Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera


ttymo

Recommended Posts

Witam wszystkich
Jest to moj pierszy post, wiec prosze o wyrozumialosc

Mam nastepujacy problem, ktory mam nadzieje z Wasza pomoca w koncu rozwiazac. Wertuje to forum w lewo i w prawo i nie jestem w stanie znalezc informacji na temat jakosci muzycznej w np Yamaha rx v 477, 577, 677 w porownaniu do mojego HTR 3064

Ale do rzeczy
Posiadam wyzej wymieniony amp, do ktorego zakupilem ostatnio 2 kolumny Boston acoustics A250 na front (reszta subwoofer itd do 5.1 pozniej) i teraz nosze sie z zamiarem zmiany tegoz amplitunera (amp. wybor swiadomy, a nie wzmacniacz stereo) na inny prawdopodobnie tez Yamahy ale nie koniecznie i chcialbym tutaj Was prosic o pomoc - pytanie brzmi: czy jest sens? Czy taka zmiana na rx v477 lub 577 lub 677 nie mowie o funkcjach sieciowych bo to jest oczywiste, ale o samej roznicy w dzwieku czy cos sie zmieni? Nie jestem audiofilem, ale roznice w tonach wysokich czy srednich, ogolna czystosc grania czy bardziej wysuniety wokal jestem w stanie zauwazyc. I jeszcze jedno poniewaz mam male dziecko - wieczorem slucham muzyki czy ogladam filmy raczej nie glosno, wiec czy zmiana amp. z wieksza moca RMS wplynie na "szybsza" skutecznosc moich kolumn przy nizszej glosnosci? Mam nadzieje ze w miare wytlymaczylem to w sposob - do zrozumienia:)

Pokoj o kubaturze 20m2
Filmy 60% muzyka 40% (glownie elektroniczna house, elektro, ale czasami wkradnie sie jakies Genesis z Philem Collinsem) icon_smile.gif

Jesli jest faktycznie roznica w graniu to prosze o jakies podpowiedzi co do amplitunera
Lubie czyste krystaliczne granie, z wyostrzonym wysokim tonem i nuta fajnego glebokiego i dynamicznego basu - nie wiem czy to dobrze opisalem:)

Z gory dzieki za wszelka pomoc
Mam nadzieje ze moj temat nie pozostanie bez odpowiedzi
Jesli popelnilem jakies razace bledy z gory sorry;
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunera3064 nie słuchałem, natomiast miałem kiedyś u siebie pożyczony najniższy model yamahy 3xx i miała problem z ruszeniem nieco większych kolumn od tych bostonów. Basu praktycznie nie było, tylko płaskie pukanie w pudełko po butach. Co do grania z bostonami to ten plus że te nie są za duże, jednak sporym minusem ( poniekąd wynikającym z gabarytów) jest niska efektywność około 85dB ( aby grały odpowiednio głośno, trzeba odkręcić wzmacniacz, a ten aby grać musi być mocny-bas potrzebuje prądu) a seria Yamy 3 taka nie jest. Co do upodobań krystalicznej i metalicznej góry yamaha może i jest dobrym wyborem, ale chyba bardziej wzmacniacze niż kd, natomiast kolumny Bostony grają raczej delikatną górą, przyjemną i nienatarczywą, więc ciężko będzie to całkiem zmienić amplitunerem. Chyba że różnie pojmujemy ostrość góry?
Według nie można nie usłyszeć różnicy, zwłaszcza w muzyce, porównując model serii 3, a 677, dobrym wyborem o lepszej reprodukcji sceny muzycznej, detali( nie myl z ostrością) itd mogłyby być wyższe modele marantza.

Co do opisów brzmienia to są na forum łatwo znaleźć np. boston A250 http://audio.com.pl/testy/boston-acoustic-a250:1
yamaha 667 http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v667:13 co prawda to nie 677, ale pewnie poza jakimś bth nic nie zmienili, seria 6 róźni się brzmieniem od 3 czy to starsza czy nowsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co mogłem to już przeczytałem zarówno o bostonach (miedzy innymi dlatego sie na nie zdecydowałem) jak i o wyższych modelach yamy jak to ładnie określiłeśicon_smile.gif

Co do kolumn - to pojechałem je tylko zobaczyć i posłuchać, a że okazało sie że to ostatnie dwie w MM za 629zl sztuka to wziąłem.
Na to jak grają nie mogę narzekać (szczególnie za ta cenę) chociaż tego samego dnia słuchałem w pewnym sklepie HIFI:) Elac'ow FS 147 no i różnica była, niestety w cenie też, chociaż przecena o prawie 1200zl na sztuce robi wrażenie.

Czyli wychodzi na to, ze po zmianie na wyższy model yamahy, główna różnicą będzię większy bas przy mniejszym odkręceniu volume. No to chyba nie ma sensu wydawać 2k na nowszy ampli, lepiej bedzie zainwestować w dobry subwoofer, centr. i surround

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli wychodzi na to, ze po zmianie na wyższy model yamahy, główna różnicą będzię większy bas przy mniejszym odkręceniu volume.


No nie zupełnie mocniejszy piecyk z wyższej serii to nie tylko większa głośność, czy bas na niższym wychyleniu pokrętła. Choć faktycznie takie różnice bardziej widać na wzmacniaczach i dużych kolumnach. Muzyka i dźwięk to przecież nie tylko bas, sam pisałeś że jesteś w stanie zauważyć sporo. Skoro wspominasz i masz MM u siebie kup wysoki model Y, przetestuj, przekonaj się i oddaj, tam przyjmują bez problemu.

Cytat

No to chyba nie ma sensu wydawać 2k na nowszy ampli, lepiej bedzie zainwestować w dobry subwoofer, centr. i surround


Czy szkoda wydać 2k na nowy niezły amplituner, dużo lepszy od posiadanego, aby lepiej grał, no to już kwestia do dyskusji i samemu trzeba na to sobie odpowiedzieć icon_wink.gif . Yamaha 677 to nie jedyna marka , czy model kd. Z drugiej strony słuchać muzyki z subem, słaby pomysł .
Z drugiej strony jak obecne brzmienie Ci odpowiada, bo nic nie piszesz o jakimś dramatycznie złym brzmieniu, niech zostanie.
A że lepiej wydać tę kasę na pozostałe głośniki efektowe, wiadomo, bo po grzyba wtedy kupować amplituner kina domowego, do słabego słuchania muzyki i oglądania filmu bez efektów ? Można było kupić wzmacniacz stereo typu( jak lubisz detale i energię) yamaha as500, marantz 6004 miałbyś duuużo lepiej w muzyce, a i filmie z pewnością nie gorzej niż teraz.

Niektóre amplitunery kd i wzmacniacze mogą współpracować ze sobą ( łącza pre out) wtedy muzyki słuchasz przez wzmacniacz stereo, a przy filmie wzmacniacz może wspomagać amplituner kd, wzmacniacz działa jak końcówka mocy dla frontu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w MM juz od jakiegoś czasu nie ma możliwości zwracania sprzętu, gdyby była taka możliwość to nie zawracal bym głowy. Tak by było najprościej - kupić sprawdzić i jak coś to oddać. Nie znalazłem jak dotąd takiej możliwości w żadnym sklepie.

Co do suba to broń boże nie chciałem do muzy, tylko do kina. A ampli mam z wygody - podpięte hdmi ps3 i upc horizon, a tylko jedno hdmi idzie do tv, włączam ampli wybieram zródło i gotowe.

Fajny pomysł z dodatkowym wzmacniaczem, ale niestety miejsca brak.

Nie chce na razie wydawać 4k i dlatego zastanawiam się, w która stronę pójść:
- czy nowy lepszy amp tak do 2k? I filmy stereo
- czy jednak zrobic 5.1 z tym ampli a poźniej zmienić?

Może któryś z forumowiczów jest z Gdańska i mógłby poratować odsłuchem z innego ampli? icon_smile.gif


Wspominałeś wcześniej om maranzu z wysokiej serii, który dokładnie miałeś na myśli? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii Marantza to faktem jest że będzie on grał jaśniej ( słuchałem ostatnio połączenia z Sonus Faber Toy Tower podłogówki ) i góra + średnica były fajnie wyeksponowane . Ja słucham muzyki filmowej - uwielbiam muzę z filmu niepamięć . W tej konfiguracji grało wyśmienicie .
NR 1605 zagrał bardzo dobrze . Sądzę że do Bostonów będzie pasował .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...