Skocz do zawartości

Marantz wybór magnetofonu


Chilli

Recommended Posts

Witam, chciałem do amplitunera Marantza 2225 dokupić magnetofon i tu mam mały problem - szerokość mojego panelu przedniego to 44cm a magnetofony Marantza o które dopytywałem się to 41.5cm. Kojarzy może ktoś jakiś katalog Marantza z magnetofonami? Mam nadzieję, że znajdę ich wymiary. Może jakieś inne pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili Decki Marantza chyba nie były tak popularne jak kilka innych marek, ciężko Ci będzie dopasować co do cm. Zwłaszcza że ten amplituner taki w stylu vintage.
Sprzedałeś Denona, bo łatwiej byłoby kupić tuner do denka, choć tak jak u mnie na nowego pilota nie reaguje icon_wink.gif .

PS.
Co za jakiś tydzień dziwolągów, kosmitów i wioskowych agitatorów, a może ludzie leków nie łykają, lub kultura tak nisko sięgnęła ?
Do usera Kom..., (*wykasowany nick usera - edytowane przez moderatora Forum) czy swoim nikiem chcesz kogoś przekonać do czegoś ? Może idź gdzieś gdzie jeszcze prądu nie pociągneli i książki nie dotarły, może tam zrobisz wrażenie? Jak starasz się pisać to staraj się na temat.

Nikogo w życiu nie obraziłem, ale nie zaprzeczysz i nie uderzysz się w pierś że twój nick jest spontaniczny i przypadkowy icon_wink.gif
Zabronione jest poruszanie kwestii religijnych i politycznych i to nie ze względu na to że ktoś może być urażony, ale dlatego że chcemy być tu wolni od bagna co jest na zewnątrz i mile spędzać czas w temacie muzyli i sprzętu. Smutne jest to że to forum od kilku dni przypomina bigos i to przez takich jak ty pojawiających się jak meteoryt. Edytowano przez RoRo
W ramach moderacji - usunąłem kilka wpisów i fragmentów wpisów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili, to kup węższego Marantza, ale za to jakiś dobry model. Postawisz go na amplifajerze i naprawdę nie musi to być równiutkie.
No chyba, że masz taką schizę icon_wink.gif Ja już dawno wyleczyłem się ze sprzętu pod linijkę, jednej marki itp. Ma grać i to jest najważniejsze.
Nie twierdzę, że nie musi mi się podobać. Akurat przypadkowo to co mi się podoba, dobrze gra.

A tak w ogóle, to weźmy wszyscy Panie i Panowie po pigułce na uspokojenie i przestańmy tak nerwowo reagować na innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dwa elementy o różnej szerokości ustawione jeden na drugim - wystarczy trochę cofnąć jeden z nich i różnice szerokości rzędu pół centymetra (w porywie do 1 cm) z każdej strony robią się niezauważalne.
Stosuję to od wielu lat i zupełnie mi nie przeszkadza mieszanie firmami i rozmiarami (a nawet kolorami)

Pozdrawiam
PS. F1angel - co do uspokojenia, to po prostu ostatnie cyrki to już przesada i dlatego staramy się reagować od razu by nie dopuszczać do eskalacji...
W końcu to nie Lotto icon_lol.gif i nie mam ochoty na kumulację icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chili, to kup węższego Marantza, ale za to jakiś dobry model.



Kiedyś pewnie tak zrobię, przy obecnym "audio" budżecie jeszcze długo nie icon_sad.gif

Poza tym przez to Wasze forum coraz bardziej mam rozbujaną chęć posiadania icon_sad.gif
przykłady:

thorens - Zieluwid

dali 450 - już nawet nie wiem, kto mi je wszczepił

wzmacniacz lampowy - forumowe achy i ochy

i jak tu żyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak RoRo wyedytował to nie bardzo wiem o czym Jacek pisał icon_wink.gif

Wywaliłem wpisy użytkownika o kontrowersyjnym identyfikatorze (nick), a Jacek odniósł się do tych właśnie nicków (bo dzisiaj pojawiły się 2 takie osoby).
Ot i wszystko...


A wracając do tematu magnetofonu - chcesz coś z "wycieraczkami" jak ten model 5010?
http://allegro.pl/marantz-5010-promocja-i5269205148.html
Wygląda na to, że front jest trochę szerszy od reszty obudowy (pokrywy) i to jest może te brakujące 2,5cm?


Do jakiej kwoty chcesz coś trafić - i czy stan musi być idealny?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka takich marzeń. Niektóre zrealizowałem i... byłem rozczarowany.
A wiele dość "przypadkowo" (podobno nie ma przypadków) posłuchanych sprzętów, co do niektórych żywiłem nie wiedzieć czemu jakieś uprzedzenia, zagrało tak, że do dziś jestem ich fanem.
Thorens, jak najbardziej. A Dali 450 owszem są fajne, lubię je. Ale chyba z większością wzmacniaczy lampowych by się nie zgrały.
No chyba, że z jakimś Ayonem, model Orion czy Spirit (wersje mk I).
Wzmacniacz lampowy? Nie każdy niestety dobrze gra. Szczególnie z tańszymi bywa różnie. Chyba, że DIY albo dobre chinole.
A żyć jakoś trzeba icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili - nie odpowiedziałeś na pytanie:
Interesują Ciebie lata 80te i "wycieraczki"?

Dla mnie jedyny model z "wycieraczkami" który mnie interesuje to JVC KD-A7 (niestety tylko 2 głowice...)
http://www.vintagecassette.com/jvc/kd_a7
http://allegro.pl/magnetofon-kasetowy-jvc-...5278764034.html
bo wygląd ma genialny, no i to połączenie wskaźników analogowych z SeaLevel- miodzio icon_rolleyes.gif

A czy u Ciebie inne firmy wchodzą w grę?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Dali 450 owszem są fajne, lubię je. Ale chyba z większością wzmacniaczy lampowych by się nie zgrały.



Nie, 450 zastąpią 505 pod danonkiem. Pod lampkę, jeśli kiedyś nabędę kupię jakieś małe standy.

Cytat

Mam trzy typy komicznych sprzedających na Allegro : NOMOS jest na drugim miejscu.
A jakieś wymogi co do do decka ? A jakie sterowanie Cię interesuje ?



Podasz pozostałe dwa?
Co do wymogów to stan bardzo dobry, zwłaszcza wizualny. Sterowanie- chodzi o rodzaj mechaniki?.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak woogle, to wytłumaczcie mi po co Wam te magnetofony? Ja mam teraz co prawda Fine Artsa CCF 3, ale tylko dlatego, że
kupiłem razem z innym sprzętem tej firmy. Leży sobie na poddaszu. A nikt tych magnetofonów nie chce brać. Miałem trzy, to dwa zdemontowałem i po przyswojeniu nóżek oraz klapek wyrzuciłem na śmietnik.
Po mojej kolekcji kaset (kilkaset sztuk) zostały trzy. Takie z jakąś historią, do których czuję sentyment.
Resztę rozdałem ludziom a te, których nie wzięli wyrzuciłem na śmietnik. Wiem, dziś bym pewnie sprzedał na Allegro za parę groszy.
A Ty RoRo masz jeszcze trochę kaset, czy chcesz kolejnego grata icon_wink.gif przyswoić?
Gramofon rozumiem. Gra dobrze. Ale większość kaseciaków nie dość, że szumi, czy obcina dźwięk, to jeszcze go zniekształca.
Nie jestem jednak aż tak sentymentalny, aby kupować takie cóś by stało i się kurzyło.
Śliniłem się swego czasu na widok Akai GX 95 nie mówiąc już o Nakamichi Dragon, ale mi przeszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak w ogóle, to wytłumaczcie mi po co Wam te magnetofony? ...

A Ty RoRo masz jeszcze trochę kaset, czy chcesz kolejnego grata icon_wink.gif przyswoić?

Pareset sztuk zostało icon_cool.gif
Co prawda "trochę" mniej niż płyt CD, ale więcej niż winyli...
Ale podobny stosunek ilościowy mam również w sprzęcie do tych nośników, więc wszystko ze mną w porządku icon_lol.gif

Cytat

Gramofon rozumiem. Gra dobrze. Ale większość kaseciaków nie dość, że szumi, czy obcina dźwięk, to jeszcze go zniekształca.

Wysokie modele i dobre kasety i mamy naprawdę fajne granie...
W tej chwili mam trzygłowicowe JVC, Pioneera, Sony i Yamahę których nie muszę się wstydzić icon_razz.gif

Poza tym - jako posiadacz Lebena sam wiesz, że same parametry techniczne nie grają... i dlatego nie tylko tranzystor, ale i lampa jest konieczna.

Pozdrawiam
PS. Krótko mówiąc: magnetofon (podobnie jak CD, gramofon, tuner, lampa, tranzystor... DVD, BR, nagrywarka DVD, kamera) być (u mnie...) musi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że parametry nie grają. Miałem naprawdę niezły i solidny choć niedrogi trzygłowicowy magnetofon z głowicą ze szkła amorficznego (nie magnesowała się) i napęd sterowany mikroprocesorowo. A jednak słyszałem zniekształcenia w stosunku do nawet taniego CD Technics SL-PS700. O dwugłowicowych i dwukasetowych magnetofonach nawet nie wspomnę. Porażka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...