Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego zestawu


alix

Recommended Posts

Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu mam możliwośc (w końcu!) zakupienia swojego pierwszego "konkretniejszego" zestawu. Dlatego trafiłem na to forum, gdzie znalazłem wiele ciekawych i istotnych informacji. Po lekturze wielu wątków jednego jestem pewien - ma to być zestaw stereo a nie KD, ponieważ ma on służyć prawie wyłącznie do słuchania muzyki. Telewizora nie posiadam, filmy z laptopa jak najbardziej mi wystarczą, kolejny argument za zestawem stereo icon_smile.gif

Postaram się jak najkrócej i konkretniej napisać oczekiwania.
- Jestem nastawiony na 2 kolumny + wzmacniacz
- Budżet...powiedzmy 1500 zł, jestem nastawiony na sprzęt używany
- Zależy mi aby muzyka mogła lecieć z laptopa czy też z USB, w drugiej kolejności CD (mniej więcej 70% mp3 i flac, 30% cd)
- W niedalekiej przyszłosci chciałbym dołączyć do zestawu gramofon
- Najwięcej słucham muzyki z gatunku trance, house, techno, później muzyka filmowa, klasyczna, pop, sporadycznie rock i jazz. (może jest tutaj jakiś fan klimatów trance'owych z takowym zestawem i mógłby coś podpowiedzieć icon_smile.gif ? )
- Nie słucham w ogóle muzyki typu metal, heavy metal, hip hop, rap.
- Metraż.....15m2 w kwadrat.
- Jakby w przyszłości doszedł TV, suoer by było jakby sprzet troszkę "pomógł" w dźwięku dochodzącym z TV icon_smile.gif

Posiadam także głośniki (małe monitorki) Reloop adm-5, jako laik zastanawiam się czy nie wystarczą na początkowe wykorzystanie do dobrego wzmacniacza, a kolumny z czasem posiadania większego budżetu...

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Swojego czasu rowniez duzo sluchalem trance i dobrych klimatow wiec lekko wiem czego poszukujesz. Do dzis mam full tej muzy na dyskach i czasami wracam myslami do tamtych czasow ( sunrice festival itd ) icon_smile.gif
Pamietam ze swietnie spisywaly sie kolumny Quadral Shogun Phonologue Gold. Dwa otwory bass-reflex ( jeden z przodu drugi z tylu ) pompowal niskie tony jak smok. Glosnik wstegowy wysokotonowy doprowadzal vocal do szczytu w tamtych czasach. Jak je kupowalem w salonie w Niemczech ( jeszcze za marki ) sprzedawca jak sie dowiedzial jakiej muzy slucham od razu mi je polecil i sie nie zawiodlem. POLECAM...!!!
Pojawily sie niedawno na allegro ale koles oszala z cena. Mozna trafic w bardzo dobrej cenie.
Co do wzmacniacz to gralem na troche drozszym niz przewiduje Twoj budzet wiec polece Ci mocnego Denona. Powinien spokojnie napedzic Quadrale i jeszcze miec zapas mocy.

http://allegro.pl/listing/listing.php?desc...ack=description

Co do muzy z laptopa to radzilbym zaopatrzyc sie w DAC-a ale pomalu. Najpierw kolumny i wzmak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź arti!

Co do kolumn, zaraz zacznę szperać za nimi, super że znalazł się ktoś kto wie czego mniej więcej szukam icon_smile.gif świetnie byłoby gdzieś ich posłuchać na żywo... nadal jestem otwarty na inne propozycje, chciałbym porównac jak najwięcej zanim się zdecyduje, nie pali mi się a to nie ma być sprzęt na chwilową zajawkę.... icon_smile.gif

Co do DAC-a... spotkałem się z tą nazwą, ale nie zgłębiłem tematu, potrzebowałbym łopatologicznego wytłumaczenia.

No i jeszcze jedna ważna rzecz o której kompletnie zapomniałem... do tego chyba byłaby potrzebna jakas mikrowieża, z cd, tunerem, może usb? Bo własnie uświadomiłem sobie że tak na dobrą sprawę nie mam na czym posłuchać radia czy cd, aby możliwe było to podłączenie do wzmacniacza.

Z tego co widze podany rpzez ciebie wzmacniacz, ma możliwośc bezpośredniego podpięcia gramofonu bez użycia wzmacniacza, czy sie mylę? (moja widza jest bardzo nikła ciągle w tym zakresie) icon_smile.gif

Powiem tak, budżet jest lekko do nadszaprnięcia, ale na pewno nie znacznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC inaczej przetwornik cyfrowo-analogowy przetwarza sygnal cyfrowy na sygnal analogowy. W necie mnostwo info na ten temat wiec pozwoll ze nie bede sie rozpisywal co i jak... icon_smile.gif
Racze za kupowanie microwiezy bym sie nie bral bo nie bedzie Ci do niczego potrzebna. Jak kupisz sobie wzmacniacz to wtedy dokupimy odtwarzacz cd i bedzie ok. Jezeli bedziesz chcial posluchac radia wtedy cos wymyslimy.
Pod Denona bedziesz mogl w przyszlosci bezposrednio podlaczyc gramofon i omina Cie koszta z kupowaniem zewnetrznego przedwzmacniacza gramofonowego.
Masz tu jeszcze pare propozycji kolumn

http://allegro.pl/kolumny-heco-odeon-400-a...5216211817.html
http://allegro.pl/quadral-qlx-205-potezny-...5232541499.html
http://allegro.pl/kolumny-jbl-lx-800-mkll-...5239687902.html

Napisz jeszcze tylko pare informacji co chodzi o pokoj. Gdzie bedzie stal sprzet ( dluzsza czy krotsza sciana ) jak jest umeblowany, co z akustyka. Najlepiej jakbys wstawil jakies podgladowe zdjecie z rozmieszczeniem wszystkiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... do tego chyba byłaby potrzebna jakas mikrowieża, z cd, tunerem, może usb? Bo własnie uświadomiłem sobie że tak na dobrą sprawę nie mam na czym posłuchać radia czy cd, aby możliwe było to podłączenie do wzmacniacza.
Z tego co widze podany rpzez ciebie wzmacniacz, ma możliwośc bezpośredniego podpięcia gramofonu bez użycia wzmacniacza, czy sie mylę? (moja widza jest bardzo nikła ciągle w tym zakresie) icon_smile.gif



Kupowanie do mocnego dobrego wzmacniacza zkolumnami, mikro-wieży to nieco kontrowersyjny pomysł. Śmiesznie by to wyglądało. Swoją drogą jak za ok. 300zł uda Ci się kupić takową z CD, USB i radiem i najważniejsze z wyjściem OUT ( by wypuścić sygnał audio na normalny wzmacniacz ) może ma to sens?
Z drugiej strony jak ciągnie Cię do takich maluszków z dodatkami to można kupić dobrą mini wieżę za ok 1-1,5 tys bez kolumn( firmowe grają zwykle bardzo kiepsko) i dokupić markowe kolumny, taki zestaw zagra na dzień dobry dwie klasy lepiej niz gotowy zestaw ze sklepowej półki.
Proponowałbym jednak bardziej kupno odtwarzacza Cd, a jak masz kolekcję mp3 to taniego dvd z usb, a tuner też można kupic tez za 100zł. Z drugiej strony jak odtwarzasz swoje kolekcje mp3 to wygodniej je odtworzyć z małego odtwarzacza mp3, telefonu, bo przynajmniej masz podgląd nazw plików, a dvd nie ( chyba że podepniesz pod tv).
Skoro jednak piszesz że muzyka leci w większosci z laptopa ( bo tam masz pliki) to wystarczy kabel minijack-2rca do wzmacniacza i nie masz kosztów z jakąś mini wieżą, a do oryginalnych płyt kup sobie za sto pare zł odtwarzacz Cd technicsa slpg 390,490,590 itd. W późniejszym czasie kupisz sobie wspomniany DAC, aby ominąć słabe obwody audio w laptopie i wypuścić "czysty" sygnał audio po usb do dac.
Aby podpiąć gramofon do wzmacniacza musi on mieć wejście Phono.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ arti
Co do wzmacniacza bardzo mi się podoba ta opcja, wygląda solidnie, cieszy mozliwośc podpięcia gramofonu bezpośrednio. Pytanie, czy nie rozważyć może modelu 1060, czy pozostać przy 860? Jaka cena za niego jest "akceptowalna"?

Dzięki za dodatkowe propozycje kolumn, rozumiem że dobrze uzupełniały by się z Denonem tak na początek przygody?

Co do pomieszczenia, nie ukrywam że zakup tego sprzetu jest trochę przyszłościowy. Mozliwe że w ciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzka... Póki co sprzet stałby w pokoju 15 m2, prawie idealnie kwadratowym, na ścianie przeciwległej do okna. W pokoju 2 szafy, mała biblioteczka, 2 małe biurka, 2 małe tapczaniki.

@jacek75

Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Nie jest to tak, że ciągnie mnie do mini czy mikro, kompaktowych rozwiązań 3w1, ale na ten moment nie mam wogóle źródła niestety icon_smile.gif
Cytat

"Skoro jednak piszesz że muzyka leci w większosci z laptopa ( bo tam masz pliki) to wystarczy kabel minijack-2rca do wzmacniacza i nie masz kosztów z jakąś mini wieżą, a do oryginalnych płyt kup sobie za sto pare zł odtwarzacz Cd technicsa slpg 390,490,590 itd. W późniejszym czasie kupisz sobie wspomniany DAC, aby ominąć słabe obwody audio w laptopie i wypuścić "czysty" sygnał audio po usb do dac."


To rozwiązanie brzmi bardzo fajnie. Czy dobrze zrozumiałem.... kabel minijack-2rca bezpośrednio z laptopa do wzmacniacza (którew wjeście?) i leci wszystko na kolumny? A DAC potem żeby zadbać o jakość tego podłączenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To rozwiązanie brzmi bardzo fajnie. Czy dobrze zrozumiałem.... kabel minijack-2rca bezpośrednio z laptopa do wzmacniacza (którew wjeście?) i leci wszystko na kolumny? A DAC potem żeby zadbać o jakość tego podłączenia?

Kabelek (czyli 2 wtyki cinch) podpinasz pod dowolne wejście wzmacniacza (CD, TUNER, AUX, TAPE...) - za wyjątkiem wejścia PHONO.

Wejście PHONO jest dedykowane tylko i wyłącznie do podłączania gramofonu.
Natomiast pozostałe wejścia są traktowane jako uniwersalne i o takich samych parametrach (co najwyżej w niektórych wzmacniaczach wejścia CD są pozłacane, a inne nie).

Kolejna rzecz- jeśli nie masz normalnego wyjścia z komputera a tylko masz wyjście o regulowanym poziomie sygnału (słuchawkowe), to nie należy dawać maksymalnej głośności.

No i jak podłączasz kable, to najlepiej by wzmacniacz był wyłączony (to tak dla bezpieczeństwa, bo np. zdarzają się zetknięcia kabli głośnikowych przy podłączaniu i może polecieć końcówka mocy)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...