możliwie dobrą jak na ten przedział cenowy jakość dźwięku i bas wyraźny, czytelny.

Zastanawiam się nad Denonem M-39 (słyszałem tylko opinię, że odtwarzacz głośno chodzi - czy to prawda? mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto miał do czynienia i obalić/potwierdzić te plotki? bo chciałbym posłuchać czasami czegoś spokojnego do spania) oraz jakąś używaną Yamahą Pianocraft (tylko którą?).

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę dziwnie podchodzisz do sprawy. Ale być może z racji małego doświadczenia w tym temacie.
Przede wszystkim pokazałbyś tu jakiś rysunek pokoju z zaznaczonym umeblowaniem i miejscem gdzie ma stać twój zestaw oraz miejscem gdzie będziesz siedział podczas słuchania. albo jakieś zdjęcia dookólne, taka panorama pokoju.
Bo nie wierzę, że nawet w tak małym pokoju nie znajdzie się rozwiązanie, abyś mógł gdzieś umieścić kolumny. Oczywiście myślę
o podstawkowych, bo podłogowe pewnie z różnych powodów odpadają.
Nie tak dawno jeden z kolegów na forum miał niby patową sytuację z ustawieniem i mu podpowiedziałem rozwiązanie. Ale muszę widzieć ten pokój.
Przecież kolumny od Denona czy Yamahy też musisz gdzieś postawić. Bo chyba nie lewą i prawą zaraz obok elektroniki, jak w jakimś "jamniku"?

Dobrze dobrany zestaw nie potrzebuje takiego psuja dźwięku jakim jest equalizer. On jako dodatkowy element w torze audio wnosi niepotrzebne zniekształcenia i szumy do dźwięku. Jakieś pliki z komputera możesz sobie equalizować (jeśli musisz) na odtwarzaczu
takich plików. Jakiego używasz? Ja mam AIMP3 i jest naprawdę niezły. Koledzy polecą pewnie coś lepszego.

Timer do wyłączania? Zazwyczaj bywa w gadżeciarskich miniwieżach. Choć oczywiście nie tylko, bo dawniej zdarzało się także widzieć go w segmentach do tzw. "dużej wieży". Jeśli musisz mieć odłączone zasilanie, to są specjalne timery włączane do gniazdka sieciowego a do nich dopiero podłączasz sprzęt. Albo bywają również takie listwy takie listwy.

Zestaw stereo, to nie odtwarzacz DVD+wzmacniacz+kolumny, ale odtwarzacz CD/gramofon/DAC/tuner+wzmacniacz+kolumny.

Zdarza się, że odtwarzacz CD w tym modelu Denona pracuje głośno. Oczywiście zależy na jaki egzemplarz trafisz.
Lepsze pod tym względem są Yamaha PianoCraft. A jaki model? Najlepiej taki z modułem CD a nie DVD.
Ale może jednak zastanowisz się nad pełnowymiarowym zestawem. Powinien zagrać lepiej od Yamahy.
Z czasem można wymieniać poszczególne elementy na lepsze.
Kolumny jak pisałem i tak musisz jakieś kupić i gdzieś je sensownie ustawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...