Skocz do zawartości

Pomoc wybor glosnikow i amplitunera


MarcinFG

Recommended Posts

Witam. Jakis miesiac temu bylem uczestnikiem forum i sklanialem sie do zakupu amplitunera 7.1 + glosnikow kd. Wyjechalem na delegacje i mialem sporo czasu na przemyslenia. Moj wybor pada na amplituner hk 3770 + glosniki stereo. Tutaj wlasnie pojawia sie dylemat, jakie glosniki. Studiujac fora ciezko jest cokolwiek jednoznacznie wybrac, poniewaz tyle jest opinii ilu uzytkownikow.
Bylem na odsluchu, w zestawie z HK graly
1. Melodika bl40
2. Diamond 10.6
3. Heco victa 702

Moj pokoj 5,5x3,7, glosniki odstawione jakies 10 cm od sciany, slucham glownie house, hip hop, dance. Kazdy zestaw przypadl mi do gustu, nie umiem wylonic faworyta. Glosniki ustawione na dluzszej scianie. Odsluch to po jakies 5 min na kazdy zestaw, poniewaz bardzo sie spieszylem. Prosze od porade, ktory z tych zestawow na dluzsza mete bedzie bardziej satysfakcjonowal klienta takiego jak ja. Moze inne propozycje dotyczace glosnikow.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinFG, no chyba żartujesz? icon_rolleyes.gif Byłeś na odsłuchu kolumn z tym konkretnym amplitunerem, słuchałeś ich i wybrałeś swoich faworytów a nas pytasz które Ci lepiej zagrają, sprawdzą się? Nikt oprócz Ciebie lepiej nie odpowie na to pytanie.

Przecież to Ty znasz swoje preferencje brzmieniowe, słyszałeś jak grają te konkretne kolumny.
Kupno zestawu stereo to nie zakup pizzy. Pięć minut na odsłuch, to zdecydowanie za mało.
Nic nie napisałeś jakie będzie źródło/źródła dźwięku w Twoim systemie.
Weź swoje ulubione nagrania, na czym tam masz i posłuchaj kolejno z każdą parą kolumn tych samych 3 - 5 różnorodnych utworów ze zróżnicowanym instrumentarium.
Taka sesja powinna w sumie trwać z godzinę, półtora. Na koniec znów poproś o podłączenie kolumn, które wydały Ci się najbardziej obiecujące.
Możesz także spytać czy za niewiele większą sumę nie ma jakichś lepszych kolumn. Może dopłacisz niewiele a coś Ci zagra zdecydowanie lepiej.
O ile budżet nie jest sztywny.
Niektóre salony dają możliwość wypróbowania kolumn we własnym systemie w domu. Zapytaj o to. Może w Twoim pokoju coś co zagra dobrze w salonie, niekoniecznie się sprawdzi. I będziesz mógł wymienić na coś innego.

Czytając forum oczywiście wiesz, że sprzęt z drugiej ręki za takie same pieniądze zagrałby lepiej, nawet dużo lepiej. Ale to chyba
wyzwanie dla kogoś, kto wie czego szuka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wypadało by posłuchać min. 3 odpowiednio dobranych piosenek na daną parę kolumn( coś z dobrym wokalem, coś mocno złożonego w instrumentalnej strukturze pod kątem kontroli basu, coś akustycznego,może jazzowego dla zbadania przetrzeni i góry pasma ). Oczywiście można i 30 piosenek, bo człowiek ciekawy jak jeszcze zabrzmi ta następna...
Mówią że liczy się pierwsze wrażenie, ale chyba nie koniecznie w kolumnach. Bo ani wygląd nie powinien Cię zwieść, ani efektowność pierwszych kilku rytmów ( Klipsch jest efektowny, a lubi zmęczyć z jaskrawą elektroniką).
MarcinFG znalazłem Twój poprzedni temat i to co Ci się wtedy podobało... z tej nowej trójki i towarzystwa HK stawiam na melodikę BL40 i Heco victa prime 702.
Ale jak juz słuchałeś to zaufaj sobie, Ty będziesz ich słuchał i czuł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sluchales wszystkich kolumn w parze z HK i brzmienie najbardziej odpowiada Ci z Diamond 10.6 to juz niepotrzebnie pytasz sie nas o wybor. Pamietaj ze kazdy ma inne preferencje i kazdemu podoba sie inny rodzaj brzmienia. Tylko Twoje uszy podpowiedza Ci Najdokladniej ktore kolumny brzmia tak jak chcesz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda podpowiedź która tu padnie w takiej sytuacji będzie już tylko wprowadzać zamęt. Wcześniej słuchałeś trzech innych, a teraz trzech kolejnych kolumn, coś już wiesz, masz obraz całosci.
Jak na pisał arti każdy ma inne potrzeby, co do typu basu, czy wysokich tonów i nieco inaczej słyszy i Tobie mają sprawiać frajdę.
Pozostaje mieć nadzieje że słuchałeś na podobnych w miarę neutralnych ustawieniach wzmacniacza i warunkach. Na w miarę neutralnych nagraniach. Bo na płytach Metallice, U2, czy jkiś modnych obecnie drum-stepowych brzmieniach można odnieść mylne wrażenie co do prawdziwego brzmienia kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o Jamo C95, bardzo mało informacji jest na ich temat.
W piątek jadę do Poznania na odsłuch, poświęce już temu więcej czasu.
W zestawieniu w HK3770 będę słuchał:
Melodika BL40
Jamo C95
Heco Victa 702
Indiana Line 550
Pylon Pearl 25
O ile mam trochę wiedzy na temat innych głośników tak o Jamo C95 nic nie wyczytałem. Czy macie jakieś sugestie??. Które z tych głośników na wstępie odstrzelić aby nie marnować czasu??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAMO C95 będą w tym zestawieniu najdroższe i najnowsze.
Jak na razie zbierają pochlebne opinie - natomiast z uwagi na wygląd i cenę nie słuchałem ich i raczej się na to nie zanosi. Może z czasem się to zmieni.

Krótkie informacje znajdziesz np. tutaj
http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/nowe-g...ii-jamo-concert
Ogólnie oceniane są lepiej, niż ich poprzednicy (czyli zmiany na lepsze).

Prawdopodobnie będziesz wybierał między najdroższymi konstrukcjami, czyli Melodika oraz Jamo.
No i ważne, byś słuchał już wygrzanych kolumn - a nie świeżo wyjętych z kartonów.
A o sposobie odsłuchów to już Koledzy napisali wcześniej ...


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wrociłem już z odsluchu. Sluchałem wszystkich ww głośników tak dlugo aż się tym wszystkim umęczyłem. Przepinaliśmy po kilka razy jeden zestaw, panowie z obsługi wykazywali się wielką cierpliwością icon_smile.gif. Wybór padł na JAMO C95. U kolegi sluchałem JAMO 606 hmmm... ale już C95 to zupełnie inna bajka. Jutro zamawiam hk 3770 wraz z C95. Powiedzcie tylko jakie przewody głośnikowe do takiego zestawu nabyć??. Czy ktoś z obecnych ma już taki zestaw??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchałeś w salonie i Ci się podobało, to może warto by skopiować takie kable jakie tam podpięli. Pewnie nie zwróciłeś na to uwagi?
Zapytaj. Ale pamiętaj, że źródło też ma duże znaczenie. Jeśli dasz gorsze niż takie, z którego słuchałeś w salonie, to nie osiągniesz takiego brzmienia. A jakie Ty masz źródło dźwięku, nic o tym nie napisałeś?
O akustyce tylko wspomnę. Jeśli masz gorszą niż w salonie, to także będzie inaczej grało. Na pewno w salonie kolumny nie stały 10 cm od ściany. Jeśli je tak ustawisz u siebie, to możesz mieć zbasowane brzmienie a także słabą scenę stereo, podbarwiony, czy nawet zniekształcony dźwięk.
Wiele osób później się dziwi, że u nich w domu nie gra już tak dobrze jak w salonie, ale przecież kilka rzeczy się zmieniło.
Niby szczegóły (dla niezorientowanych w temacie), ale to już nie to samo. Jak mówią diabeł tkwi w szczegółach.
Z drugiej strony, dużo zależy od tego co chcesz jeszcze osiągnąć, w którą stronę podszlifować brzmienie?
Jeśli masz już jakieś kable, to podepnij nimi i posłuchaj. A później napisz co chciałbyś dopracować w dźwięku.
No, chyba, że nie masz żadnych kabli, to napisz ile możesz przeznaczyć na interkonekty i głośnikowe. Jak długie kable głośnikowe
będą Ci potrzebne 2x?? metrów? Pamiętaj, że kable do lewej i prawej kolumny muszą być jednakowej długości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...