Skocz do zawartości

Podstawki do kolumn


polik1

Recommended Posts

Witam icon_wink.gif

Chciałbym dowiedzieć się, czy podstawki będą odpowiednie do kolumn Edifier R2600 2.0 (kolumny ważą ok. 5,8 i 8,6 kg, podstawka po dociążeniu piaskiem ok 6 kg). Kolumny kosztowały ok. 500 zł w momencie zakupu, więc nie chciałbym wydawać drugie tyle na podstawki, to chyba nie ma za dużo sensu. Robię małe przemeblowanie w pokoju i w końcu chciałbym je ustawić porządnie, ale do tego potrzebuję czegoś do ustawienia głośników. Nie musi to wyglądać i powinno być jak najtańsze, o wysokości 90 cm.

Chciałbym dowiedzieć się, czy wspomniane przeze mnie podstawki nie będą za lekkie i czy "dadzą radę".

Alternatywa to robienie podstawek samemu, np. wg. tego pomysłu (choć efekt pewnie będzie daleki od ideału i nie chodzi mi o wygląd, bardziej o wykonanie).

Uprzejmie dziękuję za wszelką pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Skoro już masz te kolumny, to podstawek do nich nie ma sensu kupować nie wiadomo jak drogich, tak więc do Twoich kolumn wystarczą. Oczywiście można kupić lepsze, solidne, metalowe, które po zasypaniu piaskiem osiągają dużo większą wagę niż ta o której piszesz. Jednak jak pisałem wcześniej, do takich kolumn, to przesada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier r2600 to kolumny komputerowe ktore z powodzeniem mozesz postawic na stploku i spelnia swoja role. Jezeli jednak bedziesz chcial je postawic na stendach to raczej nie na tych co proponujesz. Te sa wedlug mnie jakims nieporozumieniem. Stendy powinny byc o odpowiednim ciezarze czyli wypelnione np. Piaskiem kwarcowym co skutkuje brakiem przenoszenia drgan z podlogi a co za tym idzie lepsze brzmienie. Dobrze byloby jakby staly jeszcze na kolcach aby styk z podlozem byl jak najmniejszy.
Koszt takich stendow jest rozny w zaleznosci od ich klasy. Musisz przemyslec czy jednak w Twoim przypadku nie lepiej bedzie jak kolumny beda staly na stoliku obok monitora. Chyba ze podpiete sa pod wzmacniacz stereo plus odtwarzacz cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti masz dużo racji i zgadzam się z Tobą. Faktycznie lepiej będzie je postawić na biurku, przynajmniej będzie stabilnie. Na tamtych podstawkach też mogą stać, pod warunkiem, że nikt nie będzie ich potrącał. Inaczej wywrotka gwarantowana.
Solidne standy można już tanio zamówić na wymiar z kolorem i rodzajem na Allegro. Jednak cena z wysyłką będzie zbliżona do ceny Twoich kolumn, a w tym przypadku moim zdaniem to nie ma sensu. Gdybyś kupił używane kolumny za 500-600 zł, to jeszcze można by zainwestować w solidne standy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Edifier r2600 to kolumny komputerowe ktore z powodzeniem mozesz postawic na stploku i spelnia swoja role. Jezeli jednak bedziesz chcial je postawic na stendach to raczej nie na tych co proponujesz. Te sa wedlug mnie jakims nieporozumieniem. Stendy powinny byc o odpowiednim ciezarze czyli wypelnione np. Piaskiem kwarcowym co skutkuje brakiem przenoszenia drgan z podlogi a co za tym idzie lepsze brzmienie. Dobrze byloby jakby staly jeszcze na kolcach aby styk z podlozem byl jak najmniejszy.
Koszt takich stendow jest rozny w zaleznosci od ich klasy. Musisz przemyslec czy jednak w Twoim przypadku nie lepiej bedzie jak kolumny beda staly na stoliku obok monitora. Chyba ze podpiete sa pod wzmacniacz stereo plus odtwarzacz cd.



No cóż, ~400 zł na lepsze podstawki to trochę za dużo dla mnie. Jeszcze jedno wyjście to podstawki na biurko, ok.20 cm wysokości, ale biurko mam naprawdę nieduże - 115x55cm. Więc pewnie te małe podstawki tylko w części będą stać na biurku - część będzie niepodparta i wszystko może drżeć (tak przypuszczam).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzilbym kupowac jakis dziwnych podstawek na biurko gdzie i tak nie beda spelnialy nawet w najmniejszym stopniu swojego zadania gdyz jak piszesz czesc bedzie nie podparta. Grozi to przypadkowym wywroceniem kolumn. Zostaw je na biurku i ewentualnie zaopatrz sie w kolce i podklej na tasme dwustronna po kolumny aby odizolowac je od blatu stolika. Pod kolce podluz podkladki ( mozna kupic w komplecie z kolcami ) aby nie zniszczyc biurka. Moim zdaniem to rozwiazanie bedzie lepsze niz zwykle stendy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiepski pomysł. Można podłożyć podstawki z pianki, ale martwi mnie to, że nie będą stały całością podstawy na biurku. Ryzykowne.
A żeby postawić całe, biurko za małe. Rozumiem teraz dlaczego myślisz o podstawkach/standach.



Więc żaden z tych pomysłów się nie sprawdzi za dobrze?

Do tej pory głośniki stały u mnie na biurku maksymalnie z tyłu i z boku, tak że w całości stały na blacie. Biurko stoi tuż przed oknem.

Plan miałem taki, żeby umieścić je na podstawkach 90 cm, pół metra od ściany (bez okna) i ok 1,5 m od siebie, a przed tym ustawić biurko. Ale chyba nie ma tu dobrego rozwiązania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kolce mają zalety w określonych sytuacjach i długo możnaby o tym pisać, ale znów nie wszyscy producenci kolumn je aplikują, jak już częściej do podłogówek. W przypadku monitorów, takiego typu, biurka, czy komody z cienkim blatem( rezonanse) można tez poeksperymentować z gumowo silikonowymi koreczkami. Różnej wielkości ( np. połówka groszka), najczęściej są samoprzylepne. Ma to taką zaletę że długopisy i inne rzeczy, łącznie z blatem, czy szufladami nie drżą i nie skaczą na biurku jak włączysz kolumny, a z pewnoscią nieco mniej.
PS. Swoją drogą skoro jeden Edifier ma zamontowany wzmacniacz i zasilacz, to drugi jest chyba sporo lżejszy, może warto go dociążyć wklejając wewnątrz jakiś kawał metalu icon_wink.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale chyba nie ma tu dobrego rozwiązania.



Jest ! I to bardzo proste i tanie, wymaga tylko trochę wkładu inwencji własnej.

Teraz nie mogę znaleźć, ale kiedyś widziałem zdjęcie standów z podobnych pustaków :
https://www.google.pl/search?q=podstawki+po...aki%3B800%3B533

Stand był zbudowany z dwóch zespolonych pustaków pomalowanych czarną matową farbą. Na górze był blat, na którym stał monitor. Wyglądało to na prawdę bardzo stylowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj grubo umeblowany icon_smile.gif ale jakby zrobic mala redukcje meblowa moglibysmy cos pokombinowac. Mam na mysli pozbycie sie tego wielkiego jasnego fotela ( chyba ze masz do niego sentyment ) i nieduze przesuniecie klatki ze zwierzakiem w strone drzwi wejsciowych. Wtedy zrobi sie wiecej miejsca na to aby kolumny postawic na stendach po obu stronach biurka. Im wieksza bedzie odleglosc miedzy nimi tym lepiej. Jakby uzbierac 2 lub 2,5 metra byloby super. Zobaczysz jak od razu poszerzy sie scena stereo w Twoim pokoju. Jak sam widzisz kolumny stoja na biurku a za nim wielkie okno co jest katastrofa dla brzmienia. Kazda plaska plaszczyzna strasznie degraduje brzmienie glosnikow. A te cieniutkie firanki na nic sie nie zdadza. Pozniej w miare mozliwisci odsunalbym kolumny od tylnej sciany. 30 lub wiecej centymetrow rowniez bedzie ok. Poprawi sie wtedy brzmienie niskich tonow a to juz bedzie odczuwalne. Dla lepszej stereofoni skierowalbym je lekko do siebie.
Co Ty na to? Mysle ze to bylby dobry pomysl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pokoj grubo umeblowany icon_smile.gif ale jakby zrobic mala redukcje meblowa moglibysmy cos pokombinowac. Mam na mysli pozbycie sie tego wielkiego jasnego fotela ( chyba ze masz do niego sentyment ) i nieduze przesuniecie klatki ze zwierzakiem w strone drzwi wejsciowych. Wtedy zrobi sie wiecej miejsca na to aby kolumny postawic na stendach po obu stronach biurka. Im wieksza bedzie odleglosc miedzy nimi tym lepiej. Jakby uzbierac 2 lub 2,5 metra byloby super. Zobaczysz jak od razu poszerzy sie scena stereo w Twoim pokoju. Jak sam widzisz kolumny stoja na biurku a za nim wielkie okno co jest katastrofa dla brzmienia. Kazda plaska plaszczyzna strasznie degraduje brzmienie glosnikow. A te cieniutkie firanki na nic sie nie zdadza. Pozniej w miare mozliwisci odsunalbym kolumny od tylnej sciany. 30 lub wiecej centymetrow rowniez bedzie ok. Poprawi sie wtedy brzmienie niskich tonow a to juz bedzie odczuwalne. Dla lepszej stereofoni skierowalbym je lekko do siebie.
Co Ty na to? Mysle ze to bylby dobry pomysl.



Myślałem o tym, żeby kolumny ustawić przed tą ścianą, gdzie teraz jest stół ze zwierzakiem, mógłbym je wtedy spokojnie odsunąć o pół metra od ściany i rozstawić w odstępie 2 metrów. Później przed nimi ustawiłbym biurko, stół ze zwierzakiem poszedłby tam, gdzie teraz stoi fotel, a fotel zrobi wylot.

Niemniej wszystko wymaga podstawek do kolumn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, k...a! Jakie tam znów podstawki do Ediferów? icon_rolleyes.gif Bądźmy poważni.
To są tanie kolumny do nagłośnienia komputera i ich miejsce jest jak najbardziej na biurku, po dwóch stronach monitora.
A żeby nie rezonowały z blatem, to kup kolego Blu Tack
http://allegro.pl/bostik-blu-tack-masa-kle...5239425618.html
Ulep po cztery kulki pod każdą z kolumn, podłóż, dociśnij i gotowe. Blu Tack nie zostawia śladów na fornirze, nie plami, można go stosować wiele razy.
A odsprzęga kolumny od podłoża, powoduje, że nie drgają podczas grania, więc odtwarzają muzykę z większa precyzją.
Jeśli Polik1 kupisz kiedyś dobre monitorki i wzmacniacz, to wówczas możesz pomyśleć o standach. Stabilnych, ciężkich z możliwością zasypania piachem, raczej metalowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Firma zajmuje sie produkcja stolikow audio i stendow pod kolumny. Sa solidni i wszystko mozna zrobic na wymiar. Cena jest za sztuke wiec z przesylka miescisz sie w zakladanym budzecie.

http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...5229961870.html

Warto je kupic.



Właśnie o podstawkach od tego Pana wspominałem wcześniej. 2 standy, blat dolny 25x25 cm 5 mm grubości, blat górny 20x25 cm 5 mm grubości, 1 rurka 120 mm grubościenna o wysokości 90 cm, kolor czarny mat, z otworem do dociążenia, z otworami do kolców na blacie dolnym, ale bez kolców za 440 zł z wysyłką. Przypuszczam, że to byłby bardzo dobry interes, gdyby mój "sprzęt" kosztował 1500-2000 zł icon_wink.gif Te jednak są chyba trochę za małe?

Cytat

Panowie, k...a! Jakie tam znów podstawki do Ediferów? icon_rolleyes.gif Bądźmy poważni.
To są tanie kolumny do nagłośnienia komputera i ich miejsce jest jak najbardziej na biurku, po dwóch stronach monitora.
A żeby nie rezonowały z blatem, to kup kolego Blu Tack
http://allegro.pl/bostik-blu-tack-masa-kle...5239425618.html
Ulep po cztery kulki pod każdą z kolumn, podłóż, dociśnij i gotowe. Blu Tack nie zostawia śladów na fornirze, nie plami, można go stosować wiele razy.
A odsprzęga kolumny od podłoża, powoduje, że nie drgają podczas grania, więc odtwarzają muzykę z większa precyzją.
Jeśli Polik1 kupisz kiedyś dobre monitorki i wzmacniacz, to wówczas możesz pomyśleć o standach. Stabilnych, ciężkich z możliwością zasypania piachem, raczej metalowych.




Moje Edifiery mają gumowe podkładki. Mam w takim razie kulki z Blu Tack przykleić właśnie na podkładki, czy na fornir, czy może jednak nie są potrzebne? I jeszcze jedno pytanie, czy podstawki o wysokości 20 cm umieszczone na biurku znacząco poprawiłyby jakość dźwięku? Pisząc znacząco, myślę - usprawiedliwiając ich zakup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...