Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć ponownie.

icon_smile.gif

tym razem na temat DAC-a, który chciałbym podzielić na dwie czesci - pierwsza tylko odnośnie samego DAC-a, druga z bardziej ogólnym spojrzeniem na całośc systemu, z uwzględnieniem opcji bezprzewodowej)

zależy mi na jak najbardziej neutralnym dzwiękowo DAC-u, więc np. NuForce odpada. Tu kieruje się licznymi recenzjami znalezionymi w necie na anglojęzycznych stronach. Nawet te pozytywne wspominają o specyficznym dzwięku NuForce.

Wyjścia najlepiej RCA, bo bede go na razie podłączał do wzmacniacza NAD 310. Obecne kolumny to Elac 115, ale mogą się zmienić.
Wzmacniacz również, ale wydaje mi się, że złącze RCA będzie chyba najbardziej uniwersalne.

pliki FLAC/ALAC/AIFF oraz stream np. ze spotify czyli 256/320 kbps OGG/MP3. Same pliki max 48 Khz, więc DAC w zupełności wystarczy 96Khz, ewentualny player - to samo

Muzyka różna: od elektorniki przez jazz po muzykę poważną. To czego nie lubie to zbyt duży, słabo kontrolowany bas i kłujące ucho wysokie tony+sybilanty.

budżet: do 1000 pln.


A.
sam DAC

w tej opcji źródłem plików ma być komputer
rozważam takie modele:

1. ODAC (np epiphany acoustics albo wersja ze Szwajcarii)
2. cambridge audio DacMagic XS(czy dobrze rozumiem, że może on służyć zarówno jako wzmacnizcz słuchawkowy jak i normalny pre-amp do wzmacniacza?)
3. FiiO? tylko tutaj mam problem z wyborem oraz tym, co i jak sensownie podłączyć, co prowadzi do kolejnej czesci (B) pytania.

Czy ktoś z Was ich może używał i może coś o nich powiedzieć? Recenzje czytałem - nadal nie mogę się zdecydować...

Słuchawki mam takie: Sennheiser HD380 PRO. Jeśli różnice między rozwiązaniem ODAC a DacMAgic XS będą bardzo niewielkie to pewnie o wyborze zdecyduje własnie mozliwość podpięcia słuchawek... (ODAC + wzmacniacz słuchawkowy to już prawie 2x większy koszt, a spotkałem się z opinia, że najlepsze combo do słuchawek to i tak ODAC pracujący razem z Fiio E09K) tak czy inaczej - możliwość wzmocnienia słuchawek yraktuję raczej jako bonus, a nie koniecnzość. podstawa to jak najlepszy DAC.


B. Rozwiązania mobilno-bezprzewodowe.


Taka sytuacja: źródło dzwięku (komputer) nie stoi obok wzmacniacza/kolumn (różne względy - nie wnikajmy)
Co będzie drożesze i jak wygląda stosunek jakości dźwięku w tych rozwiązaniach: ok 9 metrowe kable dobre kable głośnikowe vs sensowne rozwiązanie bezprzewodowe (Airplay?) (ewentualnie podłączenie 9 metrowym kablem żródła z DAC-iem....)

Inna opcja - zastanawiam się, czy zamiast kombinować z Airplay, DAC-ami, i połączeniem tego wszystkiego tysiącem kabli - nie lepiej kupić najprostszy pre-amp z bluetooth do kompa i wszelkich telefonów (do filmów/youtube przezyje z jakością dzwięku)
natomiast kwestie źródła muzyki rozwiązać dobrym playerem z wbudowanym DAC-iem?
(w przypadku playera warunkiem byłaby możliwość wyminnej pamieci - czyli np karty micro sd) np Fiio X3 ?


Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...