Skocz do zawartości

audio do domu do 2500 pln


tomek84

Recommended Posts

witam. jestem nowy na forum i chcialem zebyscie polecicli mi jakis zestaw w cenie 2,5 k pln.

jestem z olsztyna moze ktos poleci jakis sklep gdzie mozna kupic zestaw w tej cenie. muzyke slucham rozna rap, dance , techno (zona disco polo)

pomieszczenie w ktorym to by stalo ma okolo 30m kw.

PIONEER SX-20
YAMAHA R-S300
YAMAHA R-N301

lub wzmaki typu

Denon PMA-520AE

a moze cos z gotowych zestawow np:
PIONEER SX-20 + TAGA 606,
YAMAHA R-N301 + TAV-606F

i co powiecie na temat kolumn np:
STX F-200 ns,
STX F-360 n,
TAV-606F,
Tonsil FENIX III,
Jamo S626,

podobaja mi sie te stx-y 360 n ale czytalem podzielne opinie. czekam na porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraleś zestawy takie, a nie inne, co było kluczem ?- bo nie zawsze chyba cena.
Jaki dźwięk lubisz, jakiego typu bo właśnie wybrałeś takie różnie grające od jasnego analitycznego dźwieku np. amplitunera yamahy, czy pioneera z kolumnami tonsili fenix( fenixa to nawet fani tonsila omijają) i stx f200, po nieco cieplej grajacy wzmacniacz denon i mocno przebasowione kolumny jamo s626. Do jasno i dokładnie grających można wrzucić jeszcze kolumny tanie yamaha ns150, a do masywnie i bułowato magnata supreme 1002 / 2000.
Te wybrane amplitunery z jasno grajacymi kolumnami dadzą Ci nieco meczący detaliczny dźwięk.
Potem też brak wspólnego mianownika bo wybierasz klasyczny wzmacniacz stereo denon 520, a z drugiej odtwarzacz sieciowy yamaha RN301, czy amplitunery .

Rozumiem że elektronika, pokrętełka mogą się zepsuć i wolisz nowy wzmacniacz, amplituner, ale w kolumnie praktycznie co ma się popsuć ? Jak chcesz coś lepszego niż fenixy i yamaha, to proponuję nowy wmacniacz stereo pioneer A30 i kolumny ze dwie klasy wyższe niż tamte Magnat quantum 677, poniżej 3 tys się zmieścisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny ten pioneer icon_smile.gif do wymienionych zestawow uzywalem znanego portalu aukcyjnego tylko i wylacznie, glownym wyborem byla suma za jaka chcialbym kupic potem chyba wyglad i parametry. lubie dobry bas aczkolwiek na codzien nie slucham muzyki na full, nie wiedzialem ze teraz wybor sprzetu grajacego jest problemem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...nie wiedzialem ze teraz wybor sprzetu grajacego jest problemem...

Zawsze był - kiedyś dlatego, że nic nie było w sklepach.
A teraz dlatego, że jest tak duży wybór i doszła możliwość wyszukiwania sprzętu przez internet.

Czy potrzebujesz poza kolumnami i wzmacniaczem (albo amplitunerem) również odtwarzacz CD?
Z czego będziesz odtwarzał muzykę?

Podając na początku parę modeli dałeś zarówno wzmacniacz jak i amplitunery z funkcjami sieciowymi: czego potrzebujesz, czy będziesz słuchał radia albo/i radia internetowego? Wydając (piszę o cenach nowych urządzeń) 1500zł na amplituner, możesz zamiast tego kupić sam wzmacniacz (i niewątpliwie sam wzmacniacz będzie lepszy od amplitunera...).
Zastanawiałeś się, jakich funkcji oczekujesz od wzmacniacza/amplitunera?

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij w swoim profilu informację o miejscu zamieszkania - napisałeś w jednym z postów, że to Olsztyn (a jak to jest "na wierzchu" to wszystkim jest wygodniej i nie trzeba szukać.
No i jakbyś mógł używać polskich znaków, to by się przyjemniej czytało. Staramy się na tym Forum dbać o czystość języka icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z olsztyna jestem, widzialem w sieci 2 punkty w ktorych mozna odsluchac sprzet, troche malo a jak to sprzedawcy beda zachwalac wszystko aby sprzedac, a laikowi wcisną prawie wszystko. kiedyś podłaczałem wszystko pod wszystko i grało a teraz strach zeby się nie spaliło. wiadomo że kasa nie wystarczyła by nawet na kable do sprzętu hi endowego ale aż takiego sprzętu nie potrzebuje. sygnał bedzie puszczany z pceta. nie potrzebuje amplitunera a raczej radia może byc jak najbardziej sam wzmacniacz , aby był dobry ( dał rade zasilić kolumny) i "ładny" icon_smile.gif

p.s do tej pory uchował sie wzmak dual cv 1150 ktory napedza kolumny made in tesco icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak z olsztyna jestem, widzialem w sieci 2 punkty w ktorych mozna odsluchac sprzet, troche malo a jak to sprzedawcy beda zachwalac wszystko aby sprzedac, a laikowi wcisną prawie wszystko. kiedyś podłaczałem wszystko pod wszystko i grało a teraz strach zeby się nie spaliło. wiadomo że kasa nie wystarczyła by nawet na kable do sprzętu hi endowego ale aż takiego sprzętu nie potrzebuje. sygnał bedzie puszczany z pceta. nie potrzebuje amplitunera a raczej radia może byc jak najbardziej sam wzmacniacz , aby był dobry ( dał rade zasilić kolumny) i "ładny" icon_smile.gif

p.s do tej pory uchował sie wzmak dual cv 1150 ktory napedza kolumny made in tesco icon_smile.gif



Skoro muze dajesz z PC to spokojnie może wystarczyć PMA-50 Denona ale na kolumny nie wystarczy icon_smile.gif . Tak na serio jak słuchałem u dystrybutora w regułach tagi 606 z pionkiem to nawet moja żona spojrzała dziwnie .
Proponuję inne rozwiązanie - yamaha A-S300 dość przyzwoity wzmacniacz + kolumny Wharfedale Diamond 10.6 lub PMA 720 denona z Jamo C 91 ( bardzo fajne podstawkowe)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A30K od A30 (S) różnią sie kolorem icon_biggrin.gif . Jak wejdziesz na jakąs porównywarkę to przy srebrnych wzmacniaczach, odtwarzaczach pioneera itd. będzie S, a przy czarnych K.
Natomiast wybór yamaha i pioneer. Yamaha as300 to typowy przedstawiciel serii AS ( no tych tańszych modeli, jest jeszcze najtańszy serii 2xx, zdecydowanie lepsza jest as500 ), a pioneer A30 to całkiem ciekawa konstrukcja. Mimo że raczej oba wzmacniacze są z tych chłodniej grajacych, stawiajacych na rytm i szybkość muzyki, to yamaha ma raczej szczuplejszy bas i bardziej wyeksponowaną górę, można to postrzegać jako zaletę i wadę. Yamaha ma płynny loudness można sobie regulować koncertowe emocje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz jacek75 wszystko ma swoje wady i zalety, ciezko postawic na to cos jedno. ale juz jakis postep jest icon_razz.gif zostaly kolumny, kolumny Wharfedale Diamond 10.6 najbardziej odpowiadajace jak narazie, magnat ogolnie mi jakos nie pasuje. ani w samochodzie ani w domu. jeszcze gdzies ktos polecal jakies Pylon Pearl 25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym naprawdę wolał kupić coś z drugiej ręki. Ale nie na "pałę", tylko śledzić ogłoszenia na różnych portalach i aukcje na Allegro.
I jak się coś fajnego trafi blisko Twojego miejsca zamieszkania pojechać na odsłuch zabierając Duala (ponieważ znasz jego brzmienie) i kilka nagrań dobrze znanej sobie różnorodnej muzyki.
Oględziny i odsłuch sprzętu praktycznie wyeliminuje możliwość, że coś z nim jest nie tak. A można znaleźć jakiś od audiofila, zadbany.
To będzie widać po tym w jakim stanie ma resztę zestawu.
Wiesz dobrze, że w ten sposób kupisz coś grającego zdecydowanie lepiej.
A tak, to po skończeniu się gwarancji nowego zostajesz z gorszym sprzętem i tak samo płacisz gdy się zepsuje.
Przy odsprzedaży tracisz 30 - 50 % jego pierwotnej wartości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kolumny Wharfedale Diamond 10.6 najbardziej odpowiadajace jak narazie,


Skoro słuchałeś 10.6 i odpowiadają to napisz jakie mają plusy jakie minusy dla Ciebie, może ktoś zaproponuje jeszcze jakieś lepsze w tej cenie. Wydaje mi się że najnowsza odsłona wafli z trzy numeryczną nazwą, brzmi bardziej masywnie, no i skrzynki wyglądają bardziej zwyczajnie.
Cytat

magnat ogolnie mi jakos nie pasuje. ani w samochodzie ani w domu. jeszcze gdzies ktos polecal jakies Pylon Pearl 25


Nie stawiaj w jednym rzędzie "tuby" z auta z obrazkiem pieska w jednym rzędzie z kolumnami tej firmy. Sporo firm robi i masówkę( też do aut) i dobrej klasy, cenione wyroby. Wyroby masowe są siłą napędową takich koncernów. Z całym szacunkiem do pylona 25, ale quantum 677 już na dzień dobry zyskuje punkty jeśli chodzi o solidność i wykonanie. Brzmienie quantuma owszem złotouchym nie musi się podobać, ale w Twoim repertuarze i metrażu wygrywa z pylonem 25 na starcie.

Cytat

no widzisz jacek75 wszystko ma swoje wady i zalety, ciezko postawic na


Jak wzmacniacz ma jakąś "wadę" to można je zamaskować kolumnami , tak się często robi, sprzęt się musi wzajemnie uzupełniać. Natomiast jak się nie uzupełniają w brzmieniu , a tylko dublują swoje wady masz kiepski dźwięk i podejrzewam że tak by było np. z yamahą i fenixami.



Cytat

Proponuję inne rozwiązanie - yamaha A-S300 dość przyzwoity wzmacniacz + kolumny Wharfedale Diamond 10.6 lub PMA 720 denona z Jamo C 91 ( bardzo fajne podstawkowe)


DUDUK W 30m kwadratowych do dancowych rytmów monitory Jamo C91 ( Głośnik średnioniskotonowy 10cm, efektywność 86dB, Wys 26cm, szer. 17cm) ) nie będą za duże ? icon_wink.gif Denon pma50 chyba też nie w te klimaty i okoliczności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

HARMAN KARDON HK 3700 + WHARFEDALE DIAMOND 10.6 czy ten harman by gral jak piuonek i jamaszka czy lepiej czy gorzej?


Jakby Harman grał jak Yamaha, to by był Yamaha. Nie gra lepiej, czy gorzej, gra inaczej. One mają spore różnice, pytanie z cyklu czy Volkswagen, lub Opel jeździ tak jak Kia i Citroen, może obdarowanej damie będzie wsjo ryba, no ale facet powinien wyłapać różnicę, nie tylko wizualną. Póki co marki audio i moto jeszcze się różnią jakimiś tam cechami własnymi i można wybrać co bardziej nam pasuje.
Wracajac do audio, owszem są marki nazwijmy to bardziej neutralne w każdym razie nie narzucające mocno swojego stylu i myślę że Harman jest wzmacniaczem ( tu amplitunerem) nieco bardziej neutralnym w brzmieniu niż taka przeciętna yamaha as która narzuci więcej cech własnych głośnikom.
Moim zdaniem wzmacniacze HK grają ok. gdyby miały mniej plastikowy wygląd... chociażby taki jak yamaha as, czy klasyczny wzmacniacz stereo to byłoby super.
Tu masz fajny opis jak gra yamaha http://www.hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-...aha-a-s500.html , a tu opis klasycznego Harmana http://audio.com.pl/testy/harman-kardon-hk980:2


Cytat

w jednym punkcie w olsztynie zaproponowano mi zestaw przewyzszajacy moj budzet byl to wzmak denona 520 i do tego kolumny focal chorus 714, calosc za 3500


Cena za całość wydaje się atrakcyjna, szkoda że nie napisałeś czy brzmienie całości Ci odpowiadało, czy też nie, byłoby to punktem odniesienia. Wspomniałeś w sklepie że masz spory salon, bo te focale nie są duże, choć dźwiek ma sporo ekspresji. Może masz koło siebie jakiś market mógłbyś porównać z 3 pary kolumn na miejscu na jakimś wzmacniaczu. Miałbyś wtedy punkt odniesienia do dalszych poszukiwań, opisy i testy sprzętu były by bardziej czytelne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robilismy jeszcze odsluchu. powiedzialem ze wybralem pioneera i yamahe, na temat pionka nic sie nie dowiedzialem a o yamaszce mowil ze gra dol i gora a srodka wcale. co do kolumn wymienilem magnaty i diamondy o magnatach nie rozmawialismy a te drugie maja w sprzedazy lecz nie poleca. cena taka przy rabacie na wzmaka a kolumny ostatnia para na wyprzedazy. na odsluch pojde w innym dniu z wlasnymi mp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...