Skocz do zawartości

Zmiana (wzmaczniacza/amp lub głośników)


eskai

Recommended Posts

Witam. Przez 8 lat używałem zestawu Technics SA-AX530 + Altusy200. Audiofilem nie jestem - bo chyba mnie nie stać, jednak kocham sluchac dobrej muzyki w dobrej czystej i jakości (nie mowie ze doświadczam tego na posiadanym zestawie icon_wink.gif ) Doradzcie jaki sprzęt powiniem kupic zeby cieszyc sie muzyką - budżet powiedzmy 800zł (+/- 200zł ). Nie musi to byc sprzęt nowy, chodzi mi o jakość icon_wink.gif

ps.

moze staruszek Pioneer SA-608?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, każdy wzmacniacz stereo w takiej kwocie zagra o niebo lepiej od SA-AX530.
Dziwię się że tak długo z nim wytrzymałeś. Miałem wyższy model AX730 i nie dało się jego słuchać. Już wzmacniacze Technicsa są o wiele lepsze.
Ten Pioneer to kawałek dobrego sprzętu, warto o niego powalczyć nawet na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item331855120_pioneer_sa_608.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w pierwszej kolejności pozbądź się tego amplitunera Technicsa. Jakiekolwiek zmiany kolumn niewiele jemu pomogą. Szkoda na to pieniędzy i nie potrzebnych złudzeń że to jakoś zagra. Kolega wyżej z pewnością nie słuchał tego wzmacniacza Pioneera, wątpiąc w jego nieporównywalną przewagą nad posiadanym amplitunerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy200 słuchałem i nie napiszę że grają cudownie, ale na przyzwoitym poziomie i nie stawiałbym ich od razu do lamusa. Do tych kolumn nie trzeba kupować wzmacniacza za 10000zł jak sugeruje kolega wyżej. Zmiana na wzmacniacz za 400-500zł da już pozytywny skutek. Jest to niższy koszt, niż wymiana kolumn na trzeba wydać co najmniej 1000zł, a efektu z amplitunerem Technicsa nie będzie słychać.
W drugiej kolejności można zdecydować się na zmianę kolumn głośnikowych na lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozostane przy swojej teorii. Wiekszy skutek, by przyniosla zmiana kolumn. Tak naprawde nowe kolumny to 75% sukcesu, a 25% to klocki i kable. Najwiecej do dzwieku wnosza kolumny. To one glownie nadaja charakter brzmieniu. A klockami mozemy go jedynie modelowac i wprowadzac subtelne zmiany. Wzmakiem, CDikiem czy kablami nie zmienimy charakteru brzmienia danych kolumn. Jak maja kiepska gore, wredna srednice i dudniacy bas jak Altusy to i tak juz pozostanie. Jedynie troche to zniwelujemy, cos minimalnie poprawimy, jakims nowym wzmakiem. Czy tam czyms innym. Ale to nadal bedzie wredna gora i dudniacy bas. Takie sa moje odczucia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego może podajcie jakieś konkretne propozycje, jakie modele/firmy brać pod uwagę a jakie omijać szerokim łukiem, co do kolumn nie ich moc a jakość dzwięku jest priorytetem icon_smile.gif Zarzućcie jakimis konkretami wtedy bedę mógł postarać się zeby jakoś posłuchać tych kolumn i wybrać te słuszne !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja pozostane przy swojej teorii.


Teoria jest tylko teorią i częstokroć mija się z praktycznym zastosowaniem.
Przypuszczam że nigdy nie słyszałeś jak gra amplituner kina domowego Technics model SA-AX530. Jak z pewnością Tobie wiadomo amplituner kina domowego Technics gra gorzej od amplitunera stereo Tecnicsa, z kolei amplituner stereo gra gorzej od wzmacniacza stereo Technics. Wzmacniacze firmy Technics natomiast omijane są wielkim łukiem przez znawców tematu, wypowiadających się na różnych forum. Według mnie te opinnie są niesłuszne, ale w necie rację ma większość. Więc gdzie w tym wszystkim jest nieszczęsny amplituner kina domowego SA-AX530 ze swoim słabowitym dźwiękiem w stereo. To właśnie on jest najsłabszym ogniwem posiadanego zestawu przez kolegę eskai. A że miałem model o jedną pozycję wyższy t/j SA-AX730 to wiem co piszę. Też dałem się nabrać i sądziłem że dokonałem prawidłowego zakupu.

eskai
Na wstępie pisałeś o kwocie 800zł (+/- 200zł ). Czyli za tyle chcesz skompletować wzmacniacz stereo z kolumnami? Na przykład używany z ofert na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj odwiedzić komisy w Twojej okolicy..może znajdziesz coś ciekawego..
Jeśli nie znasz się na modelach to poodpisuj nazwy i zapytaj na forum, napewno ktoś coś poradzi.. Plusem takiego miejscowego komisu jest to że widzisz sprzęt "fizycznie" możesz go odsłuchać i każdy daje kilkudnową "gwarancje rozruchową" jeśli coś nie tak to go po prostu odnosisz icon_confused.gif (a z sieci to musisz odsyłac, kombinować, jedni odpowiadają na maile inni nie..czasem dziwne sytuacje wychodzą....oczywiście NIE JEST TO REGUłą icon_smile.gif )
Jest też taka stara zasada że: Im sprzęt cięższy tym większa szansa że dobrze zagra icon_smile.gif - może się przydać...
Szczerze powiem że lubię "klasyki", kupiłem nie dawno AKAI AA 1030 w miejscowym komisie za 100zł (oczywiście po konsultacji z ludźmi z tego forum) i jestem z niego bardzo zadowolony...
Powodzenia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...