Skocz do zawartości

Głośniki do NAD 310


Przemek J

Recommended Posts

Mały update:

Dragonfly RED jako źródło zdecydowanie poprawia kwestie podbitych basów w opisywanym zestawie (nad 310 + elac)
Pzzyjemniej oddaje też wysokie tonów (mniej sybilantów, ale bez utraty szczegółów) Przy kawałkach Jazz-owych talerze i wszelkie "dzwoniące" instrumenty itp nie wychodzą przed szereg. Lekkie wycofanie wysokich dźwięków akurat może być minusem dla niektórych, ale dla mnie brzmi to całkiem ok. 

Red zdaje się też oddawać znacznie bardziej naturalnie i troche cieplej wokale, które teraz słychać zdecydowanie bliżej słuchacza niż przy dacmagic xs. 

W połączeniu z lekką poprawą akustyki pokoju polegającą na zamieszczeniu na ścianach kilku obrazów (z 3-5cm pianką za nimi) oraz strategicznie ustawionych sześciennych półek (tzw Qube, wypełnione książkami w różnym stopniu) oraz wstawieniu sofy (180cm)  brzmi to znacznie lepiej niż na początku. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

chyba ostatni już update ze źródłem w postaci ODAC+o2: praktycznie nie słyszę różnicy vs Dragonfly Red po dopasowaniu poziomów głośności.

Co ciekawe, w słuchawkach (akg 550 i senn. HD 380) róznice między tymi dacami słyszę, a przynajmniej tak mi się wydaje, więc prawdopodobnie wady wzmacniacza zacierają różnice między źródłami. To z kolei może być wskazówką odnośnie poziomu, do jakiego warto inwestować w źródło do tego wzmacniacza. Zakładam tu oczywiście, że wydawanie więcej niż 1000 pln na źródło do tego zestawu trochę mija się z celem. Ewentualne zmiany na lepsze w charakterze dźwięku zestawu wydają się więc leżeć już tylko po stronie ustawienia głośników i akustyki pokoju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...