Skocz do zawartości

Dual CS-1225


Recommended Posts

Widocznie uziemienie jest podpięte pod jeden z kanałów na wtyczce RCA.
Na przykłąd w starszych gramofonach, gdzie wtyczki są typu DIN, uziemienie jest także poprowadzone w jednym kablu, osobny kabel uziemienia nie istnieje.

Daj znać jak poszło z tym gramofonem. Dobrze go sprawdź.

A co do Thorensów TD318,320, to jest ich na eBay.de dość sporo. Zobacz, od tego człowieka kupiłem mojego Thorensa :
http://www.ebay.de/itm/Thorens-TD-320-mit-...%3D400273979275
[ THORENS TD320 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Witam, po dlugim okresie nie bytu, ale pare spraw sie przeciagnelo.
Ostatecznie poczekalem na Duala i dzis go odebralem, niestey nie udalo sie Panu go naprawic calkowicie.
Mam wymieniona igle i kable, ale ramie nie wraca do pozycji stopki, przeprosil mnie ze tak dlugo go trzymal i szedl z cenny za usluge, niestey wolalbym aby go naprawil.
Dzwiek jest super, moje wrazenia sa ogromne, nie ktore dzwieki pierwszy raz slyszalem mimo ze plyty jakie sluchalem znam od podszewki.
Kolumny wzmaczniacz i gramofon wspolpracuja idealnie, ale nasunelo mi sie pytanie czy moge w jakis sposob sam wyregulowac ramie bo te ustawienia ktore sa teraz wydaja mi sie dziwne.
A mianowicie anty skating jest na podzialce gornej (kolor czerwony) az na pozycji 4 , skala jest do 5.
Takie pierscien na poczatku ramienia jest na pozycji 2,5 a ciezarek mocno `odkrecony`na poczatku ramienia.
Nie wiem czy ten Pan go ustawial, wszystko gra poprawnie, moze tak ma byc ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dual calkowicie zrobiony, bylem dzis w Zaandam, u Pana ktory specjalizuje sie w Dual-ach, naprawil ramie wraca do swej pozycji po zakonczeniu plyty, jak i sam ustawia sie na jej poczatku, wczesniej tego nie robil, a nie wiedzialem ze ma to w funkcji, zrobil kabel uziemienia, wyregulowal nacisk igly i antysketing oraz wymienil jakis kondesator lub cos takiego, bo wczesniej jak dotykalem ramienia to kopal pradem, oraz ow kopniecie bylo odczuwlane takze na glosnikach, w senie "dzwieku", charakterystyczne pik w momencie kompniecia mnie w reke.

Gramofon jest juz calkowicie sprawny.

Teraz czekam na szpilki do glosnikow mam nadzieje ze do konca tygodnia dotra i wtedy jestem ciekawy czy zauwaze roznice w dzwieku.
Oczywiscie dam wam znac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili miales racje, fajne jest uczucie, ze przywrocilem go do zycia mimo, ze nie naprawialem go osobiscie, ale szukanie gdzie moga go naprawic, dzwonienie i ustalanie terminow, to wszystko sprawilo ze patrze na niego z wiekszym zadowoleniem.

Dziekuje, takze za wasze zaangazowanie i dobre rady ktore sprawily, ze w sumie przygoda moja z winylem dopiero sie zaczyna, a juz sa pozytywy ogromne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, byłem ciekaw, czy zmienił same końcówki, czy wyprowadził cały nowy kabel. Wygląda przyzwoicie, a sam kabel spory bat icon_wink.gif. Ale właśnie o to chodziło, żeby nie wstawiać najtańszego, cieniutkiego kabelka. Najważniejsze, że wszystko działa jak należy, od razu człowiekowi lżej na duchu.

Miłego słuchania !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Widzę, że na podłodze masz wykładzinę, to dobrze. Lepiej mieć na podłodze nawet mały dywanik, a szpilki w kolumnach z pewnością nie zaszkodzą. Jak dostaniesz je, to oczywiście zdjęcia mile widziane. Może zrobiłbyś je w szerszej perspektywie, tak żeby można było zobaczyć zestaw w całej okazałości ? No i oczywiście możesz dodać taki wpis w Wasze systemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mi tez sie bardzo podoba, dlatego go reaktywowalem.

A oto szpilki, przyszly wczoraj i sa juz zamontowane.

Co do plyt to mam fajnie, bo jest tu sklepik POP-Eye http://www.pop-eye.nl/ w ktorym mozna zamowic sobie plyte i beda ja sciagac, nie wiem ale wydaje mi sie ze praktycznie z calej Europy plus Ameryka tego jestem pewien, nie wiem czy sciagaja z Polski, bo mam kilka pozycji tez na oku z naszego kraju.

Pochwale sie, ze zamowilem sobie plyte Lateralus zespolu Tool icon_biggrin.gif , plynie statkiem z Ameryki, z obraskiem na calej plycie, jest to LP dwu plytowy, oki wystarczy chwalenia.

Zdjecie sprobuje zrobic panoramiczne, ale niestety efekt i tak jest narazie slaby, bo rostawienie kolum troche koliduje z kanapami, a dokladnie jedna kolumna stoi na przeciw boku kanapy i ten bok robi za ekran wyciszajacy icon_sad.gif, ale to kwestia czasu kiedy jedna kanape usune na rzecz fotela, no coz tyle ze potrzeba czasu aby to zrobic.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musze tak bo sa za duze a nie wiem jak zmniejszyc.

Większość programów (nawet zwykły Paint) ma opcję skalowania obrazu (albo rozciągnięcia), dajesz wtedy np. po 25% w pionie i poziomie - a wynikowy obrazek będzie miał nieduży rozmiar.

Albo rób zdjęcia w mniejszej rozdzielczości - to będą mniejsze i w jednym poście uda Ci się parę zdjęć zamieścić zamiast pojedyńczo.

Pozdrawiam
PS. Ładny ten Twój Dual - i dobrze, że reanimacja się udała!
Ja jednak wolę trochę świeższy design - od końca lat 80tych począwszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia zrobie jutro jak zdaze, dzieki RoRo za porade, po dodaniu kolcow powiem tak faktycznie wysze sa icon_wink.gif icon_wink.gif , ale chyba to najwazniejsze dla was nie jest (ta informacja).

Co do dzwieku, wiec zauwazylem ze niskie tony (bas)stal sie bardziej przyjemny dla ucha, a wlascie glowy nie jest taki meczacy jak byl wczesniej, oraz jest bardziej ukierenkowany czyli jakby taki strumien, a nie jakby plama ktora nie wiadomo skad sie bierze, a jest.

Co do wysokich tonow ( ycc, ycc, ycc, icon_wink.gif ), nie sa zagluszane przez plame, jakby dzwieki lepiej ze soba wspolpracuja.

Nie wiem czy udalo mi sie poprawnie opisac to co slysze, ale ogolnie jest lepiej czy duzo lepiej to nie chce tak pisac, poniewaz od poczatku wedlug mnie bylo wszystko poprawne, teraz jest jeszcze lepiej.

A teraz mam dla was zagadkie : jak pisalem wczesniej Pan w Zandaam zamontowal uziemienie, przy glosniejszym sluchaniu zauwazylem dziwny dzwiek z glosnikow, a mianowicie jak by "strumien pradu", zastanawialem co jest jego przyczyna, wczesniej go nie bylo, wiec wylaczylem gramofon i bez wlanczania muzyki ale z gramofonem podpietym pod wznaczniacz ustawilem glosnosc na maksa i zamiast szumu zaczely glosniki dziwnie chaotycznie buczec, wibrowac (bas), oczywiscie szybko sciszylem, odlaczylem gramofon od wzmaczniacza i powtorzylem operacje nic nie bylo, standardowe szumienie, zaczolem sie zastanawiac co jest, odlaczylem uziemienie od wzmaczniacza i powtorzylem proces najpierw z muzyka, efekt brak "strumienia pradu" w glosniku i nastepnie bez muzyki brak buczenia.

Dzis rozebralem gramofona aby zobaczc gdzie Pan podpiol uziemienie, okazalo sie ze pod zwykla srobe ktorej zadanie jest trzymac kabe zasilajacy na swoim miejscu aby nie latal w srodku.

Wedlug mnie ow podlaczenie wydaje sie ok, ale kabel usunolem i dzwiek jest lepszy, nie ma tych zjawisk jakie opisalem.

Czy mieliescie podobna sytulacje ? Czy to uziemienie nie ma wogole byc bo naprzyklad jest w kablu RCA ?

Czy ogolnie uziemienie bylo zle zalozone ?

Co o tym myslicie, jakie sa wasze sugestie lub/i opinie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...