Skocz do zawartości

Głośniki podstawkowe


piter

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu zakładałem temat odnośnie k. domowego. Szukałem kompromis pomiędzy stereo a k. domowe, zdecydowałem się na zakup amplitunera hk avr147 i zestawu głośniczków kefa tzw. "jajka" z subwooferem.
Zestaw w miarę spełniał moje oczekiwania ale zawsze miałem problem ze zbyt delikatnym brzmieniem w stereo, które rzecz jasna odsłuchiwałem w systemie 2.1.
Największy problem to brak średnicy, dźwięk jest zbyt delikatny, można określić charakterystykę brzmienia że gra skrajami pasma - mocny bas i sporo wysokich tonów, co też do końca mi nie odpowiada i nawet ustawiam je poniżej 0.

Teraz co ja bym chciał od Was icon_wink.gif przede wszystkim pomoc w doborze nowych przodów do odsłuchu stereo i wyjaśnienia sprawy z amplitunerem...

Pomieszczenie do odsłuchu to pokój 16m2, otwarty na kuchnię, odległość od głośników 3 - 3,5m..
Głośniki będą stały niestety dość blisko ściany ze względu na brak miejsca oraz na solidnej komodzie, która ciągnie się na 3/4 ściany pokoju.

Muzyka którą słucham to min. Peter Gabriel, Dire Straits, Dave Matthews Band, Pink Floyd, Kate Bush i szeroko pojęta muzyka alternatywna z domieszka rocka, jazzu itd.

Charakterystyka dźwięku jaki bym preferował, to sam do końca nie jestem chyba w stanie określić bo nie znam się na tyle ale tak jak napisałem zależy mi na solidnym dźwięku, dynamicznym z czystą góra ale nie taką żeby po 20 min. odsłuchu mnie uszy bolały, z solidnym chyba bardziej punktowym basem niż rozlazłym oraz gęstym środkiem.
W muzyce lubię bardzo dźwięki perkusji i gitary akustycznej:)
Zastanawiam się także nad tym czy ma to grać dalej z subem ale wolałbym chyba jednak żeby było to klasyczne stereo...

Budżet jaki bym chciał przeznaczyć na te głośniczki to max 2000zł w grę wchodzi także sprzęt używany.
Na razie myślałem o podstawkach typu: Monitor Audio rx2, Acoustic Energy Aelite 2, Elac BS 63.2 i nie wiem może jakiś kef albo Paradigm...

Jeszcze jedna kwestia, najgorsza chyba - wzmacniacz... Czy amplituner który posiadam http://rca.rafko.com/rms_pliki/pdf/owners_...r147english.pdf będzie w stanie napędzić głośniki podstawkowe w stereo? Czy jeżeli tak to szukać tylko głośników 8 ohm?

Przypuszczam, że zostanę mocno skrytykowany za ten pomysł ale ciężko będzie mi zakupić inny wzmacniacz ze względu na brak miejsca i środków.

To chyba na tyle tego przydługawego i trochę chaotycznego tematu, zdaję sobie sprawę, że nikt palcem mi nie wskaże konkretne rozwiązanie ale byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kinówka nie jest demonem mocy, jednak niewielkie podłogówki byłyby wskazane i HK da sobie radę. Kolega ma miniwieżę HK mass 100 i jeżdził z nią po salonach by sprawdzić czy da radę, dała, choć oczywiscie z niewielkimi i odpowiednimi podłogówkami, no i nie do dyskoteki tylko odsłuchu, właśnie w stereo, aby nie trzeba było sztukować brzmienia i zaburzać sceny stereo subem.
Te monitory graja całkiem dobrze, bx2 ma sporo detalu w górze czasem nieco metalicznej i nieco ocieplony bas i średnicę, a elac gra dokładniej, lecz mniej metalicznie, plastyczniej, natomiast ma twardszy bas i nieco chłodniejszą średnicę. MA bx2 mają nieco bardziej uniwerslany dźwiek na zakup w ciemno.
Takie lepsze monitory oczywiście stanowiłyby spory przeskok względem tego co masz jednak, jeśli masz miejsce na podłodze proponuję coś takiego jak niewielkie podłogówki typu Indiana line nota 550, monitor audio mr4, Melodika BL30 to chyba jedne z lepszych propozycji nowych w tym budżecie i niedużych gabarytach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety nie ma miejsca na kolumny podłogowe .
Trochę mnie uspokoiłeś z tym amplitunerem, wiem że to nie to samo co wzmacniacz stereo ale może da radę. Mój kolega z kolei również posiada amplituner HK i spokojnie daje radę z wielkimi monitorami Paradigma. Ma również wzmacniacz Rotela i kiedy go podpina kolumny dostają dodatkowej werwy ale nie jest to jakaś wielka różnica, powiedziałbym kosmetyczna.
Tylko konkretnie czy mam szukać monitorów 8ohm czy mogą być też 6?

Wspomniałeś o bX2, nie wiem czy miałeś je na myśli bo ja pisałem o rx2...
Jeżeli chodzi o elaci czytałem wiele pozytywnych opinii, tylko czy jest tam na tyle basu żeby nagłośnić moje 16m2? A może lepiej wspomóc się w razie czego subem wtedy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie MA Rx2 to raz że wyższy model, a dwa nieco większy. Celowałbym w takie, aby sub był faktycznie zbędny, a z większymi monitorami jak te wymienione, będzie zbędny. Chyba że faktycznie jesteś jakimś wielkim fanem basu. Poczytaj jeszcze może o Dali zensor 3, Canton chrono 503.2, Chario 200/300.
Cytat

Tylko konkretnie czy mam szukać monitorów 8ohm czy mogą być też 6?


Oj żeby jeszcze informacje na tabliczkach kolumn były prawdziwe icon_wink.gif Zresztą większe niebezpieczeństwo takiej problemowej 4ohmowości(?) jest przy dużych kolumnach, niz przy małych. Nie ma chyba kolumn równo 6, czy 8 ohmowych, kolumna ma zmieną impedancję w zalezności od odtwarzanego w danej chwili pasma, są najwyżej te bardziej lub te mniej 6 ohmowe. Lub też bardziej,albo mniej obciążające wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i fatygę, na pewno coś wiem więcej icon_wink.gif

Te kolumny, które wymieniłeś to w większości czytałem o nich tylko teraz które wybrać...
Z pewnością rx2 będą dominować potęgą dźwięku ze względu na gabaryty ale są sporo droższe od wspomnianych i czy warto tyle dopłacać.

Czyli biorę pod uwagę:

Monitor Audio bx2
Monitor Audio rx2
Elac bs 63.2
Chario 200

Czy ktoś coś jeszcze by mógł mi polecić w kwocie do 2tys.? Używki również biorę pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szczególnie używki powinieneś brać pod uwagę o ile jakość dźwięku jest bliska Twojemu sercu.
Ale zaniepokoiły mnie takie sprawy.
Że nie masz miejsca na głośniki podłogowe. To gdzie, w jaki sposób chcesz ustawić monitory? Przecież one najlepiej grają postawione na standach a te muszą stać na podłodze, więc miejsca to zajmuje i tak tyle samo.
Chyba, że masz inny pomysł na ustawienie kolumn?
Najlepiej byłoby, gdybyś wkleił tu jakiś plan pokoju z naniesionymi meblami i miejscami ustawienia kolumn oraz Twoim miejscem odsłuchowym albo zdjęcia z zaznaczeniem tych miejsc.
Bo postawienie kolumn byle jak, byle gdzie znacznie pogorszy ich możliwości brzmieniowe. Napisz co i jak oraz jak daleko będą stały
od ścian bocznych i ściany tylnej.

Druga sprawa to amplituner KD. Nie w tym rzecz, że on napędzi lub nie takie kolumny. Bo jakoś tam napędzi. Ale znów chodzi o jakość.
Wiadomo, że ampli KD są słabe w stereo i często nawet niedrogi wzmacniacz stereo zagra dużo lepiej od takiego urządzenia.
Ciekaw jestem jaki był to model Rotela, ten u Twojego kolegi. Bo nie bardzo mi się chce wierzyć, że różnica była tylko kosmetyczna.
Ale być może tak mogło Ci się wydawać jeśli odsłuch był zbyt pobieżny, krótki, kolumny byle jakie i tak ustawione, na amplitunerze KD podbite jakieś wycinki pasma, może dodane efekty uprzestrzenniające itp.

Budżet 2 kzł. jest na tyle spory, że moim zdaniem można kupić całkiem niezłe kolumny i wzmacniacz stereo. Choć jakby było więcej, to jeszcze lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na pomoc z Twojej strony f1angel, czytam od kilku miesięcy forum i Twoje porady zawsze wydawały mi się bardzo sensowne i logiczne...

Cytat

o ile jakość dźwięku jest bliska Twojemu sercu.



Jak najbardziej, po to zakładam wątek, słucham muzyki niemal codziennie i jestem bardzo wyczulony na te sprawy.

Cytat

Że nie masz miejsca na głośniki podłogowe. To gdzie, w jaki sposób chcesz ustawić monitory? Przecież one najlepiej grają postawione na standach a te muszą stać na podłodze, więc miejsca to zajmuje i tak tyle samo.
Chyba, że masz inny pomysł na ustawienie kolumn?



Nie wiem czy czytałeś mój 1 post, tam napisałem wyraźnie że głośniki będą stać na solidnej ciężkiej komodzie, która ciągnie się na 3/4 długości pokoju ale proszę tu tak na szybko podgląd (w lewym rogu stoi dodatkowo szafa, zapomniałem napisać)



Cytat

Napisz co i jak oraz jak daleko będą stały
od ścian bocznych i ściany tylnej.



OD ścian bocznych po 70 cm, od tylnej 40 - 50cm.

Cytat

Ale być może tak mogło Ci się wydawać jeśli odsłuch był zbyt pobieżny, krótki, kolumny byle jakie i tak ustawione, na amplitunerze KD podbite jakieś wycinki pasma, może dodane efekty uprzestrzenniające itp.



Istotnie był za krótki i pewnie nie jest to w ogóle miarodajne ale co do efektów to nic nie było podbite.

Cytat

Budżet 2 kzł. jest na tyle spory, że moim zdaniem można kupić całkiem niezłe kolumny i wzmacniacz stereo.



Nie chciałem kupować kolejnego kloca, bo nie mam na to zbyt dużo miejsca, nie wspominając o żonie...
Zdaję sobie sprawę, że mam beznadziejnie usytuowany pokój do odsłuchu, za bliskie odległości od ścian, brak miejsca na standy itd ale nie jestem w stanie przemeblować pokoju, dlatego proszę przynajmniej o pomoc w doborze głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jesteś trochę "uprzedzająco uparty". A może jednak trzeba się trochę otworzyć na pewne pomysły?
Chodzi mi o to, że może jednak da się postawić kolumny tak jak ja to zaznaczyłem na rysunku (czarne prostokąty)?
Naprawdę będzie to niemożliwe, będzie przeszkadzało w czymś?
Druga sprawa, to nie kupuj kolejnego kloca, ale sprzedaj swój stary kloc i te jajka KEFa a uzyskane pieniądze przeznacz na lepsze kolumny i wzmacniacz stereo z prawdziwego zdarzenia.
Czy widzisz lepszą drogę do wyższej jakości dźwięku? Nawet najlepsze kolumny z byle amplitunerem KD zagrają Ci tylko na pół gwizdka.
I znów będziesz narzekał, że średnica słaba, że to albo tamto nie takie. Bo lepsze kolumny owszem zagrają lepiej, ale też bardziej
rozdzielczo i pokażą więcej. Czyli również wady tego amplitunera.
Z żoną można się jakoś dogadać. Nawet na zasadzie coś za coś. Myślę, że i ona ma swoje słabości, wykorzystaj to icon_biggrin.gif
Co Ty na to? Oczywiście Ty decydujesz. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem uparty a to jest tylko rzeczywistość icon_wink.gif

Po 1 Nie mogę przesunąć głośniki na wskazane miejsce gdyż nie wysunę szuflad z komody icon_biggrin.gif poza tym mam krótki pokoik miejsca mega mało, jakby miał z 5m to była by inna rozmowa
po 2 Nie sprzedam jajka i amplituner ponieważ często oglądam filmy przez kino domowe, zresztą również cenię sobie świetny dźwięk w filmach polecam! Sprzedam jedynie 2 jajka przednie (swoje zostawięicon_smile.gif)
po 3 Ze wszystkim się zgadzam z Tobą, właśnie wykorzystuje słabość żony i wynegocjowałem głośniki, a to że będę narzekał to zdaje sobie sprawę zawsze będzie coś do poprawienia, ja potrafię godzinami ustawiać obraz w tv, to samo dźwięk itd. już mam takie skrzywienie...

Zróbmy tak, kupię bdb głośniczki zobaczę jak to gra, później podepnę kolegi rotela i jeżeli zobaczę wyraźnie różnicę w brzmieniu to kolejnym musowym zakupem będzie wzmacniacz stereo - obiecuje icon_wink.gif

Zatem może bezpiecznie by było jakbym przeznaczył ok 1500 zł na podstawki? aha zapomniałem dodać, że dobrze by było żeby wygląd głośników nie był mocno vintage icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz mi co polecać świetnego dźwięku z dość marnego (bez urazy) zestawu KD, bo słyszałem dużo lepsze i nie zrobiło to na mnie wrażenia. Dotychczas mam wyłącznie zestaw stereo, na którym można posłuchać i ścieżek z filmów. Tak robi również wielu osłuchanych ludzi, mających miejsce oraz możliwości by kupić świetny zestaw KD. A jednak tego nie robią.
Ścieżek filmowych można posłuchać również w stereo a efekty surround nie są niezbędne.
Na tej podstawie namawiam jednak na sprzedaż amplitunera i KEFów.

Jeśli chodzi o kolumny, to znalazłem Ci takie:
http://allegro.pl/bw-cdm-1-podstawki-i5237306137.html
Niskie tony bardzo dobre, średnica pełna, nasycona, wysokie delikatne, na pewno nie będą drażniły uszu. A przedni otwór b-r pozwoli na bliższe ustawienie wobec tylnej ściany. Standy mogą być przydatne w nowym pomieszczeniu, lub podczas poważniejszych odsłuchów,
wystawione przed komodę.

Elac 205 JET to świetne kolumny, a wysokie tony na pewno lepsze niż z powyższych B&W, lepsze też niż z Elac BS 63.2, ponieważ
jest tam super przetwornik JET.

Są też świetne monitory (jednak vintage) http://allegro.pl/rogers-ls66-standy-rogoz...5232539069.html
Ale naprawdę warte uwagi. Kwintesencja płynności, muzyki. Zwróć jednak uwagę na gabaryty, czy Ci będą pasować.

Nie mogę również nie wspomnieć o znakomitych kolumnach Audiowave 171SE
http://allegro.pl/kolumny-audiowave-171se-...5226554083.html
Aukcja się kończy i jeśli nikt nie kupi można będzie negocjować cenę ze sprzedającym. Tu szczególnie jednak polecam
lepszy napęd. Choć moim zdaniem wszystkie powyższe kolumny, które zaproponowałem go potrzebują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mogę również nie wspomnieć o znakomitych kolumnach Audiowave 171SE
http://allegro.pl/kolumny-audiowave-171se-...5226554083.html
Aukcja się kończy i jeśli nikt nie kupi można będzie negocjować cenę ze sprzedającym. Tu szczególnie jednak polecam
lepszy napęd. Choć moim zdaniem wszystkie powyższe kolumny, które zaproponowałem go potrzebują.



Tak się składa, że znam sprzedającego i nie raz słuchałem tych kolumn. Z czystym sumieniem mogę je polecić szczególnie do muzyki jaką preferujesz icon_wink.gif Z dobrym wzmacniaczem grają naprawdę cudownie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel bardzo mi się podobają te głośniczki które podałeś, faktycznie Rogersy są zbyt wielkie.

Nie wykluczam żadnej z tych kolumn (prócz Rogersów), muszę się jeszcze dobrze zastanowić.

Zastanawiam się jeszcze czy nie iść na odsłuch i posłuchać jak grają np. nowsze i tańsze elaci bs63.2 no i monitor audio rx2 - chyba że te używki je miażdżą?icon_smile.gif

Gyver wezmę je pod uwagę ale jak piszesz z dobrym wzmacniaczem a ja takowego jak na razie nie posiadam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Wejdź w panel kontrolny i to uzupełnij.
Odsłuch jest zawsze pożądany. Może któreś z tych kolumn sprzedaje ktoś mieszkający w miarę blisko Ciebie. Mógłbyś pojechać i posłuchać. Moim zdaniem te używane kolumny są lepsze. Nawet ELAC 205 JET jak pisałem, to inna liga.
Ale jak chcesz, te które wymieniłeś też nie są złe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wybrać na odsłuch, te elaci o których wspomniałeś z JET jakoś najbardziej chyba by mi pasowały ze względu na ten przetwornik właśnie aczkolwiek boje się tych 4 ohm, no i nie wiem jak tam dół się zachowuje, mało jest informacji w sieci o nich.

O ma rx2 naczytałem się bardzo dużo i same pochlebne opinie, a o elac bs 63.2 wyczytałem, że niby słabe niskie tony. Jakimś mega fanem basu nie jestem i nie chciałbym żeby mi zasłaniał całe pasmo ale jego braku również nie zniosęicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Piter, jeśli chodzi o kolumny B&W, to sprawa wygląda tak:
http://allegro.pl/super-monitory-bw-cdm-1-...5247583019.html tych kolumn nie kupuj, ponieważ kopułka wysokotonowa jest rozwalona.
To dyskwalifikacja.
http://allegro.pl/kolumny-bw-cdm-1nt-cherr...5256278700.html
Te CDM-1 NT są teoretycznie lepsze. Różne są opinie. NT, znaczy, że wysokotonowe są rodem z Nautilusa, stąd skrót NT.
Oczywiście gdybyś pogrzebał na Ebayu, mógłbyś kupić za podobne, no może trochę większe pieniądze dawne 805 (te prostokątne z kopułką wysokotonową na szczycie obudowy).

Pamiętaj jednak, że te kolumny to inwestycja na przyszłość. Dopiero jeśli kupisz im kiedyś dobrej klasy wzmacniacz i zaopatrzysz w
zacne źródło i dobrej jakości okablowanie (on akustyce tylko wspomnę), to pokażą ile jeszcze możesz usłyszeć na zdawało by się ogranych już płytach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

W tych CDM-1 NT odrzuca mnie stan okleiny, musiałbym doprowadzić je do porządku.
Zapytałem właściciela o charakterystykę basu i stwierdził, że jest ostry, krótki... nie wiem co miał na myśli, może o to że jest punktowy i szybki, dobrze kontrolowany, mam nadzieję że wystarczy niskich tonów w 16 metrach.

Znalazłem na ebay jeszcze ciekawe http://www.ebay.pl/itm/B-W-Bowers-Wilkins-...=item234f13ceee

O 805 też myślałem ponoć wyższa liga, tylko trochę droższe niestety. Dla mnie i tak przypuszczam przesiadka na inne kolumny będzie szokiem (mam nadzieję).

Co do wzmacniacza zgadzam się i biorę pod uwagę rozbudowę, bo pewnie wciągnie mnie to bez reszty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka prosta.
Kolejne wersje CDM1 grają różnie.
CDM1 ma wzmocnione niskie tony i trochę wycofaną, przyciemnioną górę.
CDM1SE ma inny lub podobny głośnik nisko-średniotonowy, ale z dodanym korektorem fazy. Niskie tony są szczuplejsze, szybsze.
Właśnie bardziej punktowe, mniejsze.
CDM1NT ma inny głośnik wysokotonowy, rodem z serii Nautilus, stąd skrót NT. Wysokie są dźwięczne, rozdzielcze, subiektywnie kolumny grają najjaśniej,

Co do forniru CDM1NT, to przesadzasz. Jest moim zdaniem w bardzo dobrym stanie. tylko sprzedający miał cały czas założoną maskownicę i pod nią okleina nie wypłowiała. Pewnie jakbyś nie zakładał maskownicy (co polecam do poważnego słuchania), to
z czasem różnice w odcieniu się wyrównają.

Czy krótsze niskie dadzą radę w Twoim pokoju? To zależy jakie masz oczekiwania? Myślę, że w 16 metrach spokojnie. bardziej chodzi
tu o Twoje upodobania względem niskich tonów. Jeśli wolisz większe, miększe, bardziej napompowane, mogą Ci nie odpowiadać.
Amplituner nie będzie ich zresztą dobrze trzymał "za mordę", więc się powinny trochę poluzować, zmiękczyć.
A wzmacniacz musiałbyś dobrać odpowiedni, z niewyeksponowaną górą i dużymi, mocnymi, okrągłymi niskimi. Np. Advance Acoustic MAP-105

No chyba, że jednak nadal szukasz innych kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczyłeś mi wszystko aż nadto, tylko że teraz już mam mętlik w głowie, byłem zdecydowany na zakup tych nt ale chyba za dużo czytam fora (też te zagraniczne) i tam co 2 osoba twierdzi, że jednak basu brakuje...

Co do oczekiwań od basów, to lubię głęboki mięsisty ale nie może być też buczący tak jak mam to teraz w subie.

Wg tej recenzji http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/bwcdm1.php kolumny grają mocnym basem i średnicą z wycofaną górą - i takie brzmienie by mi odpowiadało, chodź za bardzo wycofana góra też nie jest wskazana wiadomo icon_wink.gif
Jakby nt tak brzmiały i do tego góra tak jak napisałeś bardziej rozdzielcza, to było by dla mnie idealnie. Czy to możliwe żeby były tak mocno wyszczuplone na basie w stosunku do zwykłej wersji? Bo jeżeli tak to chyba lepiej rozglądnąć się za pierwszą wersją.

Jak to jest jeszcze w tych specyfikacjach, bo jest napisane, że schodzą tylko do 60hz a w recenzji można znaleźć taki opis:

"Pasmo przenoszenia podawane przez firmę "- 6 dB" pokrywa zakres 46-25k Hz. W polu swobodnym, pasmo 64-20k Hz leży w zakresie "+/- 2dB".

Nie wiem co mam zrobić, najgorsze jest jak się chcę kupić bez odsłuchu...

Słyszał jeszcze ktoś może tych wersji B&W?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne będzie pasmo przenoszenia dla -6dB (szersze), niż dla spadku -3dB czy -2dB (węższe).
Stąd dla -6dB pasmo zaczyna się od 46Hz, a dla -2dB dopiero od 64Hz.

Poza tym - prawidłowy odsłuch masz wtedy, gdy słuchasz mniej więcej w osi głośnika wysokotonowego (tzw. w jego stożku, kąt w zależności od głośników to okolice 15stopni). Jeżeli wychodzisz poza ten stożek, to będziesz miał gorszy odsłuch (słabsze będą głównie wysokie i średnie tony).

Cytat

Nie wiem co mam zrobić, najgorsze jest jak się chcę kupić bez odsłuchu...

To spytaj się o możliwość ewentualnego zwrotu po kilku dniach (ponosisz wtedy koszt wysyłki w obie strony - a jeżeli kupujesz przez allegro to jeszcze zwrot prowizji sprzedającemu).
A najlepiej znaleźć coś w okolicy i pojechać ze swoim sprzętem (albo ściągnąć sprzedającego do siebie i ew. zwrócić mu koszty paliwa).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rady dał Ci RoRo. Możesz tak zrobić jak napisał. Warto się nad tym zastanowić.
Myślę, że jeśli chciałbyś koniecznie B&W, to pierwsza wersja CDM1 najbardziej by Ci odpowiadała z tego co piszesz.
Wysokie mógłbyś pobudzić trochę srebrnym lub srebrzonym okablowaniem podłączonym do sekcji wysokotonowej.
Ale może pomyślisz o innych kolumnach. Gdyby Ci się udało kupić w dobrej cenie jakieś Castle, Spendor, Sonus Faber, Chario, Opera,
Xavian, Totem, to mogłoby być nawet lepiej niż z B&W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...