Skocz do zawartości

Dual CS-1225


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No tak myślałem. Starsze wtyki mają poprowadzony kabel uziemiający w środku. Możesz spróbować przejściówki, ale np. w gramofonie mojego teścia kompletnie nie zdała ona egzaminu. Finalnie wtyk został zmieniony na rca i został wyprowadzony przewód uziemienia.

Kolce wpływają na poprawę brzmienia, oraz kontrolę niskich tonów. Warto poeksperymentować, gumowe nóżki też będą niezłe. Kolce wyglądają efektowniej, ale trzeba zastosować do nich dodatkowo podkładki w celu zabezpieczenia powierzchni podłogi przed porysowaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze pytanie odnosnie przewodu glosnikowego, czy on jest dwu zylowy czyli np na kolumne jeden przewod, czy na kolumne dwa odcinki przewodow ?

http://www.zbyromex.pl/pl/p/Przewod-glosni...-DA-VINCI-/1522


Jeżeli myślisz o przewodach to polecam QED Ruby. To kabelek który może konkurować z innymi w cenie do 130 zł/m. QED jest relatywnie tani bo tylko 35 zł/m ale naprawdę warty tych pieniędzy http://audiopolis.pl/qed-qe1315-reference-...u-2x-3-mm2.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sluchaj, a ile metrow na glosnik tego kabla na moj pokoj, ja tak mysle ze 5,5 metrow na glosnik jest chyba ok, te 0,5 metra na obrobke.

Twoje kolumny DALI są dość wymagające pod względem ich prawidłowego ustawienia i nie mogą stać zbyt blisko ścian.
Czy będziesz miał możliwość ich prawidłowego rozstawienia?

O rozmieszczeniu kolumn w pokoju możesz poczytać choćby tu - na stronie AudioSystemu
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/

Wracając do kabli - zachowując odpowiednią rezerwę na kombinowanie z rozstawieniem będziesz potrzebował jakieś 12metrów (po 6metrów na kolumnę).
Więc różnica między 7.50zł za metr Alpharda SL-10 a 35zł za QEDa to już jest trochę (dokładniej 330zł).
Krótko mówiąc- bierz Alphardy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że na start te kable są wystarczające. Wiadomo, nie są top level, ale w swojej niskiej cenie, bardzo dobre.
Lepsze kable możesz sobie dokupić później. Kiedy już oswoisz się z brzmieniem i być może będziesz w stanie określić co ewentualnie chciałbyś zmienić/poprawić.
A co do ceny takiego eksperymentu na start, to różnica w cenie faktycznie jest spora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja co do tych kabli, rostawienie kolumn, no mam mozliwosc ich rostawienia, ale niestety ograniczona, wynika to z gustu przestrzenego malzonki, bedzie trzeba wynegocjowac kompromis icon_wink.gif .

Dzieki za ten artykol, zapoznam sie z nim i pokombinuje w miare mozliwosci.

Przewod gramofona zostanie wymieniony z din na rca i dodane uziemienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie bede robil sam, tylko w tym sklepiku co piszalem wczesniej, gosciu zna sie na rzeczy, ale za bardzo nie mam kontroli jaki gatunkowo to bedzie kabel, musze mu zaufac, mnie nie bedzie jutro jade do PL, wiec mam nadzieje, ze bedzie ok.

W porownaniu to co teraz kompletuje z tym na czym dotychczas sluchalem muzyki to tak jak bym z opla przesiadl sie do merca, wiec roznica bedzie ogromna , najpierw z tym bede musial sie oswojic i nacieszyc i to zajmie mi troche czasu.

No i musze sobie plyty kupic i zaczac budowac swoja bibloteke muzyczna na winylach, a lista z plytami do kupienia, no coz cienka to ona nie jest.

Ogolnie to juz nie moge sie doczekac, jak to bedzie gralo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale to raczej logiczne że w takim miejscu powinni znać się na rzeczy i nie wstawiać badziewia do fajnego sprzętu.
A co do Twojego wyczekiwania, to wierz mi że ja także jestem podekscytowany i nieogę się doczekać Twojego opisu wrażeń z odsłuchu icon_smile.gif.
A co do kolekcji płyt, to tam gdzie mieszkasz bedziesz miał dużo lepszy dostęp do ciekawych pozycji w rozsądnych cenach. Szczególnie jeżeli chodzi o płyty winylowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam, po urlopie, niestety jeszcze nie podlaczylem spetu, gramofon jest jeszcze w naprawie, okazalo sie ze ramie nie wraca, popsuta jest czesc odpowiedzialna za cofniecie ramienia, czesc jest zamowiona, ale to trwa bo tutaj sa swieta praktycznie w kazdy tydzien, poczawszy od 28 kwietnia.
Nie wiem czy dac go naprawiac, czy moze zrezygnowac z Duala i kupic inny gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz wątek, szukając zdjęcia tego Duala ale chyba nie wstawiałeś.
Ja jestem z tych, co to mają frajdę, gdy przywrócą coś do życia, nawet jeśli zrobi to ktoś inny. Jeżeli koszty nie będą wygórowane to ja bym naprawiał. Inny zawsze możesz kupić.

P.S. Fajnie macie z tymi "wolnymi dniami" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...