Skocz do zawartości

Dual CS-1225


Recommended Posts

Witam.
Jestem strasznym laikiem gramofonowym, ale chcalbym sluchac muzyki na takim sprzecie. Dostalem od kolegi gramofon Dual CS-1225 i nie wiem czy jest on sprawny i jak gra poniewaz nie mam jak tego sprawdzic. Moje pytanie czy warto inwestowac w ten stary czy kupic nowy? Jest mozliwosc oddania go so serwisu, sprawdzenia i wymiany ewentualnie czesci, tyle ze nie wiadomo jaki to koszt. Jezeli nowy to jaki polecacie w kwocie do 800 zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie wiadomo czy gramofon w ogóle jest sprawny. Wnioskuje ze nie posiadasz żadnego sprzetu towarzyszacego aby podpiac gramofon. Chodzi mi o wzmacniacz z wejsciem phono. Po drugie czy gramofon posiada wkładkę wraz z igłą? Jezeli tego nie ma to jak chcesz wejść w swiat vinyli musisz sie w to zaopatrzec czyli koszty idą w górę. Sprawnego Dual-a mozna kupić za 200zł.
Mam nadzieję że kolumny masz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gramofon co prawda jest wiekowy, ale jeżeli jest sprawny to nie szukałbym obecnie innego. Tym bardziej że na początku powinieneś się skupić na wzmacniaczu i kolumnach.
Jak polecił Kolega wcześniej, podaj wszelkie potrzebne informacje, ktore pomogą wybrać sprzęt spełniający Twoje wymagania.
Wtedy będzie możliwe sprawdzenie gramofonu i podjęcie decyzji czy zostaje, czy nie. A to jak będzie prezentował się brzmieniowo to już kolejna kwestia. O brzmieniu nie decyduje sam gramofon. Zależy jaką ma wkładkę i dalszą część toru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec tak polskich liter nie moge uzywac mam klawiature zagraniczna.
Wzmaczniacz che na niego przeznaczyc: 500 do 700 zl ( 180 euro)
Glosniki: zaleza od wzmaczniacza ale tak okolo 200 zl za sztuke
Sprzet wolalbym nowy.
Brak sprzetu towarzyszącego za wyjatkiem gramofonu icon_wink.gif
Powieszchnia pokoju okolo 25m kwadratowych
Slucham muzyki rokowej, muzyka elektroniczna i heavy metal, progressive.
Zakup jednorazowy.
Oprocz gramofonu nic innego nie bede podlaczal.
Wkladke ma oryginalna na niej jest napisane DN 211
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie brzmienie lubisz, ale z cieplej grających mozesz w tym przedziale cenowym poszukać np. Tannoy M2, Kef Cresta 2, Grundig BX2000, z chłodniejszych B&W (choć tutaj może być ciężko dostać w tej cenie, ale miże u Ciebie będzie taniej, ewentualnie Canton z serii Karat, Quinto, a najlepiej Ergo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec znalazlem tak
http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

jakie najlepsze z tych trzech no i wtedy wzmaczniacz pod nie jakbys mogl podac.
Sklanialbym sie najbardziej do tych KEF.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem V4 za 400 zl stan idealny, to brac mimo ze jeszcze nie mam kolumn ?
Kolumny tez znalazlem Monitory Tannoy Mercury M2 za 600 zl stan idealny ale tez znalazlem CANTON Quinto 510 za 620 zl oraz CANTON KARAT 920 DC za 550 zl, oraz Kolumny podstawkowe CANTON KARAT 920 za 400 zl.
Wizualnie podobaja mi sie najbardziej Tannoy oraz Quinto a te Karat za 400 to sa troche poniszczone wiec ich nie biore za bardzo pod uwage chyba ze bardzo lepiej graja niz inne z wymienionych.
Ktore sa najlepsze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł stan idealny to brać bez zastanowienia. V3 w takim stanie chodzą po 350-370 zł, a V4 to najwyższy z serii.
Tannoy M2 w porównaniu do Canton Quinto 510 zagra cieplej i z lepszymi niskimi tonami. Miałem Quinto 520, grają fajnie, ale M2 zdecydowanie z większym rozmachem.
Dodatkowo V4 do ciepło grających wzmacniaczy nie należy, tak więc z Quinto 510 może być dość chłodno. Ja do Quinto miałem Sansui, czyli dość ciepły piec, więc brzmienie jakoś się uzupełniało i było całkiem nieźle.
Proponuję zatem V4 + Tannoy Mercury 2.

Jak kupować sprzęt z drugiej ręki, to tylko w stanie idealnym.

Posłuchaj jeszcze jedna propozycja bardzo dobrych kolumn. Dali. Może udałoby się znaleźć w granicach 600, 700 zł. Możesz także poszukać 104, 505.
Ze sprzętem nie ma się co spieszyć, ale w tym wypadku wzmacniacz bym brał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wzmak kupiony icon_biggrin.gif , teraz czekam na informacje od sprzedajacego o dacie wysylki.
Z Dali to znalazlem tylko Concept 1 wiec nie wiem czy o te Tobie chodzilo :
http://allegro.pl/dali-concept-1-czarne-i5248924778.html
Z tym czasem to slabo, bo w nastepny weekend jade do PL i bede ponownie za rok, wiec jesli mam czekac rok to nie bardzo bym chcial, wiec jesli te glosniki Tannoy sa bardzo dobre z tym wzmakiem, to bym je kupil, tym bardziej ze w PL bede tylko tydzien.
Te Tannoy sa produkowane na Wegrzech czy to nie problem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tannoy to Brytyjska firma, z reszta podobnie jak Kef, Celestion, Rogers, Epos, Mission ... lista jest długa.
Powiem tak. Tannoy M1, M2 to świetnie grające monitory, na prawdę. Zaproponowałem Ci jeszcze Duńskie Dali, bo to także świetne kolumny, na bardzo dobrych przetwornikach, solidnie zbudowane. Jednak propozycja ta padła ze względu na metraż. Na 24 m2, spokojnie mozesz wystawić podłogówki, ale i większy monitor sobie poradzi całkiem nieźle. Wszystko w zasadzie zależy od tego, jak masz zamiar słuchać. Czy szukasz większego uderzenia z nisko schodzącymi niskimi tonami. Czy raczej zależy Ci na bardziej kameralnym klimacie.

Wiesz zapewne, że kolumny podstawkowe nie dostarczą takich niskich, jak monitory. Jednak nie znaczy to, że zagrają gorzej.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej zainwestować w lepsze monitory, niż gorsze podłogówki w tej samej cenie.
W tym przypadku jednak, proponowane Dali są jak najbardziej polecane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pogobilem, czyli tak, te Dali Concept 1, co dalem linka to z nazwy nie pasuja do zadnych ktore podales (104, 505), Tannoy to znalazlem wyprodukowane w Anglii jak i na Wegrzech (cena praktycznie ta sam roznica 5 zl).
Ja calkowice sie nie znam na audio, zawsze mialem wieze taki kloc co mial wszystko oprocz gramofonu i w sumie mialem jedna Sony modelu nie pamietam lub magnetofony typu bumbox, jamnik, dlatego prosze abys jeszcze raz napisal czy te Deli to dobre sa, czy lepiej Tannoy (wyprodukowane z Anglii czy na Wegrzech, a moze to bez roznicy ?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Dali, które podałem, czyli 104,505,350 (oczywiście, jeżeli bierzesz pod uwagę zakup kolumn podłogowych). Szkoda, że nie napisałeś nić na temat tego co pisałem wyżej odnośnie kolumn podstawkowych i podłogowych. Wtedy łatwiej byłoby podpowiedzieć które wybrać.

Jeżeli chodzi o Tannoy, to bierz te produkowane w Anglii.


Ja bym kupił te, zobacz :
http://allegro.pl/dali-104-i5261056489.html
[ DALI 104 ]

Co o tym sądzisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sa lepsze od Tannoy to sie zastanowie nad zakupem, tym bardziej ze to ma byc na lata, no i sie mieszcze w kwocie jaka sobie zaplanowalem.

Czy glosniki Dali beda wspolgrac z wzmaczniaczem i dzwiek bedzie ok.

A i jeszcze odp. odnosnie tego czy szukam kameralnego klimatu czy wiekszego uderzenia, to wiekszego uderzenia ale aby bylo z klimatem icon_wink.gif ,wlasciwie to chyba po polowie. Ciezko powiedziec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...