Skocz do zawartości

Pioneer czy Harman?


kinio

Recommended Posts

Kino domowe-Pioneer czy Harman?
Zadaje sobie to pytanie juz jakis czas i nie moge podjaac decyzji. Dlatego prosze o pomoc w dokonaniu wyboru.
Chce kupic cale kino domowe amplituner, nagrywarke dvd i glosniki. Co do pioneera to wybralem modele: amplituner VSX-lx60. nagrywarke HDD-DVD DVR-LX60, co do glosnikow to nie mam pojecia jakie beda najlepsze rozawazam zarowno stereo jak i systemy 5.1 i 7.1. Jesli chodzi o Harmana to nie wiem jakie modele beda najlepsze dlatego nic konkretnego nie wybralem. Po tym widac ze wolalbym aby moje kino domowe bylo firmy Pioneera. Powieszchnia pomieszczenien to ok. 100m2 (wiec sporo). Glowne przeznaczenie tego sprzetu to odtwarzanie scieszki dzwiekowej filmow, ale chcialbym aby wykorzystywac go takze do slychania muzyki.
Dzieki za wszelkie sugestie. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Pioneera VSX-lx60 to już kawał kloca. Dobrze wyposażony w złącza i dekodery, o przyzwoitym brzmieniu. Odpowiednikiem cenowym może być AVR 645 Harmana/K, Nie jest on tak bogato obdarzony nowinkami, wygląda bardziej skromnie, teoretycznie o mniejszej mocy. Ale H/K w porównaniu do Pioneera ma znacznie większą rezerwę prądową, co ma duży wpływ na oddawaną moc w stereo , a tym bardziej w systemie wielokanałowym. Brzmienie obu amplitunerów jest na dobrym poziomie, ale różne i tylko odsłuch mógłby Tobie pomóc w wyborze. Ale z tego co piszesz jesteś zdecydowany na zestaw Pioneera, jest to wybór także trafny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być głównie kino domowe na takiej powierzchni, to 2 głośniki będzie mało...
Z drugiej strony żeby kupić porządne 7.1 kolumn to już trzeba trochę wydać.
Czyli najlepszym wyjściem będzie zakup 5 kolumn i subwoofera. icon_cool.gif
Co do kolumn - ile możesz na to wydać?
Niezłym wyjściem będzie komplet JBLa ES100 + C25ES + ES30 + sub ES250, ale to już koło 7 tysięcy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBLa ES100 + C25ES + ES30 + sub ES250 ten komplet to jest kosmos ale nie mam tyle kasy. Aplituner ok. 4tys.+dvd ok.2 tys to juz jest 6tys ja moge wydac tak do 10 tys. Wiec na glosniki zostaje mi ok. 4tys. Wiadomo ze dobry glosnik to podstawa i tu pojawia sie problem. Zastanawialem sie nad tym zeby kupic teraz vsx-lx60+DVR-LX60 i do tego jakies glosniki sredniej klasy(niestety kompletnie nie wiem jakie), a pozniej jak bedzie kasa to sprzedac te i kupic bardzo dobrego.
zalezy mi tez na tym aby te glosniki laczyly takie cechy jak fajny wyglad i bajeczne brzmienie (ale tak pewnie chca wszyscy). Tak na marginesie to moim zdaniem pieknymi glasnikami sa, te akurat pioneera, S-3EX-W lub S-V1EX-W ale to sa nie osiagalne głosniki, chodzi mi o cene. ten kto zaprojektowal te glosniki idealnie trafil w moj gust.
Jakie jeszcze inne zestawy mozecie mi polecic?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniejszego pokoju nie posiadasz?Bedzie latwiej.
Wolisz Pionka a lepszy jest Harman(dzwiekowo),chcesz ladne glosniki a lepiej kupic dobre.

Jesli nie zmienisz pokoju to moze warto pomyslec nad Onkyo modele na 7xx czy 8xx ktore maja duza moc a brzmienie maja nie gorsze od pionka.Niestety nie wiem jak ta moc rozklada sie na poszczgolne kanaly.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A mniejszego pokoju nie posiadasz?Bedzie latwiej.




No wlasnie tu jest problem bo to 100m2 to jest powieszchnia salonu polaczonego z korytarzem razem to ponad 100m2 tak raczej nawet pod 120m2. Dlatego miedzy tymi pomieszczeniami dzwiek bedzie sie rozchodzil . A to jest jedyne pomieszczenie gdzie ten sprzet moze stanac. Wiec tylko ten salon wchodzi w gre. Ale cos sie napewno da z tym zrobic jak glosniki stana w odpowiednich miejscach to mysle ze uda sie jakos sprytnie zminimalizowac zjawisko rozchodzenia sie dzwieku. Kiedys kumpel przywiozl swoj sprzet i probowalismy kombinowac z roznymi ustawieniami glosnikow. Metoda prob i bledow udalo sie nam tak ustawic sprzt, ze bylo ok.

Kumpel mi dzisiaj polecal zestaw 5.1 Kody CV-40+SW-5200!?
Ten zestaw jest przystepny cenowo (ok. 3 800zl), ale czy dobry? Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

JBLa ES100 + C25ES + ES30 + sub ES250 ten komplet to jest kosmos ale nie mam tyle kasy. Aplituner ok. 4tys.+dvd ok.2 tys to juz jest 6tys ja moge wydac tak do 10 tys. Wiec na glosniki zostaje mi ok. 4tys. Wiadomo ze dobry glosnik to podstawa i tu pojawia sie problem.

Kinio
A dopuszczasz taką możliwość: kupujesz Pioneera a do tego jedynie 2 porządne kolumny podłogowe na front?
A później dozbierasz do centralnego i efektowych. Masz wtedy bardzo dobry dźwięk w stereo, w kinie przeżyjesz przez pewien czas grę na 2 kolumnach. icon_cool.gif (ew. dokupić pasujący do nich centralny).
Bo wg mnie kupowanie "średniaków" na rok trochę mija się z sensem.
W razie czego możesz od razu dokupić prosty zestaw 2 satelitek i centralny - np. Magnat 110 (lub trochę droższe 220) i centralny 210 za 35-450zł, jeżeli bardzo Ci zależy na 5 kolumnach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kino szybko sie nudzi i powszednieje a wymagania dzwiekowe rosna.Nagrywarka pewnie Ci potrzebna do nagrywania programow z TV(bo posiadasz zapewne nagrywarke w PC) ale...

mysle ze warto rozwazyc zakup stereo.Paradigm reference studio 60v3 .v4(5500-6500zl) + wzmak np. PMA 1500AE Denona(z prywatnego importu 2400zl)badz lepszy ale uzywany+CD marantz
http://www.allegro.pl/item332194416_marant...65_801_500.html
badz do kompletu
http://www.allegro.pl/item338268620_denon_...ancja_raty.html
+ DVD z dekoderami za 300zl panasonic s-53,dobry obraz(upscaling 1080p)

i fianal masz taki ze jakosc dzwieku odjezdza o kilkanascie dlugosci a kolumny dadza rade w takim pomieszczeniu,rownierz na filmach tyle ze nie bedzie Ci gralo za glowa.
Procent filmow gdzie wykorzystywane sa glosniki tylne powiedzmy sobie szczerze jest maly a nawet jesli byl by wiekszy czy
jest to do szczescia potrzebne ze cos czasem zaszumi za glowa?Pojdz do dobrego sklepu i porownaj sobie roznice klas miedzy kine za 10 tys a stereo za 10 tys.Za komponenty ktore podalem wyjdzie jakies 10800zl ale u dilera zaplacilbys okolo 13000zl.I zamiast Poloneza masz Mercedesa E klasy z silnikiem AMG.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dopuszczasz taką możliwość: kupujesz Pioneera a do tego jedynie 2 porządne kolumny podłogowe na front?



Dopuszczam mozliwosc stereo. Dla mnie liczy sie tez jakosc dzwieku wiec chyba skorzystam z twojej rady i kupie 2 kolumny podlogowe.
A jakie polecasz? Które beda najlepiej wspolpracowac z tym KD pioneera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamiast Pioonera zainteresujesz sie kinem Yamahy i np ampitunerem RX-V2700 lub modelem RX-V4600. duza moc odpowiednio 7x200 i 7x190 bez problemu naglosni Twoje pomieszczenie i jeszcze bedzie jakas rezerwa mocy...
a co chodzi o glosniki do Yamahy to moze B&W z serii 600. zawsze dobrze wspolpracowaly z klockami Yamahy.
pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.....a moze zamiast Pioonera zainteresujesz sie kinem Yamahy i np ampitunerem RX-V2700 lub modelem RX-V4600. duza moc odpowiednio 7x200 i 7x190 bez problemu naglosni Twoje pomieszczenie i jeszcze bedzie jakas rezerwa mocy...



Zainteresowales mnie ta Yamaha, poczytam troche na jej temat i moze zrezygnuje z pioneera na jej rzecz :!:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej klasie cenowej nie sugerowałbym się jakąkolwiek opinnią na temat ich brzmienia. Każdy z nas odbiera dźwięki inaczej i ma inne upodobania. Wygląd i wysoka cena nie jest gwarancja na to że dźwięki wydobywające sie z tych kolumn będą odpowiadały Twoim preferencjom słuchowym.
Trzeba tych kolumn posłuchać na własne uszy, a najlepiej na własnym systemie u siebie w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas odbiera dźwięki inaczej i ma inne upodobania. Wygląd i wysoka cena nie jest gwarancja na to że dźwięki wydobywające sie z tych kolumn będą odpowiadały Twoim preferencjom słuchowym.
Trzeba tych kolumn posłuchać na własne uszy, a najlepiej na własnym systemie u siebie w domu.



Mieszkam w Lodzi, wiesz moze w jakim sklepie moglbym posluchac jak graja te kolumny? Gdzie najlepiej mozna zapoznac sie z sprzetem? Posłuchac jak te glosniki graja?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dzwiekowo prezentuje sie ten model H/K Cine Special 29???
Jesli chodzi o produkty H/K to polecaliscie mi raczej model AVR 645.

Czy ten zestaw 5.1 Kody jest dobry?
Koda Harmony CV-40F/C/S+SW-5200.

Napisaliscie mi ze nie ma sensu kupowac sredniakow. Czy tak jest w rzeczywistosci czy ten zestaw jest naprawde przecietny? Wiele dobrego slyszalem na temat Kody i tego wlasnie zestawu w wielu sklepach. Moze tamci sprzedawcy sie nie znaja? Wasze opinie sa dla mnie ceniejsze, bardziej wratosciowe. Dlatego prosze was o pomoc i udzielenie mi szczerych poinii na ten temat. Z gory dzieki za odpowiedzi.......

Pozdrawiam!!! Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesli chodzi o produkty H/K to polecaliscie mi raczej model AVR 645.


Z pewnością H/K 645 z kolumnami podłogowymi jest lepszy od zestawu Cine Special 29.

Cytat

Koda Harmony CV-40F/C/S+SW-5200


A słyszałeś jak te kolumny grają z H/K. Bo jeżeli taki zestaw chcesz kupić to musisz ich odsłuchać. Jest za drogi sprzęt żeby sugerować się tylko opinnią innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...