Skocz do zawartości

Dual CS-1225


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A czy wiek tych kolumn nie ma znaczenia, i czy za te 600- 700 zl byla by szansa jakakolwiek na zakup dobrych nowych kolumn, czy raczej jest to nie mozliwe uwzgledniajac wzmaczniacz no i wielkosc pokoju ?

A i doszlem do wniosku ze raczej kameralne klimaty mnie bardziej przekonuja, ze wzgledu, ze mieszkam w bloku i mam zone i syna ktorych to muzyka ogolnie nie katuje, wiec tylko od czasu do czasu bede szalal icon_wink.gif

Czy to moze przemawia bardzej, za ktorymis z glosnikow ( Dali vs Tannony ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre nowe kolumny za 600 zł ? Nie polecam.
To że głośniki są stare, używane to nic nie przeszkadza. A co do wyboru, cóż pisałem Ci wcześniej. Musisz wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Do monitorów bedziesz potrzebował standów. Najlepiej metalowych, solidnych, ktore można dociążyć piaskiem.

Gdzie planowałeś je postawić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jest 5,5 na 4,8, wiec na sciane dluszej, okolo 30 cm od sciany tylniej i tak od scian bocznych z kazdej strony po 1,5 wiec przestrzen miedzy glosnikami wyniesie okolo 2,5 metra, ale to jest moje wyobrazenie, a jeszcze jest zona i razem bedziemy to ustawiac (czytaj bardziej ona).

Wzmaczniacz jest juz w domu, u tescia.

To te monitory raczej odpadaja, nie bede mial czasu szukac stojakow, wiec chyba Dali beda, ale jeszcze nie jestem do konca zdecydowany.

Dzis kupilem plyte winylowa, co prawda uzywana, aby sprawdzic czy wogole gra gramofon i czy bedzie krecil itp. wiec gra nawet slychac dzwiek przy igle ( nie wiem czy to ma tak byc ), czekam az sie skonczy czy ramie samo wroci czy bede to musial sam zrobic, bo nie wiem jak jest w tym modelu, czy to polautomat.

Glosniki kupie chyba jutro jeszcze raz sie z tym przespie.

Ile mniej wiecej LP trwa, zakladajac ze jest caly zapisany, bo nie moge stwierdzic, czy np plyta kreci sie w kolo tzn, ze igla stoi w miejscu, czy to wogole jest mozliwe, zeby igla stanela w miejscu ?

A i kupilem ladny regal pod gramofon, wzmaczniacz, tez w starym stylu, ogolnie 4 polkowy wiec na gorze gramofon, na ostatniej polce wzmak ( bo ciezki 14 kg ), a na dwoch srodkowych plyty beda.

Aaaaaa podnioslo sie ramie samo, super !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeskakuje to wina płyty. No może też się zdarzyć że ramie ma za mały nacisk na płytę, ale stawiałby na rysy na płycie, lub zanieczyszczenia.
Co do kolumn, to przyzwoite standy, to koszt w granicach 300-350 zł za komplet. Takie lepsze z tych tańszych i można zamówić na wymiar. Do podłogowych tylko kolce, czyli koszt paru złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaczniacz jest V4 icon_wink.gif ,niby nic ale ten sprzedajacy, nie chce za pobraniem i to mi sie troszkie nie podoba, a znalazlem tez tutaj Dali, przesle linka, tyle ze sprzedajacy pisze ze wymienil miesiac temu zwrotnice i ze jest lepsze widowisko specyfikacja niz orginalne oraz ze mozna je wziasc do siebie posluchac i jak sie nie spodoba to oddac.

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

A no i te B&W sa 25 km ode mnie, wiec latwo przewiesc niz Dali z PL, troszkie wiesz ograniczone miejsce w aucie, ale jak nie bedzie opcji innej to bede musial podjac decyzje.

A i myslalem, ze te B&W to najlepsze sa z wszystkich wymienionych, w wczesniejszym poscie o glosnikach.

Czy te glosniki B&W nr 1 to by ten wzmaczniacz obsluzyl ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób mu przelew. Ja nie rozumiem osób, które nie chcą kupować przez internet inaczej niż za pobraniem.
Co do modyfikacji w Dali, trudno powiedzieć, nie muszą grać gorzej, zależy kto tej modyfikacji się podejmował.
Jeżeli B&W są tak blisko, to proponuję Ci (jak już do Ciebie dojdzie) zabrać wzmacniacz pod pachę i pojechać posłuchać jak będzie grał z tymi kolumnami. Sam ocenisz czy takie brzmienie Ci odpowiada. Nie ma lepszego sposobu na weryfikację sprzętu.
Pisałem, Ci wcześniej, że wzmacniacz ma impedancję w granicach 4-16 ohm. jest całkiem mocnym klockiem i da sobie radę z wymienionymi tutaj kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie rozumiem osób, które nie chcą kupować przez internet inaczej niż za pobraniem.



Ja natomiast jak najbardziej - kupując coś np.z olx nie mam żadnych gwarancji, że cokolwiek przyjdzie. Tak gość musi przygotować paczkę. Przy odbiorze otwieram przy kurierze i... jak dotąd wszystko było ok. Gdyby jednak nie, wiedzę to tak - zgłaszam kurierowi niezgodność paczki z deklaracją wysyłającego. Dzwonię do typa. Zgłaszam sprawę na policję z prośbą o zablokowanie wypłaty.

Gdy ktoś ma problemy z płatnością za pobraniem samemu zamawiam kuriera i sprzedający niczym nie ryzykuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...